Archivy blogu

O líném Honzovi (O líném Honzovi) 1977

Honza je už pěkně urostlý mládenec, přesto leží na peci a nechá se od své matičky převracet z boku na bok. A zrovna tomuhle mládenci sudička předpověděla, že zabije draka a za ženu dostane princeznu! Když se to Honza dozví, ani ho nenapadne, aby se kvůli tomu zvedl z pece. Drak tedy musí za ním do světnice. Ale ani pak není vyhráno! Nakonec vše musí vzít pěkně do ruky samotná princezna , jinak by se snad vůbec nevdala…

Florijánkovo štěstí (Florijánkovo štěstí) 1977

Floriánek Ďoubalík, šikovný mládenec, na své cestě za štěstím potká dědečka, který mu kromě moudré rady daruje cívku od kolovratu, píšťalku a tašku. Když dojde až královský zámek, kde mají kromě služby v zakletém mlýně také hezkou princeznu Fanynku, Florián se do ní zamiluje… Dnešní Pohádka pro pamětníky vznikla na krkonošské lidové motivy. Můžete se v ní těšit na mnoho pěkných písniček. Natočila ji v roce 1977 , která do hlavních rolí princezny a nebojácného chasníka Florijánka obsadila a .

O Honzovi a Barušce (O Honzovi a Barušce) 1977

Mlynářský synek Honza se vydal do světa hledat nevěstu. A když v černém lese dostal službu u čaroděje , našel tam i uvězněnou Barušku , kterou si hodlal zlý dědek vzít za ženu. Honza milou Barušku vysvobodil, získal kouzelný ubrousek a ještě pomohl třem bratrům s jejich kouzelnými dary.

Mazací hlava (Eraserhead) 1977

Děj filmového debutu režiséra nás zavádí na periférii nejmenované průmyslové čtvrti. Podivínský samotář Henry Spencer se právě dovídá, že jeho přítelkyně Mary je těhotná. Místo roztomilého novorozence ale na svět přichází jakési monstrum. Mary se s touto situací není schopna vyrovnat a Henryho i s potomkem opouští. Nekonečné halucinace dovedou Henryho nakonec až k zoufalému činu…

Ve znamení Tyrkysové hory (Chajrcham öndör chá bajna?) 1977

V éře normalizace vznikala řada vynucených koprodukčních filmů s politicky spřátelenými zeměmi – v tomto případě se vzdáleným Mongolskem. Příběh se dotýkal společné výpravy československých a mongolských geologů, kteří v nepřístupné horské pustině hledají ložiska měděné rudy. Základní potíž však vyvstala ve zcela neobratném zpracování, které pohřbilo jakoukoli věrohodnost i krajinnou atraktivitu.

Den zvířat (Day of the Animals) 1977

Jeden den, kdy se vlivem zvláštní změny atmosféry ze všech zvířat stanou nelítostní zabijáci. Ten den, kdy se z vašich domácích miláčků stanou zákeřní agresoři, z roztomilých atrakcí nejhorší noční můra… A právě tento den se vydává skupinka turistů po jednom z největších safari-parků na světě.

Chapadla (Tentacles) 1977

Prehistorická chobotnice, kterou probudily ze spánku podvodní exploze, ohrožuje přímořské město. Nastává boj na život a na smrt. Italsko-americký koprodukční snímek Chapadla byl natočen díky popularitě krvelačných mořských příšer, kterou rozpoutaly slavné Čelisti. V akčních Chapadlech se začnou hromadit nevysvětlitelná zmizení různých lodí i lidí v oblasti jedné části kalifornského pobřeží. Lidské ostatky jsou následně nalézány ohlodané až na kosti, v nichž dokonce chybí i morek. Vědci tápou a nemají tušení, které zvíře by něco takového dokázalo. John Huston zde tvárnil dr. Turnera, který pojímá podezření, že firma, jež staví pod zátokou tunel, mohla vypustit do vody jedy a způsobit, že chobotnice zmutovala do obrovských rozměrů. A právě v ten moment se vydává na moře velká skupina plachetnic se spoustou dětí, mezi nimiž je i Turnerův synovec Tommy. Dr. Turner, Tillie Turnerová (Shelley Winters) a Will Gleason (Bo Hopkins) se v doprovodu ochočených zabijáckých velryb vydávají na moře, aby příšeru našli a zničili. Ve vedlejší roli chamtivého developera, jehož stavba obrovitou chobotnici probudila, se zde objevuje Henry Fonda.

Sleeping Dogs (Sleeping Dogs) 1977

Politický thriller s akčními prvky podle knihy “Smith’s Dream” spisovatele C. K. Steada. V pozadí ekonomické a průmyslové krize vláda Nového Zélandu tvrdě potlačuje nepokoje. Politicky nevyhraněný Smith (Sam Neill) opouští již nefungující manželství a odchází žít na pobřežní ostrov. Bohužel netuší, že ostrov je využíván povstalci jako sklad zbraní. To zjišťuje, až když je zadržen policií a obviněn ze spiknutí. Mezitím je milenec jeho ženy (Mune) během demonstrace zatčen a přidává se na stranu revoluce. Netrvá dlouho a oba se brzy setkávají.

Poslední zkouška (Poslední zkouška) 1977

Televizní hra vypráví o jednom mladém manželství a problémech, které prožívají v době studií. Luboš a Jitka mají syna a oba dokončují vysokou školu. Ona budoucí lékařka, on chemik. Syna Petra nechávají u rodičů, kde ho vychovávají Jitčina sestra Věra a její muž . Věra sama děti mít nemůže, a tak se nechce Petra zříci. Miluje ho jako vlastního syna. Oba studenty čeká poslední zkouška a pak si chtějí syna vzít s sebou do Prahy a začít žít společný život…

Kavka (Kavka) 1977

Televízna hra o dievčine, ktorá vyriešila svoje citové problémy a tak objavila ďalšie…