Filmy žánru: Historický

Eiffel (Eiffel in Love) 2021

Romantické drama vypráví fiktivní příběh architekta Gustava Eiffela , kterého ke stavbě kovové věže, jež ponese jeho jméno, inspiruje setkání s tajemnou ženou Adrienne .

Hansan: yongeui chulhyeon (Hansan Rising Dragon) 2022

Hansan je film pojednávací o bitvě o ostrov Hansan, která se odehrála v roce 1592 mezi flotilou japonského krále Toyotomi Hideyoshi a námořnictvem království Čoson.

Králův kalich (Králův kalich) 1974

Epizoda ze života Jiřího z Poděbrad, posledního krále z českého rodu… Hra zachycuje úsek ze života Jiřího z Poděbrad od korunovace po úmrtí (1458–1471) a vytváří tak portrét pozoruhodného panovníka, jehož jméno zářilo jako symbol české státnosti, jako symbol vítězného vojevůdce a rozvážného státníka mohutné, složité a rozporuplné osobnosti uprostřed velmi dramatického patnáctého století. Třináct let samostatné vlády chtěl ze všech sil uhájit to, co vybojovalo husitství chtěl to uhájit i v době a v prostředí, které naopak chtělo s husitstvím zúčtovat. Právě v této napjaté době vznikla Poděbradova myšlenka vytvořit spolek panovníků, kteří by konflikty řešili dohodami a smlouvami, a ne válkou. I jako otec přinesl oběť své milované zemi, když korunu českého krále nepředal svému synovi, ale polskému králi Vladislavovi. Ne nadarmo jej František Palacký nazval knížetem míru“.

Korzet (Corsage) 2022

Je rok 1877 a Alžběta Bavorská slaví čtyřicátiny. Jak se asi s přibývajícím věkem cítila žena, kterou definoval její mladistvý vzhled? Jak vypadal soukromý život panovnice, která byla ve společnosti prezentována svým manželem, nikoli svými názory? Podobně jako její tělo svírá těsný korzet, i její osobnost dusí svazující život na vídeňském dvoře. Kostýmní drama o neklidné ženě, toužící po svobodě a emancipaci, bylo uvedeno v canneské sekci Un Certain Regard a přichází s důvtipnou reinterpretací dějin. Mýtus císařovny Sissi se vrací, tentokrát v podání , která si z festivalu zaslouženě odvezla cenu za nejlepší herecký výkon.

Swordsman (Swordsman) 1990

Ze Zakázaného města se ztratila posvátná kniha, která obsahuje návod na ovládnutí těch nejdokonalejších technik bojového umění. Její vlastnictví je cestou k obrovské síle a moci. Není divu, že se najde řada dobrodruhů, kteří by ji chtěli získat za každou cenu. Chladnokevné vraždy, velkolepé souboje, detektivní zápletka a silný romantický příběh to jsou hlavní přednosti filmu, který se právem řadí mezi legendy hongkongské kinematografie.

Amsterdam (Canterbury Glass) 2022

Kriminální drama, které brilantně splétá historická fakta s fikcí, vypráví příběh třech přátel, kteří se ocitnou uprostřed jednoho z nejvíce šokujících spiknutí v americké historii.

Válečnice (The Woman King) 2022

Snímek Válečnice vypráví pozoruhodný příběh Agojie, ženských bojovnic, které v devatenáctém století chránily Dahomejské království v Africe se zdatností a odhodlaností, kterým se nikdo nedokázal vyrovnat. Film, který se inspiruje skutečnými událostmi, sleduje emocionální a pozoruhodné úsilí generálky Nansici (oscarová ), která cvičí novou generaci rekrutek a připravuje je na střet s nepřítelem, který je odhodlaný zlikvidovat jejich životní a kulturní hodnoty. A to jsou věci, za které je zkrátka nutné bojovat.

Královský jezdec (The King’s Horseman) 2022

Panovník zemřel a královský jezdec se teď musí obětovat, aby mu sloužil i na onom světě. Nechá se ale zvábit krásami života a důsledky jsou nečekaně tragické.

Mraky Černobylu (Clouds of Chernobyl) 2022

Důsledky černobylské jaderné katastrofy se okamžitě projevily v celé Evropě. V Rumunsku přijal komunistický režim extrémní opatření, která nejvíce postihla ženy ze severní Bukoviny. Na nátlak strany byly nastávající matky nuceny kvůli ozáření podstoupit improvizované potraty. Věřilo se totiž, že se děti narodí buď mrtvé, nebo znetvořené. Venkovská učitelka Irina, matka dvou dětí a manželka kapitána lodi, musí pod tlakem rodiny učinit strašné rozhodnutí. Podlehne, nebo bude čelit následkům? O několik let později se komunistický režim v Rumunsku zhroutí a Irina je za své rozhodnutí tvrdě kritizována vlastními dětmi.

Clotildin potomek (Descendant) 2022

V roce 1860 dorazila do Alabamy nelegální loď se zotročenými Afričany. Po nálezu vraku plavidla se jejich potomci rozhodnou zjednat spravedlnost a zahojit hluboké rány.