Filmy žánru: Komedie

Le Jeu (Le Jeu) 2018

Villains (Villains) 2019

Film sa točí okolo dvojice amatérskych zlodejov, ktorí majú veľkú smolu. Rozhodli sa totiž vykradnúť dom, ktorého obyvatelia nie sú obyčajní predmestskí manželia a majú pár škaredých tajomstiev. Takých, ktoré sa nesmú dostať von a kvôli ktorým budú ochotní zabíjať.

Na nože (Knives Out) 2019

Satirická krimi komedie Na nože zábavným způsobem ukazuje, jak může dopadnout vyšetřování záhadného úmrtí autora tajemných detektivních příběhů, když jsou všichni v jeho blízkosti podezřelí. Svérázný detektiv pojme řešení případu po svém a vyšetřování každého člena této excentrické rodiny se ukáže býti složitější, než se zpočátku zdálo. V napínavém detektivním příběhu, v duchu nejlepší tradice , rozehrají herecký koncert , , , a .

Poslední mise (Last Flag Flying) 2017

Váleční veteráni Larry, Sal a Richard spolu bojovali ve Vietnamu. Od té doby uplynulo už třicet let a jejich cesty se dávno rozešly. Když je ale Larryho syn zabit ve válce v Iráku, staří přátelé se znovu setkávají, aby se vydali na poslední misi a pohřbili Larryho syna v rodném městě. Čistě mužská road movie, ve které nechybí drama, humor ani víra, je adaptace stejnojmenného románu .

Love on the Slopes (Love on the Slopes) 2018

Mladá začínajúca redaktorka Alex z New Yorku chce spoznať svet extrémnych zimných športov a vyskúšať si niektoré jeho náročné disciplíny, aby o nich napísala článok do svojho časopisu o cestovaní. Dievča z veľkomesta však extrémne športy v zimnom stredisku Ridgeline Resort vôbec nezvládne a zachráni ju až skúsený športový fotograf Cole, ktorý sa v pravý čas vynorí v jej blízkosti. Na oplátku za sľúbenú pomoc s miestnym festivalom umenia jej Cole pomáha zvládnuť všetky náročné extrémne športy, ktoré si Alex vyskúša na vlastnej koži. Ako inak, preskočí medzi nimi povestná iskra a zrodí sa láska.

Dětinské hry dospělých (Dětinské hry dospělých) 1990

Poněkud trpká komedie o citové nezkušenosti, neznalosti sebe sama i nedostatku sebekázně. O tom všem, co z příčin ve skutečnosti zcela nicotných, může nakonec přinést opravdové utrpení.

Hledám místo (Career Opportunities) 1991

Noc v obchodním domě s půvabným děvčetem a dvěma lupiči.Někteří mladí lidé sní o tom, že jednoho dne opustí rodný dům a začnou žít na vlastní pěst. Jenže Jim Dodge je doma spokojený. Ale přišel den, kdy si musí i on najít zaměstnání – stane se uklízečem ve velkém obchodním domě. Ale hned při své první pracovní směně se jeho život zkomplikuje – v budově je s ním totiž zamčeno půvabné děvče a dva zloději – amatéři, kteří plánují ďábelskou loupež.

Dámská jízda (Dámská jízda) 1987

Televizní komedie Víta Olmera z roku 1987, film Dámská jízda, nabízí zajímavý pohled na život ženy v domácnosti, která se snaží proniknout mezi autory televizních her. Je to především příběh s příjemnými hereckými výkony Jitky Molavcové, Jiřiny Bohdalové, Jiřího Menzela a Jiřího Schmitzera.

Provdám svou ženu (Provdám svou ženu) 1941

Vlasta Burian jako potrhlý profesor botaniky podnikne složitou akci, aby se elegantně zbavil rozmarné manželky. Zápletka pojednává o mírně potrhlém profesorovi botaniky Ducánkovi, kterého zaměstnávaly jeho vědecké pokusy tak, že zcela zapomněl na to, že je ženatý. O existenci jeho rozmarné ženy, operetní divy Lucy, nevěděla ani jeho hospodyně Veronika, ani přítel Potužník. Když se však manželka po sedmi letech kajícně vrátila domů, Ducánek podnikne komplikovanou akci, aby se své ženy elegantně zbavil… Film byl poprvé uveden na Filmových žních ve Zlíně 29. 7. 1941.

Společník (Company Man) 1999

Jeho pohled byl jiskrný a zacházení s přechodníky bezchybné. Jmenoval se Allen Quimp, učil gramatiku na střední škole a aby se zbavil tyranie marnivé manželky, vymyslel si historku o tajném poslání od CIA. Po maloměstském sousedství se ovšem právě supertajné informace šíří nejrychleji. Jeho historka začala žít vlastním životem a za chvíli klepou Allenovi na dveře sovětští přeběhlíci s prosbou o azyl. CIA nakonec nezbylo nic jiného, než samozvanému agentovi doopravdy nabídnou kontrakt. A s ním také první misi – výlet na Kubu s úkolem zachránit ji před revolucí… Jak to nakonec dopadlo s Kubou je všeobecně známo – ve škole vám ovšem zamlčeli, že při tom bylo tolik legrace…