Filmy žánru: Komedie

Noční dobrodružství (Adventures in Babysitting) 1987

Sedmnáctiletá Chris Parkerová se rozhodne přijmout místo chůvy na předměstí Chicaga. V té době se její nejlepší přítelkyně Brenda rozhodne utéct z domova. Zcela bez peněz pak prosí Chris, aby pro ni přijela. Ta však nechce své svěřence nechat samotné, a proto se rozhodne vzít je s sebou. Naloží je do auta a vydá se na cestu do neznáma.

A pak přišla láska… (And Then There Was Love…) 2022

Psycholožka Kristýna zoufale hledá lásku a štěstí. Rozhodne se proto odjet se svou dospělou dcerou Sárou na ozdravný víkend za kartářkou Zdenou . Skrze pochybné rodové léčení a výklady karet zjistí víc nejen o svém problematickém vztahu k okolí, ale i ke své dceři a sobě samotné. Přijde na konci uzdravování konečně i láska?

Láska není hřích (Heaven Can Wait) 1943

Elegantní, usměvavý sedmdesátiletý Henry Van Cleve před branami pekla trpělivě vysvětluje Jeho Excelenci, že během svého života byl velký hříšník. Proto si dobře uvědomuje, že po smrti vlastně ani nemůže nikam jinam patřit. Už jako dítě byl matkou a dědečkem jen rozmazlován, stejně jako později mladou vychovatelkou a učitelkou francouzštiny, jež rychle objevila jeho věčnou nechuť k učení, každodenním povinnostem a velkou slabost pro krásné ženy. V den jeho dvacátých pátých narozenin se však přihodilo něco co změnilo jeho život. Tehdy Henry potkal na ulici půvabnou tmavovlásku Marthu…

Párty Hárder: Summer Massacre (Párty Hárder: Summer Massacre) 2022

V Párty Hárder se vrátí parta kamarádů . Z předchozích událostí se už trochu oklepali a v létě vyrazí na proslulou Ibizu východu – na Mácháč, legendární místo plné mejdanů, muziky a nevázaného sexu. Slibují si životní zážitek a pochopitelně i prázdninovou soulož. Užijí si léto, nebo selžou a čekají na ně leda tak ponížení, nedobrovolný celibát a Srbské milice?

Nic pro mě (Les Goûts et les couleurs) 2022

Marcia je mladá pařížská zpěvačka z dobré rodiny, která nahrává album s obdivovanou Daredjane, rockovou ikonou sedmdesátých let minulého století. Když však Daredjane náhle zemře, musí Marcia získat povolení od majitele práv na dílo zesnulé, kterým je třicetiletý obchodník Anthony. Ten muž nikdy neměl rád svou vzdálenou příbuznou, natož její hudbu. Jejich dva odlišné světy se střetnou a dojde k řadě nečekaných situací.

Pěkně daleko (Faraway) 2023

Máma od rodiny vyrazí na jeden z chorvatských ostrovů, kde zdědila dům. Na téhle spontánní výpravě pak znovu najde radost ze života a možná i novou lásku.

Kluci z Bromley (The Bromley Boys) 2018

Příběh o chlapci, dívce a nejhorším fotbalovém manšaftu na světě… to víte, člověk si nevybírá, do koho se zamiluje. Kluci z Bromley je humorný a zároveň dojemný příběhy o dospívání, který se odehrává na pozadí neligového fotbalu. Příběh jistě chytne za srdce každého fotbalového fanouška, ale film má i širší, univerzálnější téma a poselství. Ve svém jádru je to příběh o lásce, přesněji řečeno o první lásce a oné krásné rozpačitosti, která s ní jde ruku v ruce.

Nothing But the Truth 2008 (Nothing But the Truth, une vérité sud-africaine 2008) 2008

Mějte se! (Encontro lo que buscaba?) 2023

Rozhlasová stanice, kde kdysi pracoval, ho pozve na oslavu, kam má přijít i jeho dávná láska. Jestli se tam ale s ní chce setkat, musí si nejdřív přivydělat v obchoďáku.

The Lost King (The Lost King) 2022

Philippa Langley , která žije v Edinburghu, přijde o povýšení v práci ve prospěch méně zkušené a lépe vypadající ženy. Její rozvedený manžel John , který jí pomáhá s jejich dvěma dospívajícími chlapci, jí radí, aby si práci přesto nechala, protože potřebují peníze. Philippa ale přestane chodit do práce a začne brát léky na depresi. Poté, co v místním divadle zhlédne drama Richard III.“, přidá se k místní Společnosti k očištění pověsti krále Richarda III.