Filmy žánru: Horor

De uskyldige (De uskyldige) 2021

Stín samoty (La bestia) 2021

Rodinu žijící v 19. století na samotě navštíví zlá bytost, která se živí strachem. Podaří se malému Diegovi zachránit matku před netvorem a před ní samotnou?

Miminko (Baby) 2020

Temný příběh se odehrává v moderním městě uprostřed strašidelného lesa. Mladá narkomanka se v něm dostane na samé dno, když prodá svého novorozeného syna překupníkům s dětmi. Brzy však unáhleného rozhodnutí lituje bude muset překonat svou slabost a čelit největším obavám, aby sebrala odvahu a získala miminko zpět. Nejprve se musí vloupat do domu, kde žije stará žena, kterou potkala, její bělovlasá albínská služebná a malá dívka. Není však ani zdaleka připravena na to, co ji čeká…

Post Mortem (Post Mortem) 2020

Tomás během první světové války pohlédl za oponu zásvětí, když ho výbuch málem připravil o život. Mladou dívku, kterou v tu chvíli spatřil, s údivem potkává o půl roku později, kdy už pracuje jako potulný fotograf posmrtných snímků. Její nabídka navštívit nedalekou vesnici plnou mrtvých, s jejichž pohřbem se musí čekat na jarní tání, je zárukou slušného výdělku. Již první noc po příjezdu však Tomás zjišťuje, že něco není v pořádku…

Šílený bůh (Mad God) 2021

Finální forma ‚Šíleného boha‘ není film samotný, ale vzpomínka na něj poté, co ho vidíte. Přináší vás do okamžiku těsně po probuzení ze sna, kdy se vracíte k útržkům vlastní rozklížené mysli předtím, než se rozplynou ve stínech. Přesně ten moment. ‚Šílený bůh‘ je způsob, jak se do něj dostat.“ Takhle režisér, animátor a dlouholetý mistr speciálních efektů popisuje svůj celovečerní animák Šílený bůh. Tippett je známý hlavně jako člen slavného trikového studia ILM a tvůrce efektů pro , , ,  a další filmové klasiky. Ve svém srdcovém projektu se ale vydal na vyloženě otrlý terén. Šílený bůh vznikal s přestávkami třicet let a dokončený byl v covidovém lockdownu. Výsledkem je řádně vymazlená i mazlavá procházka krajinou nočních můr. Film nemá žádné dialogy ani vysvětlující komentáře, ale klidně se bez nich obejde. Bohatě nám postačí, že sledujeme cestu hlavního hrdiny krajinou stojící na hraně postapokalypsy a pekelné říše monster, kterou sám Tippett popsal jako kombinaci Hieronyma Bosche a . Osmdesátiminutová erupce chorobných fantazií je zároveň milostným vyznáním analogovým speciálním efektům a animaci. Ostatně animačních a trikových technik Tippettův film vystřídá úctyhodné množství. Abyste se mohli dostat do bodu, kdy budete na Tippetovu noční můru vzpomínat, musíte ji nejdříve vidět.

Death Valley (Death Valley) 2021

Resident Evil: Raccoon City (Resident Evil: Welcome to Raccoon City) 2021

V dříve prosperujícím sídle farmaceutického gigantu Umbrella Corporation je nyní Raccoon City vymírajícím městem na středozápadě. Exodus společnosti udělal z města pustinu… s velkým zlem pod povrchem. Když se toto zlo rozpoutá, skupina přeživších musí spolupracovat, aby odhalila pravdu a přežila noc.

Addamsova rodina 2 (The Addams Family 2) 2021

Vyrazte na letní dovolenou s Addamsovou rodinou, kteří svým nevšedním a podivným chováním terorizují nové kraje.

The Retreat (The Retreat) 2020

Pokolení (Kindred) 2020

Když její přítel Ben zemře při nehodě, těhotná Charlotte se zhroutí. Probudí se v Benově odlehlém zchátralém domě, kde žije jeho panovačná matka Margaret a majetnický nevlastní bratr Thomas . Oba se chtějí o Margaret postarat, alespoň dokud miminko nepřijde na svět. Zármutkem sužovanou Charlotte zde stále častěji pronásledují vidiny, které jsou pravděpodobně způsobeny těhotenstvím. Vize jsou ale čím dál intenzivnější a naléhavější a Margaret brzy pojme podezření, že se rodina snaží ovládat ji i její nenarozené dítě.