Film Ztracená jednotka (Lost Command) 1966 online ke shlédnutí

Film Ztracená jednotka (Lost Command) 1966 online ke shlédnutí

Cíl mise zní jasně – uspět za každou cenu… Legendární herec (1915–2001) se během své dlouhé kariéry objevil v několika klasických válečných filmech jako například , nebo . Jednu z vrcholných válečných rolí ale ztvárnil ve Ztracené jednotce (1966), kde se představil jako nesmlouvavý Pierre Raspeguy, voják tělem i duší. Ten velí skupině francouzských výsadkářů ve válečném pekle v Indočíně, kde bojují proti osvobozeneckému levicovému hnutí Viet Minh. Rozhodující bitva u Dien Bien Phu v roce 1954 ale představuje nečekaný zvrat, který znamená porážku hrdé francouzské armády. Oslabená jednotka se ocitá v zajetí vietnamských partyzánů. Po uzavření mírových jednání se vrací do Francie, kde je Raspeguy zbaven velení kvůli neuposlechnutí rozkazu. Krátce po suspendování ale dostává v armádě poslední šanci, když se v Alžírsku vzbouří povstalci proti francouzské koloniální nadvládě. Zkušený válečník dostává za úkol sestavit a vycvičit výsadkový pluk z dobrovolníků. Raspeguy se obrátí na osvědčené členy původní jednotky, kteří by ho ochotně následovali na každou misi. Cíl představuje nebezpečná teroristická skupina, která operuje v alžírských horách. Raspeguy je tentokrát odhodlaný uspět za každou cenu a pro záchranu vojenské kariéry udělat prakticky cokoliv. Ve vedlejších rolích členů jednotky se představili hvězdní herci jako , nebo . Silné ženské hrdinky ztvárnily a .

Pokud Vám nefunguje nová zašifrovaná varianta prehrávače, zkuste starou nešifrovanou verzi kliknutím zde. Nešifrovaná varianta nebude fungovat v Google Chrome.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>