Filmy žánru: Krimi

Stíny smrti: Vražda bez chuti (Murder in the Basque Country) 2020

Maddy Etchebanová pracuje jako policistka v Bayonne. Zároveň je matkou autistického chlapce, o kterého se sama stará od té doby, co jí zemřel manžel. Její těžkou každodenní rutinu zkomplikuje oznámení, že ústav, kde o jejího syna přes den pečují, už nebude mít volné kapacity. Zoufalá Maddy neví, co si má počít. Měla by opustit místo a zapomenout na kariéru u policie? A co kdyby zkusila ředitele ústavu vydírat?

Stíny smrti: Tajemství pěveckého sboru (Les Mystères de la Chorale) 2020

Kapitánka Caroline se ujímá své první vraždy. Někdo zabil osmnáctiletou kurdskou dívku, když se vracela domů ze sboru, ve kterém zpívala…

Stavisky (Stavisky) 1974

Jean-Paul Belmondo v roli muže, který se stal legendou. Serge Alexandre Stavisky ukrajinský emigrant začínal ve Francii jako malý podvodníček a postupně se vypracoval na muže, jenž významně ovlivňoval francouzské hospodářství i politiku. Jeho finanční machinace, do kterých byli zapleteni nevýznamnější průmyslníci, stejně jako vysocí politikové vyvrcholila tzv. Aférou Staviského“, která ve třicátých letech minulého století otřásla celou Francií a v roce 1934 vyvrcholila pádem vlády. Stavisky, muž mnoha tváří, elegán s vytříbeným vkusem, se obklopoval krásnými věcmi i ženami, měl pár přátel a mnoho nepřátel. Alain Resnais ve svém filmu Stavisky zachytil domnělý průběh této aféry, strmý vzestup jejího aktéra, který končil nejhlubším pádem. Stavisky spáchal sebevraždu. Do hlavní role obsadil režisér Jeana-Paula Belmonda, který se podílel zároveň na financování filmu.

Stíny smrti: Vražda na jatkách (La Mort est dans le pré) 2021

Mladá inspektorka Samira a velitel generálního inspektorátu Etienne vyšetřují vraždu muže, jehož mrtvola byla nalezena na jatkách. Na krku měl pověšenou ceduli s tajemným vzkazem…

Stíny smrti: Vražda na policejní akademii (Murder in Rochefort-sur-Mer) 2021

Emma a Adrien chtějí odjet na romantickou dovolenou. Adrien je ale povolán k vyšetřování vraždy, protože na četnické akademii byla nalezena oběšená instruktorka…

Stíny smrti: Vražda v Larzacu (Crime dans le Larzac) 2020

V malebném městečku Saint-Affrique v Aveyronu pomáhá Elisabeth řešit vraždu místního velkostatkáře…

Luther: Pád z nebes (Luther: The Fallen Sun) 2023

Geniální londýnský detektiv John Luther padl až na úplné dno. Nevyřešený případ mu ale nedá spát, a tak uprchne z vězení, aby dopadl sadistického sériového vraha.

Poprask v Harlemu (A Rage in Harlem) 1991

Když se chudý pobožný zaměstnanec pohřebního ústavu Jackson (Forest Whitaker) seznámí na plese svého podniku se svůdnou Imabelle (Robin Givens), problémy na sebe nenechají dlouho čekat. Imabelle je totiž zrovna na útěku před šéfem zabijáckého gangu Slimem (Badja Djola) a jako věno si s sebou přibalila ukradený kufr plný zlata.

Stíny smrti: Údolí lží (La vallée des mensonges) 2013

Každá rodina má nějaká tajemství… Mladá pařížská kuchařka Laura plánuje přestavět rodinné sídlo v Cévennes na dům, který bude nabízet ubytování pro turisty. Pomáhá jí její kamarádka z dětství Cassandra. Když ji ale naleznou mrtvou ve sklepě domu, Laura se ocitá tváří v tvář celé hoře nečekaných problémů. Místní ji neustále urážejí nebo jí sprostě lžou. Je jasné, že Laura není zpátky doma vůbec vítána. Jedinou otázkou tedy zůstává, jestli návrat přežije.

Stíny smrti: Záhada na ostrově (Murder on Aix Island) 2017

Na moři mezi pevností Boyard a ostrovem Aix je nalezena mrtvola v opuštěném člunu. Vyšetřováním je pověřena Solène Brachová z policejního oddělení, které sídlí na pevnině. Solène požádá o pomoc místního starostu Vincenta , ale ten váhá. Ukazuje se, že obětí je právě propuštěný lupič, který byl odsouzen za krádež klenotů. Zatímco si on odseděl dvacet let, jeho komplic nebyl nikdy dopaden. Vyšetřování nenechá kámen na kameni a ostrov plný rodinných tajemství a záhad převrátí vzhůru nohama.