Filmy žánru: Rodinný

Noční dobrodružství (Adventures in Babysitting) 1987

Sedmnáctiletá Chris Parkerová se rozhodne přijmout místo chůvy na předměstí Chicaga. V té době se její nejlepší přítelkyně Brenda rozhodne utéct z domova. Zcela bez peněz pak prosí Chris, aby pro ni přijela. Ta však nechce své svěřence nechat samotné, a proto se rozhodne vzít je s sebou. Naloží je do auta a vydá se na cestu do neznáma.

Muž přes palubu (Muž přes palubu) 1980

Desetiletého Davida láká loděnice a parta dětí na malých jachtách – kadetech. Zdá se, že se splnil jeho sen. Ale závody nejsou jen zábava a také se někdy nezávodí zcela čestně a poctivě…

Chang dá smeč (Chang Can Dunk) 2023

Maja Ma (Maja Ma) 2022

Pallavi Patel je kvintesencí oddané ženy v domácnosti ve středním věku, která je pověstná svým tancem stejně jako kuchyní. Co se však stane, když se o ní rozšíří podivná fáma, která naruší étos její středostavovské rodiny při příležitosti zásnub jejího syna Tejase a bohaté dívky ze zámoří?

Zapomenuté vyznání (Letter Never Sent) 2015

Henry a Claire jsou spolužáci ze střední školy. Henry ji vidí plakat nad rozpadlým vztahem se Zackem. Chce toho využít a napíše jí milostný dopis, neboť ji už dlouho tajně miluje. Když jí chce dopis předat, zjistí, že se Claire k Zackovi zase vrátila. Henry schová vyznání do sešitu a odchází pryč. O deset let později Henry navštíví svou matku Susan, neboť se blíží její narozeniny. Přijede i s dávným kamarádem ze školy, Tomem. Setkají se zde i s Claire a její spolužačkou Lilly a společně zavzpomínají na školní léta. Tom si později večer prohlíží školní diář, kde najde zapomenutý milostný dopis, který Henry psal Claire. Tomovi se líbí Lilly, která má vlastní květinářství a vymýšlí i zamilované vzkazy na kartičkách, které prodává lidem. Ti je vkládají do darovaných květin, které si u ní koupí. Jelikož Tom není schopen vymyslet sám nějaký zamilovaný vzkaz, využije Henryho dopisu, naučí se ho nazpaměť a recituje z něj Lilly. Henry a Claire mezitím připravují párty, která se má konat na počest padesátých narozenin Susan. Henrymu je ve společnosti Claire moc hezky a uvědomí si, že ji stále miluje. Pak ale zažívá další překvapení, když se dozví, že Claire má přítele Riche. Rich pracuje daleko a s Claire se vidí velmi málo. Proto na ni naléhá, aby svůj dům prodala a odstěhovala se za ním. To Claire ale nechce. Zmíní se Henrymu, že Tom se asi zamiloval do Lilly, protože pro ni prý vymyslel romantické vzkazy na její kartičky. Henry ale ihned pozná svůj text z milostného dopisu. Chce si to s Tomem vyřídit a získat dopis zpátky. Psaní však není k nalezení. Rich znovu naléhá na Claire, aby svůj dům prodala a odstěhovala se za ním. Když od Claire odchází, najde Henryho milostný dopis, přečte si ho a nechá si ho u sebe. Claire se tak o dopisu nedozví…

Všichni mají talent (Všichni mají talent) 1984

Už v útlém věku děti vstupují do folklórních souborů, ale jejich vztah k nim se utváří jen pozvolna, vnějších podnětů, které na ně doléhají, je více než dost. Jenže vidina zahraničního vystoupení změní jejich vztah k lidovým písničkám a tancům, naruší dosud pevná přátelství. Ač se snímek zabývá dětskými hrdiny a je dětskému publiku také určen, dokáže nepochybně oslovit i dospělé, protože řeší problémy dotýkající se rodičů.

Úžasný Mauric (The Amazing Maurice) 2022

Mauric je kocour ulice. Všemi mastmi mazaný, pořádně prohnaný a jako každá správná kočka myslí především na sebe. Jednoho dne ovšem zničehonic zjistí, že začíná mít lidské myšlenky a dokonce že opravdicky mluví. A není sám! Krysy z místního klanu jsou na tom stejně, začaly mluvit, být inteligentní a zajímat se o vzdělání. Prý sežraly něco ze skládky u magické univerzity..  Mauric a krysy vytvoří podivuhodné přátelství a do party přiberou ještě lidského kluka, který je chytrý sice jen přiměřeně, ale zato umí hrát na píšťalu. Společně pak chodí od města k městu, vyrobí tam krysí pohromu, kluk se dá najmout jako krysař a všichni nakonec shrábnou odměnu. Teď ovšem dorazili do města, kde něco nehraje. Zavání to tu spiknutím nejen na zemi, ale i pod ní. V podzemí se totiž ukrývá pořádně děsivé a zlověstné tajemství. Osvědčený trik se zvrtne a namísto hromady zlaťáků čeká úžasnou partičku Maurice, krys a kluka velké, zábavné a řádně nebezpečné dobrodružství.

Čuk i Gek (Chuk i Gek) 2022

Máme tu ducha (We Have a Ghost) 2023

Přestěhují se do nového domu, kde objeví ducha s temnou minulostí, a stanou se miláčky internetu. Ruku v ruce se slávou ale přichází nevítaná pozornost ze strany státu.

Yakari – Velké dobrodružství (Yakari, la grande aventure) 2020

Dobrodružný animovaný film podle kultovního francouzského komixu. Hlavním hrdinou je siouxský chlapec jménem Yakari. Zatímco se jeho kmen vydá sledovat nebezpečného bizona, Yakari se vypraví po stopách nezkrotitelného Malého Bleska, divokého mustanga. Na této cestě se Yakari poprvé o samotě setká se svým totemovým zvířetem, Velkým Orlem, který mu daruje obrovské peří a neuvěřitelnou schopnost mluvit se všemi zvířaty. Yakari a Malý Blesk zažijí velké dobrodružství, které navždy zpečetí jejich nehynoucí přátelství mezi tím nejstatečnějším siouxským chlapcem a koníkem rychlým jako vítr.