Filmy žánru: Fantasy

Timmy Failure: Mistakes Were Made (Airborne) 2020

Ainbo: Hrdinka pralesa (Ainbo) 2020

Princezna amazonské džungle Ainbo miluje svůj nádherný domov a všechno živé v něm. Když jednoho dne vidí, že do pralesa vtrhli hamižní těžaři a kácejí vzácné stromy, vzplane v ní spravedlivý hněv a touha zachránit ohroženou přírodu. Musí se vydat na záchrannou výpravu. Náhoda ji svede se dvěma legračními zvířaty – roztomilým pásovcem Dillem a krásně praštěným tapírem Vacym. Společně hledají moudrou matku pralesa želvu Motelo Mamu, která jediná jim dokáže poradit jak zabránit katastrofě. A k tomu zažijí úžasné dobrodružství.

Everything Everywhere All at Once (Everything Everywhere All at Once) 2022

Starší čínská imigrantka Evelyn Wang se ocitá v bláznivém dobrodružství, ve kterém se pokouší zachránit svět tím způsobem, že prozkoumá paralelní vesmíry se životy, které mohla mít.

Malá monstra (Little Monsters) 1989

Parta spolužáků se dostane do světa nadpřirozených sil. V boji se zlem jim pomáhá jejich nový kamarád, jenž je také strašidlem. V příběhu plném napětí nakonec zlou podzemní říši společnými silami zničí. Film je plný efektních triků a pro malého diváka strhujícím dějem.

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore) 2022

Profesor Albus Brumbál ví, že mocný temný kouzelník Gellert Grindelwald je na cestě převzít moc nad kouzelnickým světem. Protože není schopen ho zastavit sám, pověří magizoologa Mloka Scamandera, aby vedl neohrožený tým kouzelníků, čarodějek a jednoho chrabrého mudlovského pekaře na nebezpečné misi, kde potkají stará i nová fantastická zvířata a střetnou se s rostoucí armádou Grindelwaldových následovníků. Ale jak dlouho bude moci Brumbál zůstat stranou, když jsou sázky tak vysoko?

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (Doctor Strange in the Multiverse of Madness) 2022

Ve snímku Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství filmový svět studia Marvel otvírá brány do paralelních světů a dává do nich nahlédnout jako nikdy předtím. Vydejte se do neznáma s Doctorem Strangem, který za pomoci starých známých a nových spojenců vstupuje do šílených a nebezpečných paralelních světů mnohovesmíru, aby se utkal se záhadným soupeřem.

Dáma v bílém (Paní v bílém) 1988

V tomto nostalgickém, o nadpřirozenu pojednávajícím snímku odhalí desetiletý chlapec s pomocí duchů zabitého děvčátka a jeho matky nebezpečného vraha malých dětí. Nyní již dospělý spisovatel Frankie Scarlatti ve filmu popisuje znepokojivé události, které narušily jeho idylické dětství na malém městě. O Halloweenu roku 1962 jej spolužáci zavřeli ve školní šatně, kde se malý Frankie setkal s duchem Melissy Anne Montgomeryové, která mu přehrála svou vlastní smrt uškrcením těsně před tím, než do budovy nepozorovaně vnikl neznámý člověk a pokusil se v ten moment to samé udělat Frankiemu. Když se díky svému ovdovělému otci dá Frankie dohromady, zahraje si na detektiva a zjistí, že Melissa byla jedním z deseti dětí, které byly v uplynulé dekádě zavražděny. Následná setkání s dívčiným duchem – a truchlícím přízrakem její matky, Dámy v bílém – ale při objasňování záhadných vražd příliš nepomohou. Mezitím se v roli obětního beránka, obviněného policií z vražd dětí, octne nevinný černošský údržbář. Díky záhadným, ale usvědčujícím důkazům, které Frankie objevil, začne však chlapci hrozit akutní nebezpečí, protože opravdový vrah na něj začne číhat až příliš blízko jeho domova.

Bubble (バブル) 2022

V opuštěném Tokiu plném bublin a gravitačních anomálií zažije nadaný mladík osudové setkání se záhadnou dívkou.

Kytice z tisíce a jedné noci (Arabské noci) 1974

Autorským přepisem klasických orientálních pohádek a legend ze sbírky Tisíc a jedna noc završil kontroverzní italský režisér svou Trilogii života. Na různých místech, v poušti i v bohatých městech a palácích barvitého Orientu se odehrává milostný příběh mladíka Núreddína a jeho otrokyně Zumurrud. Násilně odtrženi prožívají oba řadu dobrodružství, stále se hledají a přitom poznávají příběhy jiných… V posledním filmu trilogie se Pasolini opět zabývá erotikou jako jedním ze základních pramenů lidské přirozenosti. Tentokrát ukazuje spíše něžnou fyzičnost lásky, zasazenou navíc do nádherných exteriérů arabského světa Afriky i Asie. Kytice z Tisíce a jedné noci si z MFF v Cannes roku 1974 odnesla Velkou cenu poroty. Film završuje nejen zmiňovanou Trilogii života, ale symbolicky i život a tvorbu Pasoliniho. V roce 1975 stihl natočit ještě film – pak jeho život předčasně ukončila ruka vraha.

Byl jednou jeden (C’era una volta…) 1967

Popelka, jak ji neznáte… V odpočinkové pohádkové komedii pro dospělé se zarputilý odpůrce ženění princ Rodrigo místo některé z nabízených princezen zamiluje do temperamentní venkovanky Isabelly . Jeho ztřeštěná vyvolená ho však omylem zaklela, zmizela kdoví kam a princ se marně snaží ji vypátrat. Než se rozezní svatební zvony, musí oba překonat ještě mnohé nástrahy v podobě nepřejících cizích princezen, sedmi kouzelných knedlíčků či hromady nádobí, které volá po umytí. Dvojici naštěstí nenápadně napomáhá skupina potrhlých čarodějnic, kterým zdatně sekunduje létající světec nápadně připomínající Františka z Assisi… Režisérem rozverného snímku je poněkud překvapivě , kterého si český divák vybaví spíše v souvislosti s jeho pozdějšími temnějšími díly s tematikou korupce a mafie (, ) či zdařilými adaptacemi náročných literárních předloh (, ).