Filmy žánru: Mysteriózní

Witches in the Woods (Witches in the Woods) 2019

Enola Holmesová (Enola Holmes) 2020

Při pátrání po nezvěstné matce dokáže neohrožená Enola Holmesová přechytračit i svého staršího bratra Sherlocka a pomoct mladému lordovi na útěku.

Chimibja (Intruder) 2020

Architekt Seo-jin trpí traumatem z dětství, kdy před 25 lety zmizela ze zábavního parku jeho sestra. Dává si to za vinu, jelikož ji měl na starosti, ale neuhlídal ji. Jeho stav se ještě zhorší, když mu při nehodě zemře před očima jeho žena. Po její smrti se nastěhuje i se svou dcerkou ke svým rodičům. V tu chvíli se objeví i jeho dlouho ztracená sestra Yu-jin , přestěhuje se do rodinného domu a všichni se najednou začnou chovat velmi podivně. Seo-jin tuší, že s ní není něco v pořádku.

Předehra k vraždě (Dressed to Kill) 1946

Další z příběhů Sherlocka Holmese (Basil Rathbone) a doktora Watsona (Nigel Bruce) je dalším typickým snímkem o nadprůměrném intelektu a schopnosti bezchybné dedukce Sherlocka Holmese a občasné Watsonovi naivitě. Ve věznici jsou ručně vyrobeny tři malé dřevěné hrací skříňky, které se dostanou do oběhu pomocí aukce. Všichni tři noví majitelé skříněk se dostávají do smrtelného nebezpečí. Jednu z nich vlastní i Watsonův spolužák Smraďoch, a než přijde kvůli skříňce o život, stačí odvyprávět příběh o jejím nákupu Holmesovi. Ten brzy přichází na stopu ostatních skříněk a pomocí vynikajícího hudebního sluchu odhalí hudebně zakódovanou zprávu, vedoucí k uloupeným šablonám pro výrobu bankovek v hodnotě pěti liber. Jeho protivník, je ale také velice chytrý.

Strach v nočním vlaku (Terror by Night) 1946

Téměř celý film se odehrává ve vlaku, kde Holmes a spol. vyšetřují vraždu v salonním coupé a krádež obřího diamantu Hvězda Rhodésie.

Nebeští vězni (Heaven’s Prisoners) 1996

Když se bývalý policajt Dave Robicheaux schoval před alkoholem do mokřin kolem New Orleans, netušil, že mu jednoho dne spolu s havarovaným letadlem spadne na hlavu holčička, kterou se svou milovanou ženou nemůže mít, ale taky hromada problémů. Jako správný policista totiž nemůže nechat záhadné okolnosti výbuchu v letadle jen tak plavat. Vypadá to, že ve všem jsou namočení jeho známí – jeho přítel z dětství, přítelova svůdná žena, místní mafiánský šéf a další tajemní a nebezpeční lidé. Pro Davea začíná cesta peklem, na které ztratí skoro vše a něco najde… Krátká scénka s úplně nahou Teri Hatcher je pro filmové fanoušky bonbónkem v tomto zvláštním dílku :-)

Přátelé Bermudského trojúhelníku (Přátelé Bermudského trojúhelníku) 1987

Trojici debutantských povídek sjednocuje myšlenka záhad – původně bermudský trojúhelník s tajemnými úkazy se začal přesouvat a lze jej vystopovat kdekoli na světě, včetně českého a slovenského území. I tady totiž dochází k nevysvětlitelným přesunům v prostoru a čase. Tato idea je dokládána zmíněnými povídkami, avšak námětová i inscenační vynalézavost je hodně těžkopádná, film prošel kiny bez většího zájmu.

The Vast of Night (The Vast of Night) 2019

Na sklonku padesátých let, v jednu osudnou noc v Novém Mexiku, objevuje mladá operátorka ústředny Fay spolu s charismatickým rádio DJem Everettem podivnou zvukovou frekvenci, která by mohla navždy změnit jejich malé město a možná i celou budoucnost, jak ji známe.

Body of Deceit (Body of Deceit) 2015

Alice je ghostwriter známého bestselleru. Je v půlce psaní své nové knihy, ale nemůže psát. Před rokem měla hroznou nehodu na Maltě, kde byla po dobu dvou týdnů v kómatu v rodinné vile se svým manželem Maxem . Když se probudila, ztratila část své paměti, nicméně se jí vracejí vzpomínky na nehodu a pobyt na Maltě. Od té doby trpí depresí a má opakované a tajuplné noční můry. Max, který je jejím agentem, ji přiměje, aby se vrátila zpět na Maltu. Doufá, že se jí něco odblokuje, aby mohla znovu začít pracovat a splnit poslední termín dodání, který jí vydavatel vydal. V krásné maltské vile obklopené citroníky je vítá ohromující dívka Sara , kterou Max najal na pomocné práce kolem domu. Sára okamžitě vytváří přátelství a důvěru s Alicí. Dvě různé ženy, jedna smyslná a …

#Saraitda (ALIVE) 2020

Joon-woo je mladý vlogger, který tráví všechen svůj čas ve svém bytě živými streamy. Jednoho dne se však v jeho městě objeví neznámí vir a lidé se začnou proměňovat v zombie.