Filmy žánru: Drama

Vánoční koleda: Muzikál (Scrooge: A Christmas Carol) 2022

Je Štědrý den a sobecký lichvář Ebenezer Scrooge má už jen jednu noc na to postavit se čelem ke svojí minulosti a změnit tak budoucnost dřív, než bude pozdě.

Králův kalich (Králův kalich) 1974

Epizoda ze života Jiřího z Poděbrad, posledního krále z českého rodu… Hra zachycuje úsek ze života Jiřího z Poděbrad od korunovace po úmrtí (1458–1471) a vytváří tak portrét pozoruhodného panovníka, jehož jméno zářilo jako symbol české státnosti, jako symbol vítězného vojevůdce a rozvážného státníka mohutné, složité a rozporuplné osobnosti uprostřed velmi dramatického patnáctého století. Třináct let samostatné vlády chtěl ze všech sil uhájit to, co vybojovalo husitství chtěl to uhájit i v době a v prostředí, které naopak chtělo s husitstvím zúčtovat. Právě v této napjaté době vznikla Poděbradova myšlenka vytvořit spolek panovníků, kteří by konflikty řešili dohodami a smlouvami, a ne válkou. I jako otec přinesl oběť své milované zemi, když korunu českého krále nepředal svému synovi, ale polskému králi Vladislavovi. Ne nadarmo jej František Palacký nazval knížetem míru“.

Milenec lady Chatterleyové (Lady Chatterley’s Lover) 2022

Lady Chatterleyová, která ke svému manželovi už nic necítí, se pustí do divokého románku s hajným v jejich panství.

Deník malého poseroutky: Rodrick je king (Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules) 2022

Greg Heffley, nervózny žiak základnej školy a magnet na katastrofy, zažíva vo filme Denník odvážneho bojka: Rodrickove pravydlá, inšpirovaným druhou knihou z obľúbenej série , pestré a nezbedné dobrodružstvá. Tentoraz sa točia okolo zložitého vzťahu s Rodrickom, jeho starším bratom. Grega čaká jedna z najväčších výziev, pred akými kedy stál: musí prežiť víkend doma s bratom bez rodičovského dozoru a dodržiavať zoznam pravidiel, ktorý starší brat stále rozširuje.

Muž činu (A Man of Action) 2022

Anarchista vymyslí geniální operaci na padělání peněz a na mušku si vezme jednu z největších bank na světě. Drama inspirované událostmi, které prožil Lucio Urtubia.

Weird: The Al Yankovic Story (Weird: The Al Yankovic Story) 2022

Prozkoumejte každý aspekt Yankovicova života, od jeho raketového vzestupu ke slávě s ranými hity jako Eat It“ a Like a Surgeon“ až po jeho vášnivé milostné aféry mezi celebritami a proslule zhýralý životní styl.

U Petrovových řádí chřipka (Petrov’s Flu) 2021

Halucinační bloudění v postsovětském Rusku. Ve městě zasaženém chřipkovou epidemií se rodina Petrovova potýká s dalším dnem v zemi, kde minulost nikdy není minulostí, současnost je nasáklá chlastem, horečnatými sny o násilí a něze, kde – pod vrstvou obyčejného – se věci ukážou jako zcela neobyčejné.

Meet Cute (Meet Cute) 2022

Moje jméno je Vendetta (My name is Vendetta) 2022

Bývalému mafiánovi zavraždí staří nepřátelé manželku a švagra. On proto sbalí dceru a společně utečou do Milána, kde začnou plánovat pomstu.

Lamborghini (Lamborghini: The Man Behind the Legend) 2022