Film Takže, co je svoboda? (Si atunci, ce e libertatea?) 2020 online ke shlédnutí

Film Takže, co je svoboda? (Si atunci, ce e libertatea?) 2020 online ke shlédnutí

Film inspirovaný historickými událostmi je příběhem lásky a přežití hrstky z čtyřiceti tisíc nevinných lidí, převážně statkářů a Rumunů zahraničního původu, kteří byli v roce 1951 deportováni do rozlehlého, pustého regionu Bărăgan, takzvané rumunské Sibiře. Učitel dějepisu, jenž vkládal veškeré naděje ve změnu slibovanou komunisty, jeho inteligentní žena, která učí francouzštinu a sní o životě v Paříži, maďarská Rumunka, německý Rumun, rodina pravoslavného kněze a bývalý voják musí doslova od základů vybudovat své životy: nejprve chatrče, pak provizorní domy z hlíny, aby přežili kruté zimy a horká léta. Své šperky a cennosti vyměňují za jídlo a několik zvířat. Za to, aby mohli žít dál, platí obrovskou cenu, ale po celou dobu si zachovávají důstojnost, která je osvobozuje.

Pokud Vám nefunguje nová zašifrovaná varianta prehrávače, zkuste starou nešifrovanou verzi kliknutím zde. Nešifrovaná varianta nebude fungovat v Google Chrome.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>