Filmy žánru: Životopisný

Eiffel (Eiffel in Love) 2021

Romantické drama vypráví fiktivní příběh architekta Gustava Eiffela , kterého ke stavbě kovové věže, jež ponese jeho jméno, inspiruje setkání s tajemnou ženou Adrienne .

Muž činu (A Man of Action) 2022

Anarchista vymyslí geniální operaci na padělání peněz a na mušku si vezme jednu z největších bank na světě. Drama inspirované událostmi, které prožil Lucio Urtubia.

Weird: The Al Yankovic Story (Weird: The Al Yankovic Story) 2022

Prozkoumejte každý aspekt Yankovicova života, od jeho raketového vzestupu ke slávě s ranými hity jako Eat It“ a Like a Surgeon“ až po jeho vášnivé milostné aféry mezi celebritami a proslule zhýralý životní styl.

Lamborghini (Lamborghini: The Man Behind the Legend) 2022

Králův kalich (Králův kalich) 1974

Epizoda ze života Jiřího z Poděbrad, posledního krále z českého rodu… Hra zachycuje úsek ze života Jiřího z Poděbrad od korunovace po úmrtí (1458–1471) a vytváří tak portrét pozoruhodného panovníka, jehož jméno zářilo jako symbol české státnosti, jako symbol vítězného vojevůdce a rozvážného státníka mohutné, složité a rozporuplné osobnosti uprostřed velmi dramatického patnáctého století. Třináct let samostatné vlády chtěl ze všech sil uhájit to, co vybojovalo husitství chtěl to uhájit i v době a v prostředí, které naopak chtělo s husitstvím zúčtovat. Právě v této napjaté době vznikla Poděbradova myšlenka vytvořit spolek panovníků, kteří by konflikty řešili dohodami a smlouvami, a ne válkou. I jako otec přinesl oběť své milované zemi, když korunu českého krále nepředal svému synovi, ale polskému králi Vladislavovi. Ne nadarmo jej František Palacký nazval knížetem míru“.

Korzet (Corsage) 2022

Je rok 1877 a Alžběta Bavorská slaví čtyřicátiny. Jak se asi s přibývajícím věkem cítila žena, kterou definoval její mladistvý vzhled? Jak vypadal soukromý život panovnice, která byla ve společnosti prezentována svým manželem, nikoli svými názory? Podobně jako její tělo svírá těsný korzet, i její osobnost dusí svazující život na vídeňském dvoře. Kostýmní drama o neklidné ženě, toužící po svobodě a emancipaci, bylo uvedeno v canneské sekci Un Certain Regard a přichází s důvtipnou reinterpretací dějin. Mýtus císařovny Sissi se vrací, tentokrát v podání , která si z festivalu zaslouženě odvezla cenu za nejlepší herecký výkon.

Mickey: Příběh myšáka (Mickey: The Story of a Mouse) 2022

Myšák Mickey je považován za symbol radosti a nevinnosti prakticky ve všech koutech světa. Mickey se stal přes noc senzací, když se objevil v prvním krátkém animovaném filmu se zvukem . V průběhu desetiletí se měnil do nápadně odlišných verzí, které odrážejí jak pozoruhodnou kariéru jeho tvůrce, tak dramatické společenské změny národu, který začal reprezentovat.

Nejkrásnější chlapec na světě (The Most Beautiful Boy in the World) 2021

V roce 1970 procestoval filmař Evropu hledaje dokonalého chlapce, který by zosobnil absolutní krásu v jeho filmové adaptaci románu . Ve Stockholmu objevil , stydlivého 15letého teenagera, kterému přes noc získal mezinárodní slávu, díky čemuž strávil krátkou, ale intenzivní část svého bouřlivého mládí mezi Lidem v Benátkách, Londýnem, filmovým festivalem v Cannes a vzdáleným Japonskem. Padesát let po premiéře filmu Smrt v Benátkách nás Björn vezme na pozoruhodnou cestu složenou z osobních vzpomínek, historie kinematografie, slávy a tragických událostí, která by pro něj mohla být posledním pokusem vrátit svůj život do starých kolejí.

Erupce lásky (Fire of Love) 2022

a Krafftovi měli v životě dvě vášně – sebe navzájem a sopky. On přímočarý a odvážný, ona klidná a opatrná, ale vždy spolu. Po celé dvě dekády se tito vulkanologové nechali svádět krásou a nebezpečím bublajících obrů a při své cestě za poznáním zachránili desítky tisíc životů. Jejich neuvěřitelný příběh a autentické záběry sopek pořízené z dechberoucí blízkosti na 16 mm film nyní ožily v kreativním zpracování režisérky . Hit ze Sundance, připomínající estetiku , je nejen o vybuchujících sopkách, ale i o dynamice unikátního vztahu dvou svérázných vědců.

Elser (Elser – mohl změnit svět) 2015

13 minut dělilo nastraženou bombu od výbuchu, který měl zničit a jemu nejbližší. Strůjcem atentátu byl Georg Elser – obyčejný muž, pro nějž byly svoboda a lidskost základními životními hodnotami… Georg Elser byl obyčejný muž, kterého mnohem více než politika zajímaly ženy a tahací harmonika. Jeho vírou v lidskou svobodu a humanismus ale silně otřásl vzestup NSDAP k moci a směřování k válce. Rozhodl se využít své zručnosti hodinářského učně a sestavit bombu, který měla v listopadu 1939 odstranit Adolfa Hitlera přímo během jeho projevu v jedné z pivnic. Shodou okolností ale Hitler opustit řečnický pultík příliš brzy… Kdo byl Georg Elser? Muž, který mohl přepsat dějiny 20. století a zachránit život milionům lidí?