Archivy blogu

Zvědavá pekařka: Čokoládová závislost (Dying for Chocolate: A Curious Caterer Mystery) 2022

Energická svobodná matka Goldy Berryová se ujímá role detektiva, aby pomohla vyřešit záhadnou smrt své přítelkyně. Naváže nesourodé partnerství s policistou Tomem Schultzem, který spoléhá na její znalosti místních poměrů. Když mezi nimi začnou létat jiskry, seznam podezřelých se rozrůstá. Podaří se Goldy dopadnout vraha dřív, než se jí dostane pod kůži?

A pak přišla láska… (And Then There Was Love…) 2022

Psycholožka Kristýna zoufale hledá lásku a štěstí. Rozhodne se proto odjet se svou dospělou dcerou Sárou na ozdravný víkend za kartářkou Zdenou . Skrze pochybné rodové léčení a výklady karet zjistí víc nejen o svém problematickém vztahu k okolí, ale i ke své dceři a sobě samotné. Přijde na konci uzdravování konečně i láska?

Párty Hárder: Summer Massacre (Párty Hárder: Summer Massacre) 2022

V Párty Hárder se vrátí parta kamarádů . Z předchozích událostí se už trochu oklepali a v létě vyrazí na proslulou Ibizu východu – na Mácháč, legendární místo plné mejdanů, muziky a nevázaného sexu. Slibují si životní zážitek a pochopitelně i prázdninovou soulož. Užijí si léto, nebo selžou a čekají na ně leda tak ponížení, nedobrovolný celibát a Srbské milice?

Nic pro mě (Les Goûts et les couleurs) 2022

Marcia je mladá pařížská zpěvačka z dobré rodiny, která nahrává album s obdivovanou Daredjane, rockovou ikonou sedmdesátých let minulého století. Když však Daredjane náhle zemře, musí Marcia získat povolení od majitele práv na dílo zesnulé, kterým je třicetiletý obchodník Anthony. Ten muž nikdy neměl rád svou vzdálenou příbuznou, natož její hudbu. Jejich dva odlišné světy se střetnou a dojde k řadě nečekaných situací.

Princ Mamánek (Princ mamáčik) 2022

Princ Ludvík Otomar Karel XII. zrozený Vznešený je velmi spjatý se svou milující maminkou, královnou Ludmilou. Jenže Ludvík je princ už poněkud přerostlý, je mu 39 let. Bojí se skoro všeho, do ženění se nežene a většinu života se poflakuje po přepychovém zámku a přilehlých oborách. Moudrý král Radomil mu proto připraví nečekaný dárek – princ se jednoho rána probudí v lese v obyčejných šatech a v doprovodu drsného rytíře Hudrovala se má vydat do světa, aby poznal, co je život a snad konečně dospěl. Na velké dobrodružné cestě ho čekají věci, o kterých zatím jen četl v knihách. Potká mocného čaroděje, zlé čarodějnice, ducha i samotnou paní Smrt… a možná najde i lásku svého života. Co na to všechno řekne maminka? A bude spokojený otec král?

11. září: Hledá se Carmen Riverová (9/11: Missing Carmen Rivera) 2022

Po teroristických útocích z 11. září 2001 hledaly tisícovky lidí v New Yorku své pohřešované blízké, partnery a přátele. Luis Rivera ve svém pátrání nepolevil ani měsíce poté, byl totiž přesvědčený, že jeho žena Carmen žije. Luisův příběh zachytil jeho kamarád, fotograf a novinář, aby tímto způsobem zdokumentoval vliv, jaký měly útoky z 11. září na tisíce rodin. Dlouhých 20 let byly pořízené snímky uloženy v šuplíku, aniž by je někdo spatřil. Nyní můžeme jejich prostřednictvím znovu prožít měsíce, kdy se Luis Rivera vyrovnával se ztrátou své ženy, a vyslechnout si rozhovory s jeho nejbližšími. Rozhovory o lásce, popření, obsesi, ztrátě, zármutku a hrdinství.

The Outwaters (The Outwaters) 2022

Čtyři cestovatelé se při kempování v odlehlé části Mohavské pouště setkávají s hrozivými jevy.

Kon’ja, sekai kara kono koi ga kietemo (Even If This Love Disappears from the World Tonight) 2022

Petržel (Perejil) 2022

Děj filmu se odehrává během události, která vešla do dějin jako petrželový masakr. Dominikánský diktátor Rafael Trujillo v roce 1937 nařídil vyvraždění Haiťanů… Mladá Haiťanka Marie čeká se svým milujícím manželem Frankem první dítě. Jedné noci ji probudí křik. Vyjde najevo, že úřady nařídily okamžitou popravu všech Haiťanů na dominikánském území. Marie prchá do sousedního města, aby se pokusila najít svého milého. Bohužel bezvýsledně. Osamělá žena v devátém měsíci těhotenství se snaží probojovat nepřístupným vnitrozemím v naději, že si zachrání život. Film evokuje téma vyvražďování Haiťanů, k němuž došlo v Dominikánské republice v roce 1937.

Velryba (The Whale) 2022

Lidé jsou úžasní. Tento nakažlivý optimismus je superschopností Charlieho. Vidí v lidech jen dobro a v nás tak probouzí empatii. Téměř tří set kilový osamělý učitel, ztvárněný miláčkem publika , se snaží najít cestu zpět ke své dceři Ellie . Pod tíhou vlastních traumat se jen složitě vyrovnává s minulostí, uzavřel se ve svém bytě, stresové situace řeší přejídáním, ale na půdorysu svého třípokojového bytu je majákem dobra pro sebe i své okolí.