Filmy žánru: Dokumentární

Maskovaný podvodník (The Masked Scammer) 2022

Francouzskou smetánku kdysi obral geniální podvodník o miliony eur. Podrobná studie neuvěřitelného zločinu očima jeho kompliců i obětí.

Life in Outer Space (Life in Outer Space) 2022

Dobrou noc, Oppy (Good Night Oppy) 2022

Dobrou noc, Oppy vypráví inspirativní příběh Opportunity, vozítka, které bylo vysláno na Mars na 90ti denní misi, ale dokázala nakonec přežít 15 let. Film sleduje průkopnickou cestu Opportunity na Marsu a pozoruhodné pouto vytvořené mezi robotem a lidmi vzdálenými milióny kilometrů.

Died Suddenly (Died Suddenly) 2022

Konec krále delfínů (The Last Dolphin King) 2022

Dokument o kariéře slavného španělského trenéra delfínů Josého Luise Barbera a událostech, které v roce 2015 vedly k jeho nečekané smrti.

Nechutně bohatá: Ghislaine Maxwell (Ghislaine Maxwell: Filthy Rich) 2022

Prominentka Ghislaine Maxwell u soudu čelila obvinění, že sexuálnímu predátorovi Jeffreymu Epsteinovi dohazovala nezletilé dívky. Dokument, kde zazní i výpovědi obětí.

Racionais MC’s: Z ulic São Paula (Racionais MC’s: From the Streets of São Paulo) 2022

Vlivná hiphopová skupina Racionais MC’s silou svojí hudby i textů proměnila pouliční poezii na výrazné hnutí, které překračuje hranice její domovské Brazílie.

Mickey: Příběh myšáka (Mickey: The Story of a Mouse) 2022

Myšák Mickey je považován za symbol radosti a nevinnosti prakticky ve všech koutech světa. Mickey se stal přes noc senzací, když se objevil v prvním krátkém animovaném filmu se zvukem . V průběhu desetiletí se měnil do nápadně odlišných verzí, které odrážejí jak pozoruhodnou kariéru jeho tvůrce, tak dramatické společenské změny národu, který začal reprezentovat.

Nejkrásnější chlapec na světě (The Most Beautiful Boy in the World) 2021

V roce 1970 procestoval filmař Evropu hledaje dokonalého chlapce, který by zosobnil absolutní krásu v jeho filmové adaptaci románu . Ve Stockholmu objevil , stydlivého 15letého teenagera, kterému přes noc získal mezinárodní slávu, díky čemuž strávil krátkou, ale intenzivní část svého bouřlivého mládí mezi Lidem v Benátkách, Londýnem, filmovým festivalem v Cannes a vzdáleným Japonskem. Padesát let po premiéře filmu Smrt v Benátkách nás Björn vezme na pozoruhodnou cestu složenou z osobních vzpomínek, historie kinematografie, slávy a tragických událostí, která by pro něj mohla být posledním pokusem vrátit svůj život do starých kolejí.

Vraždy bez předpisu (Capturing the Killer Nurse) 2022

Dokument o tom, jak vyšetřovatelé prokázali, že ošetřovatel Charles Cullen na jednotce intenzivní péče zabíjel pacienty. Moc nechybělo a tenhle vrah unikl trestu.