Film Ku Klux Klan E2 (Ku Klux Klan, une Histoire Américaine E2) 2020 online ke shlédnutí

Film Ku Klux Klan E2 (Ku Klux Klan, une Histoire Américaine E2) 2020 online ke shlédnutí

Tajná organizace, hlásající nadřazenost bílé rasy a nenávist k lidem tmavé pleti, dokázala několikrát přežít vlastní smrt… Ku Klux Klan je nejstarší teroristická a rasistická skupina operující na území Spojených států. Její zločiny poskvrňují Ameriku krví více než sto padesát let. Byly to roky plné nenávisti, rasismu a hrůzy. Roky krutosti, násilí a zběsilosti. Brutální historie, která Ameriku straší dodnes. Psal se rok 1865 a ve Spojených Státech končila válka Severu proti Jihu. Během čtyř let zemřelo téměř 700 000 lidí. Státy amerického jihu, uznávající otrokářství, byly poraženy severními státy, usilujícími o jeho zrušení. Generál Lee se po bitvě u Appomattoxu vzdává generálu Grantovi. Pár měsíců nato dochází v konfederačních státech ke zrušení otrokářství. Téměř čtyři miliony otroků žijící v jižních státech konečně získali svobodu, majitelé plantáží se s tím však nehodlali smířit… Po občanské válce Severu proti Jihu začali jeho členové postupně páchat násilí na propuštěných otrocích. Jeho cílem bylo a stále je jakkoli zajistit nadřazené postavení bílé rasy. Počátkem padesátých let dvacátého století zažívají Američané nebývalou prosperitu. Konzumace, růst a blahobyt, to jsou klíčová slova první světové hospodářské mocnosti. Přitom národ, který zvítězil ve druhé světové válce a stal se symbolem svobody, ještě osmdesát let po zrušení otroctví stále uplatňuje rasovou segregaci. Afroameričané z jižních států nemají přístup ke kvalifikované práci, ke zdravotní péči, ani ke kvalitnímu vzdělání. Pro ně je brána k prosperitě uzavřená.

Pokud Vám nefunguje nová zašifrovaná varianta prehrávače, zkuste starou nešifrovanou verzi kliknutím zde. Nešifrovaná varianta nebude fungovat v Google Chrome.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>