Filmy žánru: Westernový

Zlatokopové z Arkansasu (Massacre at Marble City) 1964

Zlatých nugetů ukrytých na indiánském území se chce zmocnit každý! … Když se v městečku Marble city objeví muž s pytlíkem zlatých valounů, mezi místními obyvateli se rozpoutá zlatá horečka. Chamtivý majitel místního saloonu a proradný bandita Ellis by chtěli všechno zlato uchvátit pro sebe a neštítí se ničeho. Na stranu obyvatel městečka se postaví dva chrabří a zásadoví pistolníci, kteří jsou odhodláni bojovat za spravedlnost. Koprodukční western vznikl ve spolupráci Západního Německa, Itálie a Francie a nese v sobě výraznou československou stopu – pro kulisy městečka Marble city posloužilo westernové městečko z legendárního snímku . Jednu z hlavních ženských rolí ztvárnila hvězdná a na vizuální stránce snímku se podílel přední kameraman .

Zúčtování (Showdown) 1973

Dva staří známí na opačné straně zákona. Vyrůstali bok po boku, ale po vlakové loupeži nastává čas zúčtovat a tasit zbraně… Italskoamerický zpěvák, herec a bavič a muž rozmanitých rolí patřili mezi přední hollywoodské hvězdy 50. a 60. let. V dobrodružném westernu Zúčtování ztvárnili dvojici dávných přátel, které nejprve rozdělila láska k jedné ženě a následně velká vlaková loupež. Zatímco šerif Chuck Jarvis (Rock Hudson) stojí na straně zákona, jeho nejlepší přítel Billy Massey (Dean Martin) patří k členům gangu, který má na svědomí vyloupení vlaku. Čtyřčlenná banda psanců se vydává na útěk do Mexika, ale kořisti se zmocní Billy. Ten patří k nejlepším pistolníkům na Divokém západě a dokáže chytře kličkovat před svými pronásledovateli. V patách jsou mu zbylí členové gangu i dávný přítel Chuck coby svědomitý muž spravedlnosti, který na jeho dopadení najímá toho nejlepšího indiánského stopaře. Šerif totiž věří, že se v jádru stále jedná o slušného člověka, který zaslouží spravedlivý proces. Nastává čas zúčtování, které bude někoho stát život.

Heart of the Gun (Heart of the Gun) 2021

The Last Manhunt (The Last Manhunt) 2022

Eminence Hill (Eminence Hill) 2019

Dead for a Dollar (Dead for a Dollar) 2022

Film sleduje slavného lovce odměn, jenž narazí na svého zapřisáhlého nepřítele, profesionálního hazardního hráče a psance, kterého před lety poslal do vězení.

Sedmá kavalérie (They Died with Their Boots On) 1941

Hrdinové nepřekonatelní svou odvahou, historie nepřekonatelná svou slávou! … Volná filmová adaptace dramatického života George Armstronga Custera (v podání ikonického ), od jeho příchodu na West Point v roce 1857 až po jeho smrt v bitvě u Little Big Hornu. Na akademii se mu jako zobákovi“ dostává jen málo disciplíny, ale je připraven postavit se staršímu kadetovi Nedu Sharpovi , který mu znepříjemňuje život. Během pobytu na akademii padne do oka veliteli Philu Sheridanovi , a seznámí se také se svou budoucí nevěstou Elizabeth Baconovou . Kvůli občanské válce předčasně ukončí studium a jen díky náhodnému setkání s generálem Winfieldem Scottem je nakonec přidělen k jezdeckému pluku. Během války slouží s vyznamenáním, a když je omylem povýšen na brigádního generála, vede své vojáky k rozhodujícímu vítězství. Po válce nemá moc co na práci, když odmítá lukrativní místa v soukromém průmyslu, a je to jeho žena, která s generálem Scottem domluví, aby byl jmenován podplukovníkem a pověřen velením 7. kavalerie. Mimo jiné se Custer střetne se Splašeným koněm“ , obávaným náčelníkem Lakotů, který jej nazýval Žlutým vlasem“. George Custer posléze zemřel v dnes již slavné bitvě 25. června 1876 ve věku 36 let.

Bojovný muž z Kentucky (The Fighting Kentuckian) 1949

Byl zocelený žárem bitev, ale podlehl až jiskrám v očích krásné dívky… Po porážce Napoleona v bitvě u Waterloo se někteří bonapartisté uchýlili do vyhnanství za oceán do Spojených států. Byli srdečně přivítáni a dostali do správy několik osad ve státě Alabama. Několik let poté, v roce 1819, pochoduje Alabamou kentucký regiment domobrany, z něhož se snaží zběhnout John Breen . Útěk se mu podaří ve městě Mobile a zabaví kočár, v němž sedí také francouzská dívka Fleurette Cherrie De Marchand , dcera jednoho z bývalých Napoleonových generálů Paula de Marchanda . Do Fleurette se na první pohled vášnivě zamiluje, ale než mezi nimi stačí dojít k románku, dostihne je Johnův regiment díky jeho dobrému příteli Williemu Paineovi a musejí se rozloučit. Po deseti dnech pochodu však John s vojáky dorazí do jedné ze zmíněných francouzských osad Demopolis, kde se opět shledá s Fleurette. Kapitán jemu i Williemu nakonec dá tři dny, aby se mohl ucházet o dívku, o níž usiluje také vlivný Blake Randolf . Během těchto dnů se John začne vydávat za armádního vyměřovače a náhle odkryje spiknutí, které má za cíl zničit celou francouzskou komunitu…

Dakota (Dakota) 1945

V roce 1870 utíkají novopečení manželé – pistolník a karbaník John Devlin se svou okouzlující ženou Sandrou z domu jejího otce, majitele železnice Marka Poliho , který se sňatkem nesouhlasil a je jim nyní v patách. Sandra Johna přesvědčí, aby odjeli do Dakoty, kde si mohou založit svou zemědělskou usedlost a zbohatnout. Na cestě jsou ale o své úspory okradeni bandou vedenou místním velkostatkářem Jimem Benderem , jenž terorizuje místní farmáře za účelem levného odkupu jejich půdy, přes kterou má vést železnice. John se nakonec rozhodne pomoci místním farmářům a postavit se proti Benderovi. Tím ale vystavuje riziku nejen sebe, ale i Sandru…

Ve jménu cti (In Pursuit of Honor) 1995

V době hospodářské krize, ve 30. letech 20. století řeší americká armáda pod velením generála Mac Arthura otázku likvidace kavalérie z důvodu náročnosti zásobování koní a jejich nahrazování v jiných armádách tanky. Skupina kavaleristů, která má zajistit likvidaci cca 500 koní, po masakru první stovky odmítne splnění rozkazu a zbývajících 400 koní se rozhodne zachránit. Pronásledováni armádou pak stádo ženou napříč Spojenými státy od mexické po kanadskou hranici, více než 2000 mil. Film je inspirován skutečnými událostmi.