Filmy žánru: Thriller

Nemluv s cizinci (Don’t Talk to Strangers) 1994

Bonner, povoláním policajt, začal jednoho dne nadmíru pít, což motivovalo jeho ženu Jane k tomu, aby se rozvedli. Následně mu soudním nařízením zakázali návštěvy syna Erica. Bonner má však občas problémy se ovládat, což systematicky narušuje život Jane, Erica i jejich nového přítele Patricka Brodyho, se kterým se Jane brzy vezme. Když se však Bonner dozví, že se chtějí přestěhovat do jiného státu, nemíní se jen tak vzdát. Pronásleduje Jane s Ericem na cestě do nového domova a když Eric jednoho dne zmizí, Jane je přesvědčená, že ho unesl Bonner. On však tvrdí, že o Ericovi nic neví. A nejhorší na všem je, že opravdu nic neví. Kdo a proč ho potom unesl? Bonner začne podezřívat Patricka. A jako policajt začíná pátrat…

The Mandela Effect (The Mandela Effect) 2019

Tiché doteky (A Certain Kind of Silence) 2019

Mia začíná pracovat v zahraničí jako au-pair pro rodinu z vyšší vrstvy. Musí se starat nejen o honosný dům ve vilové čtvrti, ale především o desetiletého Sebastiana. Již první setkání však naznačí, že od ní bude očekáváno mnohem více. Postupně se ukazuje, že nová rodina vyznává řadu striktních pravidel včetně radikálního přístupu k výchově chlapce. Porušení nastoleného pořádku znamená potupnou cestu zpět domů. Mia nechce zklamat jejich důvěru, přijít o nově navázaný vztah se Sebastianem, ani se předčasně vracet. Skrze systematickou manipulaci však začne popírat své dřívější hodnoty. Podaří se dospívající dívce vymanit z náruče fanatické komunity, navíc daleko od domova a svých běžných starostí? Celovečerní debut režiséra vznikl mimo Českou republiku, byl natočen se zahraničním štábem a s mezinárodním hereckým obsazením. Zároveň je také prvním filmem představujícím v hlavní roli.

Villains (Villains) 2019

Film sa točí okolo dvojice amatérskych zlodejov, ktorí majú veľkú smolu. Rozhodli sa totiž vykradnúť dom, ktorého obyvatelia nie sú obyčajní predmestskí manželia a majú pár škaredých tajomstiev. Takých, ktoré sa nesmú dostať von a kvôli ktorým budú ochotní zabíjať.

Na nože (Knives Out) 2019

Satirická krimi komedie Na nože zábavným způsobem ukazuje, jak může dopadnout vyšetřování záhadného úmrtí autora tajemných detektivních příběhů, když jsou všichni v jeho blízkosti podezřelí. Svérázný detektiv pojme řešení případu po svém a vyšetřování každého člena této excentrické rodiny se ukáže býti složitější, než se zpočátku zdálo. V napínavém detektivním příběhu, v duchu nejlepší tradice , rozehrají herecký koncert , , , a .

The Aeronauts (The Aeronauts) 2019

Black and Blue (Black and Blue) 2019

Policejní nováček Alicia West je svědkem vraždy drogového dealera a navíc celou událost natočí na svojí služební kameru. Protože vraždu spáchal její partner a jeho parta zkorumpovaných policistů, kteří na její hlavu vypíší odměnu, hledá pomoc mezi svojí komunitou.

Rok zbraní (Year of the Gun) 1991

Průkopník akčního žánru JOHN FRANKENHEIMER (RONIN, PTÁČNÍK Z ALCATRAZU, FRANCOUZSKÁ SPOJKA 2) obsadil v roce 1991 hvězdnou SHARON STONE do svého drsného thrilleru podle skutečných událostí. Příběh se odehrává v 70. letech v Itálii v době nastupující teroristické levicové organizace Rudé brigády. S myšlenkou informovat o jejich zrůdných činech západní svět se do jejich řad snaží dostat investigativní spisovatel David (Andrew McCarthy), beroucí pod svá ochranná křídla také americkou fotografku Alison (Sharon Stone). Události se vyostřují ve chvíli, kdy je unesen premiér Aldo Moro a kdy Alison pořídí snímky, které prokazují propojení Rudých brigád s italskou mafií.

Drsný spasitel (Drsný spasitel) 2019

Chlápek v kápi s umělým tech-okem kráčí světem, ve kterém se lidé (a upíři a mutanti a další verbež) řežou granátomety i magií. Kde česká krajina dostala pořádně zabrat kvůli století válek a bytostem, které k nám přišly z Druhé strany. Spasitel hledá svou duši a pravdu o své minulosti, k tomu mu dopomáhají brokovnice Margareth, granátomet Grayson a obrovský revolver Zabiják Démonů. Živí se výhradně jako námezdní lovec a prodává zboží, které sám nalezne v opuštěných vesnicích. Jeho život nabere nečekané obrátky ve chvíli, kdy se dozví, že před několika desítkami let sám vedl armádu démonů proti lidem v největší bitvě naší doby – Bitvě u Sevastopole. Může to být vůbec pravda?

Žena na hraně (Woman on the Edge) 2018

Televizní reportérka Susan je po sebevražedném skoku své sestry na dně. Když ale zjistí, že se takových sebevražd stalo víc, začne mít podezření, že se jedná o vraždy…Susan je televizní reportérkou a je běžné, že je i v noci zavolána k nějaké události. Tentokrát jede natočit ženu, která se chystá skočit ze střechy, ale na místě zjistí, že se jedná o její sestru, dvojče, Cathy. Než stačí kdokoliv zasáhnout, Cathy skočí. Susan s Cathy vyrůstaly odděleně, Cathy žila s matkou, Susan s otcem a společně se setkaly až po letech. Susanin šéf, Aaron Mason chce, aby si Susan vzala volno, Susan nechce, ale vyjde najevo, že jejich pořad byl zrušen a nahradí jej pořad doktora Mitchella. Doktor Mitchell radí lidem v obtížných životních situacích a má velkou sledovanost. Susan si vyzvedla na policii sestřiny věci a v telefonu objevila, že Cathy byla v kontaktu s doktorem Mitchellem. Susan jde k sestře do bytu, kde bydlí i Calleigh a dozví se, že Cathy bojovala s drogami a měla přítele Kerryho. Susan si promluví s doktorem Mitchellem a hned na to se Susan od Aarona dozvídá, že policie má další případ sebevraždy skokem z výšky. Susan se jde podívat na místo, kde skočila Brenda Rawlstonová a najde na místě žlutého plyšového medvídka, stejného, jako byl na místě, kde zemřela Cathy. Susan se začne případem zabývat, navštíví i Kerryho a od Brendina bratra Kena zjistí, že i Brenda se znala s Kerrym. Když Susan najde v sestřině bytu mrtvou Calleigh, řekne vše detektivu Kelsoové, včetně svého podezření, že Kerrry má spojitost se smrtí všech tří dívek. I když na Susanino přesvědčení o vině Kerryho na smrti dívek nejsou důkazy, vede Susan své vlastní pátrání a doktor Mitchell jí ukáže nahrávku rozhovoru s Kerrym při sezení. Videonahrávka utvrdí Susan ve svém přesvědčení, ale nahrávka se nedá použít, jako důkaz, jelikož je důvěrná. Další den je nalezena další dívka, Page, která skočila ze střechy a o Page mluvil Kerry i s doktorem Mitchellem. Sausan zjistí, že Kerry randí s Mitchellovou maskérkou BiBi a informuje doktora Mitchella. Ještě ten večer je BiBi předávkovaná heroinem…