Filmy žánru: Rodinný

The Tiger Rising (The Tiger Rising) 2022

Rob Horton má 12 rokov a žije so svojím otcom Robertom v moteli na Floride s názvom Kentucky Star. Presťahovali sa sem po smrti Robovej matky Caroline . Rob je tichý a často v škole šikanovaný. Veci sa začnú meniť, keď Rob pri potulkách lesom objaví tigra zamknutého v klietke.

Diary of a Wimpy Kid (Diary of a Wimpy Kid) 2021

Better Nate Than Ever (Better Nate Than Ever) 2022

Kamarátka Jana (Kamarátka Jana) 1977

Hra pre mládež o smutnom dievčati a jej kamarátoch, ktorí pomohli hlavnej hrdinke vybŕdnuť z pocitu osamelosti.

Larva: Kouzelný přívěsek (Larva Pendant) 2022

Červenej a Žlutej se v tomhle krátkém filmu proprdí až do města, kde zažijí pěkně ujetá dobrodružství.

Kapitán Korda (Captain Korda) 1970

V poetice dětského filmu lze řešit závažné problémy – třeba citovou rozervanost malého chlapce z dětského domova, jenž přilnul ke svým adoptivním rodičům, avšak po čase se ozvala jeho biologická matka… Příběh je samozřejmě hodně didaktický, uzpůsoben vnímání cílové divácké skupiny, takže mu odpustíme lecjaká zjednodušení, avšak vyhmátnutí ústředního sporu je přesné.

Silák Bheem: Miluju Taj Mahal (Mighty Little Bheem: I Love Taj Mahal) 2022

Na výletě do nádherného Tádž Mahalu si Bheem všimne, že jedna holčička ztratila medvídka. Snaží se jí ho proto vrátit, aby ho někdo neukradl.

Ainbo: Hrdinka pralesa (Ainbo) 2020

Princezna amazonské džungle Ainbo miluje svůj nádherný domov a všechno živé v něm. Když jednoho dne vidí, že do pralesa vtrhli hamižní těžaři a kácejí vzácné stromy, vzplane v ní spravedlivý hněv a touha zachránit ohroženou přírodu. Musí se vydat na záchrannou výpravu. Náhoda ji svede se dvěma legračními zvířaty – roztomilým pásovcem Dillem a krásně praštěným tapírem Vacym. Společně hledají moudrou matku pralesa želvu Motelo Mamu, která jediná jim dokáže poradit jak zabránit katastrofě. A k tomu zažijí úžasné dobrodružství.

Timmy Failure: Mistakes Were Made (Airborne) 2020

Jízda králů (Jízda králů) 1989

Příběh malého Ondry Tomala – budoucího krále – a jeho dědečka se odehrává během přípravy jízdy králů, která se koná ve Vlčnově každou poslední neděli v květnu. Děda vymýšlí historky o svých dobrodružstvích s americkými Indiány a když se Ondra dozví, že vlastně byl po celou dobu své nepřítomnosti ve vězení, neví, jak se s tímto faktem ve vztahu k milovanému dědečkovi vyrovnat. Tak se z něho, podobně jako při obřadu jídy králů stává mladý muž.