Filmy žánru: Mysteriózní

The Invocation of Enver Simaku (The Invocation of Enver Simaku) 2018

Novinář se vrací do Albánie zjistit, proč kdysi zemřela jeho manželka, a zaplete se přitom do podivného vyšetřování paranormálních jevů.

Junkrat Train (Rat Disaster) 2021

Chip ‚n‘ Dale: Rescue Rangers (Chip ‚n‘ Dale: Rescue Rangers) 2022

Poslední vlna (Peter Weir’s The Last Wave) 1977

Pragmatický mladý právník David Burton ze Sydney se ujme obhajoby skupinky Aboriginů, obviněných z vraždy. Komplikovaný případ ho zavede mezi australské domorodce, o kterých dosud nevěděl skoro nic. Jejich rituály, kouzla a iracionalita ho začnou fascinovat a vzdalovat rodině i dosavadnímu způsobu myšlení. Skutečnost je ovšem hrůznější, než si kdy dokázal představit, a bezprostředně se týká nejen jeho vlastního osudu, ale i budoucnosti celé arogantní bělošské civilizace. Zemi postihují prudké bouře a lijáky a ničivá poslední vlna, o které se zmiňují nejstarší aboriginské mýty, zřejmě není pouhou strašidelnou pohádkou pro děti…

Dáma v bílém (Paní v bílém) 1988

V tomto nostalgickém, o nadpřirozenu pojednávajícím snímku odhalí desetiletý chlapec s pomocí duchů zabitého děvčátka a jeho matky nebezpečného vraha malých dětí. Nyní již dospělý spisovatel Frankie Scarlatti ve filmu popisuje znepokojivé události, které narušily jeho idylické dětství na malém městě. O Halloweenu roku 1962 jej spolužáci zavřeli ve školní šatně, kde se malý Frankie setkal s duchem Melissy Anne Montgomeryové, která mu přehrála svou vlastní smrt uškrcením těsně před tím, než do budovy nepozorovaně vnikl neznámý člověk a pokusil se v ten moment to samé udělat Frankiemu. Když se díky svému ovdovělému otci dá Frankie dohromady, zahraje si na detektiva a zjistí, že Melissa byla jedním z deseti dětí, které byly v uplynulé dekádě zavražděny. Následná setkání s dívčiným duchem – a truchlícím přízrakem její matky, Dámy v bílém – ale při objasňování záhadných vražd příliš nepomohou. Mezitím se v roli obětního beránka, obviněného policií z vražd dětí, octne nevinný černošský údržbář. Díky záhadným, ale usvědčujícím důkazům, které Frankie objevil, začne však chlapci hrozit akutní nebezpečí, protože opravdový vrah na něj začne číhat až příliš blízko jeho domova.

The Batman (The Batman) 2022

Dva roky slídění po ulicích jako Batman, který nahání strach zločincům, zavedly Bruce Waynea hluboko do stínů Gotham City. Mezi zkorumpovanou sítí městských úředníků a vysoce postavených osobností má osamělý mstitel jen několik důvěryhodných spojenců – Alfreda Pennywortha a poručíka Jamese Gordona – a mezi svými spoluobčany se stal jediným ztělesněním pomsty. Když se vrah sérií sadistických machinací zaměří na gothamskou smetánku, stopa záhadných indicií pošle Největšího detektiva světa na vyšetřování do podsvětí, kde se setká s postavami jako Oswald Cobblepot, Edward Nashton, Carmine Falcone a Selina Kyleová. Jakmile důkazy začnou vést blíže k domovu a začne být jasný rozsah pachatelových plánů, musí Batman navázat nové vztahy a odhalit pachatele, aby se stal symbolem naděje Gotham City.

The Other Me (The Other Me) 2022

Irakli , barman a začínající architekt, který chce svými návrhy měnit města, se dozví, že brzy oslepne. Nutsa , jeho žena, je traumatizována nejen nemocí, ale i krachujícím manželstvím, v němž nyní možná uvízla. Jeho povrchní přítel Giorgi nese zprávu poměrně dobře. Procházka lesem však budoucího nevidomého Irakliho přivede ke dveřím krásné blondýny beze jména. A když se mu zrak skutečně ztratí, přibývá vzpomínek, snů a vizí. Začíná přemýšlet, zda nevidí alternativní realitu…

Noc v Eagle Inn (Night at the Eagle Inn) 2021

Dvojčata Spencer a Sarah Mossovi se na vlastní pěst vydávají na pouť do odlehlého vermontského hostince, kde byl v noci, kdy se narodili, naposledy spatřen jejich otec. Když se ubytují jako hosté, tajemný majitel Eagle Inn je informuje o tragické a hrůzné minulosti podniku. Spencer a Sarah chtějí zjistit vše a proniknout hlouběji do historie, ale přitom odhalí šokující pravdu… Zapletou se do temných tajemství pekelného labyrintu, z něhož musí uniknout před svítáním.

Záhady slečny dohazovačky: Umění zabíjet (The Matchmaker Mysteries: The Art of the Kill) 2021

Slavná organizátorka schůzek s celebritami Angie Doveová se ocitá uprostřed dalšího případu vraždy – tentokrát v muzeu, kde její otec, vysloužilý policejní detektiv Nick Columba , vyšetřuje sérii drobných krádeží. Obětí se stal renomovaný archeolog Clinton Jennings, kterého muzeum najalo, aby ověřil původ nedávno zakoupených etruských soch. Zatímco detektiv Kyle Carter vyšetřuje jeho úmrtí, Angie se na případu neoficiálně podílí svou bezkonkurenční schopností pozorovat lidské chování, aby Carterovi pomohla dobrat se pravdy a přivedla ho k pachateli.

Scooby-Doo a upíří legenda (Scooby-Doo and the Legend of the Vampire) 2003

Nová dobrodružství Scoobyho Doo a jeho přátel party Mystery Inc. vás zavedou na hudební festival do Austrálie, kde se začala zjevovat tamní starodávná legenda, upír zvaný Yowieho Yahoo. Každého, kdo se vystoupení zúčastní, přemění na upíra…