Filmy žánru: Romantický

Lilly Schönauer – Více než navždy (Lilly Schönauer – Více než navždy) 2008

Její manželství je v troskách, poslední kapka přetekla. Na venkově potká dávnou lásku, ale hodně věcí se od té doby změnilo… Laura Althoffová je mladá a uznávaná advokátka, která se snaží smiřovat rozvádějící se páry. Její vlastní manželství je ale u konce. Když přistihne svého muže Petera při nevěře, chce rozvod a odjíždí do Štýrska k rodičům. Tam ale potká svoji dávnou láskou Fabiana a zjišťuje, že ji to k němu stále táhne. Fabian kdysi toužil toulat se po světě, teď ale hospodaří na zděděném statku a stará se o Jacoba, malého syna své sestry. Jak ona, tak chlapcův otec zahynuli před půl rokem při nehodě na motorce. Jacob se rychle spřátelí s Laurou, oba spojuje láska ke zvířatům. Všechno se ale zkomplikuje, když Jacob vyslechne rozhovor, ze kterého mylně usoudí, že je strýci na obtíž a uteče ke své babičce. Do toho přichází Peter a prosí Lauru, aby se k němu vrátila. Má znovunalezená láska ještě naději?

American Kamasutra (American Kamasutra) 2018

Šedý orel (Grayeagle) 1977

Indiánský náčelník Šedý orel unese krásnou dceru lovce kožešin. Dívka se během cesty plné nebezpečí do svého únosce zamiluje, ale jejich láska je vystavena mnoha zkouškám.

Love on the Slopes (Love on the Slopes) 2018

Mladá začínajúca redaktorka Alex z New Yorku chce spoznať svet extrémnych zimných športov a vyskúšať si niektoré jeho náročné disciplíny, aby o nich napísala článok do svojho časopisu o cestovaní. Dievča z veľkomesta však extrémne športy v zimnom stredisku Ridgeline Resort vôbec nezvládne a zachráni ju až skúsený športový fotograf Cole, ktorý sa v pravý čas vynorí v jej blízkosti. Na oplátku za sľúbenú pomoc s miestnym festivalom umenia jej Cole pomáha zvládnuť všetky náročné extrémne športy, ktoré si Alex vyskúša na vlastnej koži. Ako inak, preskočí medzi nimi povestná iskra a zrodí sa láska.

Hledám místo (Career Opportunities) 1991

Noc v obchodním domě s půvabným děvčetem a dvěma lupiči.Někteří mladí lidé sní o tom, že jednoho dne opustí rodný dům a začnou žít na vlastní pěst. Jenže Jim Dodge je doma spokojený. Ale přišel den, kdy si musí i on najít zaměstnání – stane se uklízečem ve velkém obchodním domě. Ale hned při své první pracovní směně se jeho život zkomplikuje – v budově je s ním totiž zamčeno půvabné děvče a dva zloději – amatéři, kteří plánují ďábelskou loupež.

Láska jejího života (Rosamunde Pilcher – Die Liebe ihres Lebens) 2006

Marian zdědila po matce dům, o kterém neměla ani ponětí. Po příjezdu na usedlost s překvapením zjistí, že matka měla léta milence, a ona sama se nečekaně, bezhlavě zamiluje.Studentka umění Marian a její přítel Timothy přijíždějí do Cornwallu, aby si prohlédli dům, který Marian zdědila po zemřelé matce. Marian s překvapením zjišťuje, že jde o velkou usedlost. O další překvapení se postará nález milostných dopisů, všechny jsou adresovány její matce. Marian se rozhodne, že vypátrá totožnost tajemného matčina milence… Při pátrání se Marian seznámí s Georgem, který vede firmu na výrobu hudebních nástrojů, a mezi oběma mladými lidmi okamžitě vznikne citový vztah. Marianino čerstvé citové vzplanutí začíná komplikovat její dlouholetý vztah s Timothym, s nímž má krátce před svatbou. Ani Georgeova matka není novým poměrem svého syna zrovna nadšená. Navíc se na anglický venkov rozhodne přijet i Marianin otec, aby jí vymluvil vztah s Georgem, protože jej považuje jen za bezvýznamný románek…

Zkáza rodu Hickmanů (Shoreditch) 2003

V roce 1939 řídil Thomas Hickman se svou manželkou Masie v Londýně malý jazzový klub nazvaný Say When“. Vše běželo hladce až do chvíle, kdy byla angažována okouzlující zpěvačka, která si říkala Butterfly (Motýl) a věděla jak a k čemu použít svou krásu. S ní totiž přišly do klubu i do manželství Hickmanových potíže. O půl století později mladíka Toma Hickmana, který žije se svou přítelkyní Abigail, nečekaně navštíví advokát, aby mu oznámil, že zdědil nepoužívanou kancelářskou budovu a při její prohlídce Tom objeví v suterénu zazděný dobře zachovalý jazzový klub a také mužské tělo. Jaké tajemství nález ukrývá?

Láska má křídla (Lilly Schönauer – Liebe hat Flügel) 2006

Láska může opravdu sestoupit z nebes! Rozvedená zahradní architektka Tessa Bergerová cestuje se svou dcerou Miou k bývalé tchyni Sophii Neubauerové, která žije u jezera Atter v Rakousku. Na její obrovské překvapení tam potká i svého bývalého manžela Bernharda, který celé roky neprojevoval ani o ni, ani o dceru žádný zájem, ale teď – jak se ukáže – je to úplně naopak. Mia by byla ráda, kdyby se rodiče dali znovu dohromady, ale Tessa neví, co má dělat. Seznámila se totiž se sympatickým světoznámým dirigentem Frederikem Winterem, do kterého se zamilovala a on do ní, když jako amatérský pilot nouzově přistál se svým letadlem přímo na zahradě domu u jezera Atter. Její nová láska doslova sestoupila z nebes! Tessu čeká těžké rozhodování mezi dvěma muži…

Poslední tanec (One Last Dance) 2003

Tanec môže byť pre niekoho celým životom. A niekedy môže život aj skomplikovať. Umelecká, výtvarne excelentná sonda do života tanečníkov a ich osudovs prekvapivými tajomstvani. Príbeh o tom, že i umelecký rast má svoju cenu.

Pýcha a předsudek pod jmelím (Pride and Prejudice and Mistletoe) 2018

Darcy vždy tvrdě usilovala o to, aby se prosadila a byla úspěšná. Než aby pracovala pro svého otce, raději se rozhodla založit vlastní společnost. Když se na Vánoce vrátí do rodného městečka, znovu se shledá se starým rivalem, majitelem restaurace Lukem , a oba jsou nuceni společně uspořádat charitativní akci. Zatímco Darcy tráví čas s rodinou a Lukem, začne si uvědomovat, na čem v životě skutečně záleží. Odhodlá se napravit vztah s otcem a možná se dokonce i zamiluje. Inspirováno stejnojmenným románem spisovatelky .