Filmy žánru: Hudební

Můj přítel d’Artagnan (Můj přítel d’Artagnan) 1989

nahrávka: Martin Kratochvíl, kvartety B. Smetany, W. A. Mozarta, J. Haydna a A. Dvořáka hraje Kubínovo varteto Prázdninové zážitky třináctiletého Mildy Malého se prolínají s oblíbenou četbou — Dumasovými Třemi mušketýry. Nepříliš originální příběh pro děti.

Vladimír Menšík nonstop (Vladimír Menšík nonstop) 2005

Vynikající herecká legenda vypráví, hraje a zpívá.Nesmrtelný Vladimír Menšík účinkoval v desítkách zábavných pořadů, které uváděl a provázel svým typickým vyprávěním a anekdotami, ať o vztahu k ženám, rodině, Vánocům. Jeho humor je dosud nepřekonaný. Pro někoho může být i překvapivé, jak hezky zpíval a s jakou elegancí a s grácií se pohyboval. V pořadu tak diváci uvidí nejzábavnější vystoupení, v nichž jsou Menšíkovými výbornými spoluhráči například Jiřina Bohdalová, Lubomír Kostelka, Waldemar Matuška, Marie Rottrová, Miloš Kopecký, Lucie Bílá a všichni společně dokazují, že dobrý humor nestárne.

ReMastered: Lví podíl (ReMastered: The Lion’s Share) 2018

Novinář, který objevil rodinu Solomona Lindy, autora písně The Lion Sleeps Tonight“, se jí snaží pomoci vybojovat spravedlivou náhradu.

Rok na dedine (Rok na dedine) 1967

Ako už názov navádza, Rok na dedine je film, ktorý rozpráva o výročných obyčajoch jednotlivých ročných období na Slovenskej dedine. Autori vychádzali zo starých tradičných zvykov, spevov, hudby a tancov, aby ukázali, koľko krásy a poézie má v sebe ľudové umenie a kultúra na Slovensku. Film Rok na dedine mal svoju televíznu premiéru v roku 1967.

John Mulaney a parta svačinářů (John Mulaney & the Sack Lunch Bunch) 2019

a jeho dětští kamarádi v nostalgickém varietním speciálu s chytlavými songy, vtipnými scénkami a zvláštními hosty řeší existenciální témata bez rozdílu věku.

Como caído del cielo: Spadlý z ráje (Como Caído Del Cielo) 2019

Legendární mexický herec a zpěvák Pedro Infante je v těle imitátora seslán zpátky na zem, aby se jako chronický sukničkář napravil a vysloužil si vstupenku do ráje.

Lil Peep: Pro každého vším (Everybody’s Everything) 2019

Rapper Lil Peep a jeho příliš krátký život jsou předmětem filmu, který skládá portrét protagonisty z obrazů postinternetového věku – od videí z mobilu přes klipy až k původní kinematografické práci (film zaštítil jako výkonný producent ). Snímek sleduje vzestup křehkého, zranitelného Peepa od jeho objevu jako hiphopové senzace až k předávkování narkotiky v jednadvaceti letech.

Hikaru Utada: Laughter in the Dark Tour 2018 (koncert) (Hikaru Utada: Laughter in the Dark Tour 2018 (koncert)) 2019

Ledové království II (Frozen II) 2019

Proč se Elsa narodila s kouzelnou mocí? Odpověď ji svůdně volá a zároveň hrozí, že zničí její ledové království. Společně s Annou, Kristoffem, Olafem a Svenem se královna Elsa vydává na nebezpečnou a pozoruhodnou cestu. Ve filmu  se Elsa obávala, že je pro svět příliš mocná. Ve snímku Ledové království II musí doufat, že je mocná dostatečně.

Springsteen on Broadway (koncert) (Springsteen on Broadway (koncert)) 2018