Filmy žánru: Sportovní

61* (61*) 2001

V létě roku 1961 se Rogeru Marisovi a Mickeymu Mantleovi, baseballovým hvězdám týmu New York Yankees, podaří překonat rekord Babe Rutha z roku 1927, který za jedinou sezónu dokázat udělat 60 home runů. Oba hráči touží po uznání, po vítězstvích i po tom, aby ve dvoraně slávy jednou stáli bok po boku takových hráčů, jakými byli DiMaggio, Gehrig či Ruth. Netuší však, jak vysokou osobní daň budou muset zaplatit za to, že svou práci dělají, jak nejlíp dokáží. Pod tlakem tisku se jejich sportovní triumf mění v noční můru a jen díky hlubokému přátelství se dokáží vyrovnat s tím, co Amerika čeká od svých hrdinů.

Životní trefa (Hustle) 2022

Basketbalový skaut, kterému se smůla lepí na paty , objeví hráče s jedinečným talentem a taky komplikovanou minulostí. Nemá sice souhlas klubu, ale rozhodne se svoji hvězdu dostat do Států na vlastní pěst. A všemu navzdory oba nakonec dostanou poslední šanci ukázat, že koše pro ně nevisí příliš vysoko ani v NBA.

Skalní v ofsajde (Soccer Fans) 1960

Není nad to pořádně si zafandit… Tři kolegové z projektové kanceláře Sekáč, Bariak a Drozd jsou vášnivými fotbalovými fanoušky. Tak vášnivými, že fotbal je pro ně přednější než práce nebo rodina. V posledním týdnu je smyslem jejich života získat vstupenky na nedělní zápas Československa s vrcholem fotbalového světa, s Brazílií. Kolegové jsou kvůli tomu ochotni podstoupit lecjaké útrapy. Mladík Drozd například před šéfem vyzkouší osvědčenou školní fintu s náhlou horečkou. Když se už podaří vstupenky sehnat, musí zase Sekáč řešit nenadálou domácí krizi: nedělní oslavu tchýniných narozenin. Zdá se, že utkání je pro naše tři kumpány zakleté. A to se ještě do věci nevložila policie… Satirickou komedii o fotbalových fanoušcích a výtržnících natočil v roce 1960 režisér . Do hlavní role zaníceného fotbalového fandy Sekáče obsadil jednoho z nejpopulárnějších slovenských komiků té doby, .

Zadržet dech: Pod ledem (Hold Your Breath: The Ice Dive) 2022

Dokument o Johanně Nordblad a jejím pokusu překonat světový rekord ve vzdálenosti uplavané pod ledem na jeden nádech.

1 Mile to You (Life at These Speeds) 2017

Zimní sen (Wygrać Marzenia) 2022

Zranění mu zničilo slibnou kariéru. Po setkání s vášnivou klavíristkou se ale tenhle snowboardista ještě pokusí splnit si sen a uspět na olympiádě.

Tony Hawk: Dokud kolečka neupadnou (Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off) 2022

Tento film, založený na důvěrných rozhovorech se samotným Tonym Hawkem, podává ucelený obraz skateboardistova života, jeho legendární kariéry a výjimečného vztahu ke sportu, jehož byl po desetiletí synonymem.

Rozhodující set (Cinquième set) 2020

Thomas byl v dětství považován za tenisový zázrak a byla mu předpovídána zářná sportovní kariéra. Té však nakonec nikdy nedosáhl. Ve svých 37 letech se proto chce navzdory zhoršující se fyzické kondici a zraněnému kolenu zúčastnit Roland Garros, tenisového turnaje French Open. Přestože mu jeho žena Eva a matka Judith radí, aby se vzdal svých nereálných ambicí, Thomas je jimi posedlý. Musí čelit svým vlastním démonům, projít náročnými kvalifikačními koly, aby se probojoval na turnaj, a nakonec se utkat s mladým tenisovým géniem, který mu připomíná jeho mladší já.

Rooney (Rooney) 2022

Slečna závodník (Lady Driver) 2020

Rebelská puberťačka závodnicí. Ellie je tínedžerka, která nikdy nepoznala svého tátu. Touží najít své kořeny, ale v rodině si připadá jako cizinka. Náhoda ji svede dohromady se strýcem Timem, který ji zaměstná ve svém autoservisu. Zjistí, že strýc spolu s tátou jezdívali automobilové závody na okruhu. Ocitne se v novém světě a ví, že je připravená na jízdu svého života. Objevila v sobě skrytý talent, má jízdu v těle a na okruhu začíná porážet i zkušené závodníky.