Filmy žánru: Akční

Tenet (Tenet) 2020

Hlavní zbraní hrdiny akčního sci-fi spektáklu filmového vizionáře je jediné slovo – TENET. V temném světě mezinárodní špionáže bojuje o záchranu celého světa. Vydává se na extrémně komplikovanou misi, ve které pro časoprostor neplatí pravidla, tak jak je známe.

Štvanci (Out of Bounds) 1986

Darylove prázdniny v Los Angeles sa začínajú brutálnou vraždou jeho brata a jeho švagrinej. A to všetko preto, lebo Daryl si na letisku vzal nesprávnu tašku plnú heroínu v hodnote niekoľkých miliónov dolárov. Teraz ho pre vraždu hľadá polícia a priekupník, ktorý chce svoj tovar späť. V sprievode mladej herečky se snaží prežiť a dokázať svoju nevinu.

První akční hrdina (První akční hrdina) 2019

Mladý filmový fanoušek zjišťuje, že se stal hlavním hrdinou akčního filmu, který navzdory jeho vůli vytváří nevyzpytatelný Režisér. Podaří se mu díky znalosti žánrových pravidel porazit zákeřné padouchy a zachránit svou životní lásku? Krátký film debutujícího  skládá poctu tvorbě a i nejslavnějším hollywoodským akčňákům. To vše v originální hře s postupy akčního žánru, jaká v české kinematografii nemá obdoby.

Baaghi 3 (Baaghi 3) 2020

Falešně obviněný (Framed) 1975

Bhavesh Joshi Superhero (Bhavesh Joshi Superhero) 2018

2.0 (2.0) 2018

The 2nd (The 2nd) 2020

Agent tajných služeb musí ochránit dceru člena nejvyššího soudu před teroristy, kteří ji chtějí unést.

One Night in Bangkok (One Night in Bangkok) 2020

Původ neznámý (Orígenes secretos) 2020

Poldové (J. Rey, A. Resines) si vezmou na pomoc fanoušky komiksů a kostýmů (B. Efe, V. Echegui), aby dopadli vraha, který se inspiruje příběhy superhrdinů.