Film Sedmá kavalérie (They Died with Their Boots On) 1941 online ke shlédnutí

Film Sedmá kavalérie (They Died with Their Boots On) 1941 online ke shlédnutí

Hrdinové nepřekonatelní svou odvahou, historie nepřekonatelná svou slávou! … Volná filmová adaptace dramatického života George Armstronga Custera (v podání ikonického ), od jeho příchodu na West Point v roce 1857 až po jeho smrt v bitvě u Little Big Hornu. Na akademii se mu jako zobákovi“ dostává jen málo disciplíny, ale je připraven postavit se staršímu kadetovi Nedu Sharpovi , který mu znepříjemňuje život. Během pobytu na akademii padne do oka veliteli Philu Sheridanovi , a seznámí se také se svou budoucí nevěstou Elizabeth Baconovou . Kvůli občanské válce předčasně ukončí studium a jen díky náhodnému setkání s generálem Winfieldem Scottem je nakonec přidělen k jezdeckému pluku. Během války slouží s vyznamenáním, a když je omylem povýšen na brigádního generála, vede své vojáky k rozhodujícímu vítězství. Po válce nemá moc co na práci, když odmítá lukrativní místa v soukromém průmyslu, a je to jeho žena, která s generálem Scottem domluví, aby byl jmenován podplukovníkem a pověřen velením 7. kavalerie. Mimo jiné se Custer střetne se Splašeným koněm“ , obávaným náčelníkem Lakotů, který jej nazýval Žlutým vlasem“. George Custer posléze zemřel v dnes již slavné bitvě 25. června 1876 ve věku 36 let.

Pokud Vám nefunguje nová zašifrovaná varianta prehrávače, zkuste starou nešifrovanou verzi kliknutím zde. Nešifrovaná varianta nebude fungovat v Google Chrome.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>