Filmy žánru: Thriller

The Kindred (The Kindred) 2021

Bod varu (Boiling Point) 2021

Šéfkuchaři Andymu směna v jeho restauraci ani nezačala, a už nestíhá. Je poslední pátek před Vánoci, a tak si chce fajnové jídlo dopřát snad každý. Hosteska přijala příliš mnoho rezervací, nespokojený kontrolor šmejdí v kuchyni a do toho všeho má dorazit i Andyho mentor, kuchařská ikona, přicházející bez varování, zato s partnerkou, uznávanou food-kritičkou. Hůř snad být nemůže. Jednozáběrová jízda hektickým večerem začíná… Britský film s famózním v hlavní roli se žene kupředu nesmlouvavým tempem práce v gastrobyznysu. Trefný ale bude připadat všem, kterým se pod tíhou profesního stresu někdy zavařila hlava.

Mother/Android (Mother/Android) 2021

V postapokalyptickém světě otřásaném násilným povstáním androidů hledají mladá těhotná žena a její přítel bezpečí.

De uskyldige (De uskyldige) 2021

Spící město (The Sleeping City) 2021

Čtyři sourozenci Kryštof, Kristýna a Ema a nejmladší Samuel prožívají spokojené dětství ve šťastné rodině. Jednoho rána se ale všechno změní. Jejich rodiče upadli do záhadného spánku a oni si musí najednou poradit docela sami. Takto záhadně usnuli rodiče po celém světě. Nastává chaos, jejich město ovládnou bezdětní a mladí, kteří se dokázali ve vzniklé situaci zorientovat. Věřit se nedá nikomu. Pro sourozence začíná každodenní boj, v němž by měli vítězit ti silnější a chytří, ale leckdy mají navrch ti vychytralí a bezohlední. Malý Samuel je navíc unesen a sourozenci se vydávají na cestu do neznáma, aby ho zkusili najít. Podaří se jim opět setkat a najít cestu zpět domů? Probudí se jejich rodiče a bude vše jako dřív?

Pirátská vysílání (Broadcast Signal Intrusion) 2021

Jamese už tři roky pronásleduje náhlé a nevysvětlitelné zmizení jeho ženy. Jediné rozptýlení mu skýtá práce, konkrétně archivace starých videí. Jednoho večera při sledování deset let starých záznamů z televizních zpráv objeví podivné přerušení signálu, které ho velmi znepokojí. A po něm následují další… James odhaluje šokující souvislosti mezi zlověstným pirátským vysíláním a svou pohřešovanou ženou. Přinesou mu nové důkazy vytoužené odpovědi, nebo jen nekonečnou noční můru? Film je inspirován dosud neobjasněnými zásahy do nočních zpráv, k nimž došlo v Chicagu koncem 80. let minulého století.

Miminko (Baby) 2020

Temný příběh se odehrává v moderním městě uprostřed strašidelného lesa. Mladá narkomanka se v něm dostane na samé dno, když prodá svého novorozeného syna překupníkům s dětmi. Brzy však unáhleného rozhodnutí lituje bude muset překonat svou slabost a čelit největším obavám, aby sebrala odvahu a získala miminko zpět. Nejprve se musí vloupat do domu, kde žije stará žena, kterou potkala, její bělovlasá albínská služebná a malá dívka. Není však ani zdaleka připravena na to, co ji čeká…

Havana Darkness (Havana Darkness) 2017

Post Mortem (Post Mortem) 2020

Tomás během první světové války pohlédl za oponu zásvětí, když ho výbuch málem připravil o život. Mladou dívku, kterou v tu chvíli spatřil, s údivem potkává o půl roku později, kdy už pracuje jako potulný fotograf posmrtných snímků. Její nabídka navštívit nedalekou vesnici plnou mrtvých, s jejichž pohřbem se musí čekat na jarní tání, je zárukou slušného výdělku. Již první noc po příjezdu však Tomás zjišťuje, že něco není v pořádku…

Holka ve žluté mikině (The Girl in the Yellow Jumper) 2020

Jen seděl a koukal na televizi. Jenže ho zdrogovali a unesli. Pak se mu podařilo utéct a vrátil se domů s neuvěřitelným příběhem. Inspirováno skutečnou událostí.