Archivy blogu

O Všudybylovi (O Všudybylovi) 1976

V jednom království žije ovdovělý král se svou rozmarnou a svéhlavou dceruškou Jitkou . Jednou vladař na lovu zabloudí a potká tajemnou stařenu a její krásnou dceru . Do dívky se zamiluje a vezme ji s sebou na zámek. Jenže Jitka není ze své macechy nadšená. Navíc zjistí, že nastávající královna není dcerou podivné ženy, která se vydává za její matku. Na cestě za poznáním, kdo je kdo a jakou roli v pohádkovém příběhu hraje, plní nejdůležitější úlohu Všudybyl , mladík, který nabídne v pravé chvíli Jitce pomoc a své srdce. Televizní pohádka vznikla na námět .

Je t’aime moi non plus (I Love You, I Don’t) 1976

Ve své době kontroverzní snímek natočil životní druh Jane Birkinové a muž mnoha tváří, zvláště té skladatelské, Serge Gainsbourg. Děj je situován do hospodského zařízení dálkových řidičů v blízkosti rumiště. Krasky a Padovan jsou homosexuálové, jež svým nákladním vozem odvážejí odpady a vždy se zastavují v hospodě Chez Boris. Tam obsluhuje pány chlapecky vyhlížející anglická dívka Johnny, která svádí Kraskeho a nabízí se mu při každé příležitosti. Žárlivý Padovan se pokouší odstranit nepohodlnou dívku pomocí udušení igelitovým sáčkem ve vaně, Krasky mu v tom však zabraňuje a nedochází k nejhoršímu. Poněvadž však nedokáže svého přítele ztrestat, obrací se vnitřní napětí a vztek obou mužů proti nebohé Johnny, kterou oba vyženou za hanlivých nadávek a emočních výlevů.

Smrt mouchy (Smrt mouchy) 1976

Sedmnáctiletý student Milan se chce zbavit svého chorobného strachu z much, který vznikl někdy v dětství. Teprve potom se bude cítit dospělý a zodpovědný za sebe a své činy… Vykonstruovaný příběh sotva někoho přesvědčí. I zkušení tvůrci mají své nevydařené opusy.

Městečko v Texasu (A Small Town in Texas) 1976

Poke Jackson strávil pět let ve vězení. Za mříže ho kvůli menšímu přestupku s drogami dostal šerif Duke, který měl v té době na svědomí stejné provinění. Nyní se Poke vrací k manželce a malému synovi, kterého dosud neviděl. Duke pokračuje ve svých nezákonných praktikách a Poke se mu náhodou připlete do cesty. Stane se svědkem zločinu a začíná mu jí o život.

Zbojník Jurko (Brigand Jurko) 1976

Celovečerný animovaný film legendárneho Viktora Kubala o nových dobrodružstvách slovenského zbojníka Jura Jánošíka. Bohatým bral, chodobným dával,“ tak stojí v legende. Lenže možno niektoré detaily boli celkom inak…

Do posledného dychu (Do posledného dychu) 1976

Mýtus protifašistického odboje na Slovensku patřil mezi důležité témata normalizační kinematografie, zpracovaná samozřejmě se zdůrazněním vedoucí úlohy komunistů. Tento primitivně ilustrativní snímek líčí heroické nadšení, které projevují členové odbojové skupiny, hrdinně a s neustálým nasazením života bojující proti proradné policii slovenského štátu a nakonec i proti německému gestapu.

Krása (Krása) 1976

Amálka , dívka s dobrým srdcem, se trápila, že jí osud nenadělil hezkou tvářičku. Na naléhání matky šla dokonce na tancovačku, kde se jí místní mládenci i děvčata vysmívali. Nešťastná dívka se na radu babičky vydala do lesa… A více už vám neprozradíme. Podívejte se na dnešní příběh. Protože, jak už to v pohádkách bývá, štěstí si Amálku nakonec stejně najde a nebude ani muset tak dlouho čekat.

Jezevec (Jezevec) 1976

Je víkendové ráno a dědeček připravuje z čerstvě nasbíraných hub smaženici. Vnuk Ondra se těší, ale snacha Olinka prohlásí, že houby jsou jedovaté a děda je prý chce otrávit. Uražený dědeček dá smaženici sežrat psovi a odejde do hospody. Mezitím se vrátí tatínek s nákupem a nepříjemnou zprávou, odpoledne přijedou příbuzní na návštěvu. Potvrdí, že houby vůbec nejsou jedovaté, a tak je žena usmaží k obědu. Příbuzní si pochutnávají, ale pak se z hospody se vrátí Ondra s tragickou zprávou: pes Pardál je mrtvý. Vypukne panika…

Sicilský kříž (Street People) 1976

Sicilský mafián Salvatore Francesco (Ivo Garrani) daruje kříž rybářům ze San Francisca. Dárek ale neznámý pachatel zneužije pro pašování drog a navíc hned po vylodění v přístavu dochází k jeho krádeži. Při tom jsou zastřeleni tři lidé a ze zločinu je podezírán právě Francesco. A tak šéf mafiánů pověří vypátráním pravého viníka svého synovce Ulyssese (Roger Moore), který případ řeší dost svérázným stylem.

Scooby-Doo (The Scooby-Doo) 1976

Scooby-Doo je mluvící a inteligentní pes, který se svými přáteli řeší každý díl jinou záhadu. Bezhlavý rytíř, bestie z močálu či oživlá mumie a mnoho dalších nadpřirozených a nereálných bytostí straší různě po světě a je jenom na Scooby-Doo, aby vše toto vyřešil a zachránil ostatní před smrtí strachem.