Filmy žánru: Romantický

Brzy na shledanou (See You Soon) 2019

Americká fotbalová hvězda Ryan Hawkes utrpí při zápase zranění, které ohrozí jeho další kariéru i účast na Světovém poháru. Léčba a rekonvalescence si sice vyžádají nepříjemnou přestávku ve sportování, ale právě díky ní mu do života nečekaně vstoupí láska. Ryan se zamiluje do ruské svobodné matky Lany Kalininy, která ho okouzlila na první pohled. Oba však pocházejí ze zcela rozdílných světů a jejich křehký vztah se ocitne v ohrožení dříve, než by se mohl začít slibně rozvíjet a posilovat.

Nákupní horečka (Going Shopping) 2005

Holly G. je úspěšná módní návrhářka s vlastním butikem. Když se rozhodne ve svém obchodě uspořádat největší výprodej v roce, musí v průběhu bouřlivého víkendu na den matek čelit podvodům, euforii, zoufalství, kleptomanii, rebelii, závislosti a vášni. Nový film pohlíží na to, jakou důležitou roli hraje oblečení a nakupování v životě žen.

Zlatý člověk (Zlatý člověk) 1939

Profesor Partyk je slavný chirurg. Pro nával práce v sanatoriu zanedbává svou půvabnou ženu Pavlu. O místo u Partyka se uchází mladý lékař Jáchym. Na chodbě sanatoria potká Pavlu, která se mu představí jako Marie Novotná. Protože si jsou vzájemně sympatičtí, začnou se spolu scházet. Partyk si všimne, že se jeho žena už v sanatoriu neobjevuje, a začne ji podezírat z nevěry. Jáchym mu vypráví o své přítelkyni a Partyk projeví zájem ji poznat. Pavla setkání odmítne. Partykovo neurčité podezření, že Marie je vlastně Pavla, se potvrdí, když zachytí v telefonu její vzkaz, aby dr. Jáchym ihned volal Marii Novotnou. Pošle Jáchyma do svého domu s dopisem pro Pavlu a ten pozná, že jeho milovaná Marie je vlastně Partykova žena. Zdrcen odchází ze sanatoria. Partyk zažádá o rozvod a chce si pak vzít doktorku Severýnovou, která ho miluje. Pavla mu oznámí, že čeká dítě. Ženský lékař zjistí, že je těhotná již šest měsíců. Partyk si uvědomí, že očekávané dítě je jeho, a vrátí se k Pavle.

Fire Island (Fire Island) 2022

Hollywoodská Stargirl (Hollywood Stargirl) 2022

Zkrať to, zlato (Long Story Short) 2021

Ako by ste žili svoj život, keby každý váš rok trval len niekoľko minút? Teddy je notorický leňoch. Jeho dni sú väčšinou jeden za druhým naplnené nudou a flákaním. Stretnutie s tajomnou cudzinkou však všetko zmení. Z jeho života sa stáva, doslova chvíľková záležitosť. Ráno po svadbe s milovanou Leannou sa Teddy zobudí a skôr ako sa nadeje, zistí, že po pár minutách jeho život skočil o rok do predu. Majú deň prvého výročia ich svadby a Leanna má krátko před pôrodom. Teddymu prešiel rok, ktorý si nepamätá, že by prežil. Jeho život sa rozpadá a pre Teddyho začínajú šialené preteky s časom. S pomocou svojho najlepšieho priateľa Sama sa Teddy snaží počas pár chvíľok dať dohromady všetko čo sa pokazilo. Musí sa naučiť žiť svoj život vo vzácnych okamžikoch, aby získal späť ženu, ktorú miluje i keď by to malo byť i len na pár sekúnd…

Sex Appeal (Sex Appeal) 2022

Čas na lásku (Season for Love) 2018

Tyler se vrací na prázdniny do svého rodného města Red Rock v Texasu. Před dvěma lety se rozvedla, s manželem Eddiem ale zůstali přátelé – nejen kvůli dceři Rosie, spojoval je i zájem profesní: Tyler pracovala jako kuchařka v Eddieho restauraci v San Francisku. Teď ji ale Eddie musel zavřít, a tak je Tyler bez práce. Hned si to ale začne vynahrazovat doma, protože její matka Jo má pravý texaský gril a Tyler tam začne vypomáhat. V Red Rocku se každoročně koná soutěž o nejlepší barbecue a letos se jí zúčastní Corey Turner, rodák z Red Rocku a láska Tyler ze střední školy. Corey se za patnáct let, co se neviděli, vypracoval, má tři restaurace v Brooklynu v New Yorku a vydává kuchařky, které patří k bestsellerům. Soutěž, jejíž výherce obdrží prémii ve výši 25 tisíc dolarů, má tři kola. Vítěz semifinále se nakonec utká právě s Coreym. Když se Tyler s Coreym setkají, rychle si oživí romantické vzpomínky z mládí. Corey si také dobře rozumí s Rosie. A oba si uvědomují, jak je jim dobře v rodném městě…

Los amores cobardes (Coward Love) 2018

Mladá žena se po ošklivém rozchodu na léto vrací do svého rodného města a znovu se setkává s matkou, nejlepší kamarádkou a mužem ze svojí minulosti.

Kolo štěstěny a fantazie (Wheel of Fortune and Fantasy) 2021

Pečlivý kronikář životů žen v současném Japonsku se tentokrát pustil do tří volně propojených komorních povídek, kde mezilidské vztahy ovlivní nepředvídatelné, osudové náhody. Velká témata lásky, pomsty a smíření uzavírá do dlouhých, precizně napsaných dialogových scén, které se jemně otírají o problémy dnešní (nejen) japonské společnosti.