Filmy žánru: Mysteriózní

Le Patient (The Lost Patient) 2022

A Christmas Mystery (A Christmas Mystery) 2022

Irský zázrak (The Wonder) 2022

Zdravotní sestra, kterou trápí bolestné vzpomínky, odjede v roce 1862 z Anglie do odlehlé irské vesnice, kde se pustí do vyšetřování údajně zázračného půstu jedné holky.

Enola Holmesová 2 (Enola Holmes 2) 2022

Enola Holmesová vyšetřuje svůj první opravdový případ. Rozlousknout záhadu zmizelé dívky jí ale budou muset pomoct kamarádi a taky brácha Sherlock .

Vražda v Londýně (See How They Run) 2022

V londýnském West Endu 50. let se náhle zastaví plány na filmovou verzi divadelního hitu poté, co je zavražděn jeden z klíčových členů štábu. Když se případu ujmou světem unavený inspektor Stoppard a snaživá začátečnice strážnice Stalkerová , ocitnou se oba v zapeklité záhadě v okázale špinavém divadelním podsvětí a vyšetřují záhadnou smrt na vlastní nebezpečí.

Černé brýle (Black Glasses) 2022

V téměř opuštěném letním Římě uprostřed hypnotického zatmění slunce se záhadný sériový vrah začne zaměřovat na luxusní prostitutky. Diana je jednou z nich. Při zoufalé snaze uniknout mu se stane obětí vážné autonehody, po níž oslepne. Po dlouhé rehabilitaci se Diana dozví, že jediným dalším přeživším havárie je dítě čínského původu jménem Chin, které následkem nehody osiřelo, a proto se rozhodne se o něj postarat. Oba sice pocházejí z odlišného kulturního prostředí, ale spojuje je zvláštní pouto, které je uschopňuje bránit se před touhou sériového vraha po pomstě. Po desetileté pauze se vrací k režii s filmem, v němž se mísí nálada italské giallo“ pulp fiction z jeho rané tvorby s jeho legendárním nádechem hororu, i když tentokrát s dávkou ostré ironie. Film Černé brýle je bezhlavý úprk mezi městem a venkovem, který zkoumá sociální konflikt mezi bohatými městskými částmi a takzvanou čínskou čtvrtí v Římě. Mistrův pohled proměňuje tuto noční můru v čistou geometrii a třídní boj v metafyzickou architekturu připomínající .

Zabít bestii (Matar a la bestia) 2021

Sedmnáctiletá Emilia přijíždí do hostelu své tety Ines na hranicích Argentiny a Brazílie, aby našla dávno ztraceného bratra. V této bujné džungli opředené místními mýty a podivnými legendami se zřejmě potuluje nebezpečná bestie, považovaná za ducha zlého člověka, který na sebe bere podobu různých zvířat. Na cestě za sexuálním probuzením se Emilia bude muset postavit své minulosti, aby bestii zabila.

To nic, drahá (Don’t Worry Darling) 2022

Americký psychologický thriller režisérky pojednává o Alici, ženě v domácnosti z 50. let , žijící se svým manželem v naoko dokonalém vztahu. Záhy se však Alice začne obávat, že jeho okouzlující společnost možná skrývá znepokojivá tajemství.

Andělský strom (The Angel Tree) 2020

Rebecca McBrideová dostane nabídku na článek v internetovém časopise, pro který pracuje. Poprvé po dvaceti letech zavítá do svého rodného města, aby prozkoumala záhadu vánočního stromku, který plní přání. Dostane tak příležitost navázat na svou minulost a znovu objevit kouzlo Vánoc.

Záhady Ruby Herringové: Karta smrti (Ruby Herring Mysteries: Prediction Murder) 2020

Ruby se dozví od svého otce, bývalého investigativního novináře Johna, že policie znovu otevřela případ vraždy jisté vědmy, ke které došlo před pěti lety. Tehdy případ vyšetřoval detektiv Quinn a John o něm psal do novin. V případu byla spousta podezřelých, ale nikdy se nenašla vražedná zbraň. Hlavním podezřelým byl tehdy konkurenční psychotronik, Travis Tru. Ruby u svých dveří najde záhadný dopis, který ji přivede na stopu zbraně v lese za městem. Vydá se s Johnem do lesa a v potoce najde revolver, který je pravděpodobně vražednou zbraní. Při policejní expertíze se zjistí sériové číslo revolveru. Další vyšetřování ukáže, že zbraň byla v den vraždy ukradena z jedné zastavárny. Sériové číslo souhlasí. Vyslechnou všechny možné svědky, včetně instruktora golfu Henryho, který byl kvůli této vraždě vyšetřován již před pěti lety. Další vyšetřování zavede Ruby k muži jménem Richard Kirk, což je kapitán lodi, který má bohatou trestní minulost a je to bývalý přítel mrtvé Rose. Byl kdysi obviněn ze zabití muže na lodi. Richard má ale na den vraždy stoprocentní alibi. Poté Ruby zjistí, že Travis Tru vylákal od svých klientů desítky tisíc dolarů za falešnou psycho proceduru. Když na to Rose přišla, chtěla jít na policii a Travis kvůli tomu zuřil…