Měsíční archivy: Červenec 2018

Euforie (Euphoria) 2017

Oceňovaná švédská režisérka natočila podle vlastního scénáře drama o otevírání a léčení starých ran. Film zasazený do blízké budoucnosti sleduje cestu dvou povahově odlišných a léta odloučených sester na tajemnou evropskou kliniku. Ines doprovází Emilii a do poslední chvíle netuší, kam sestra výletem do luxusního resortu míří.

Delirium (Delirium) 2018

Přesně tak je na tom náš hlavní hrdina . Vrací se z psychiatrické léčebny na rodinné sídlo, které zdědil po svých rodičích. Ale protože je jeho propuštění z ústavu jen podmínečné, po dobu třiceti dnů se musí pravidelně hlásit své probační dohlížitelce a nesmí opustit dům. Jinak mu hrozí další internace na psychiatrii. A tam zpátky rozhodně nechce. Na rozloučenou dostal od svého psychiatra léky, které musí pravidelně užívat a jednu radu: Věř rozumu, ne svým očím.“ Jenže v opuštěném domě zaplněném vzpomínkami na něj číhají nečekaná překvapení. Zprvu nenápadná, ještě celkem vysvětlitelná normálním rozumem. Ale když se začnou zhmotňovat vzpomínky a odehrávat další paranormální jevy, začne o svém zdravém rozumu pochybovat. Je v domě doopravdy sám? A pokud není, skrývají se v něm skuteční lidé, nebo to jsou nějaké děsivé přízraky, které si vyvolal ve své hlavě? Co z toho všeho je vlastně skutečné?

Zběsilost (Frenzy) 1972

Londýnská policie je v pohotovosti kvůli sériovému škrtiči žen a stopy typicky hitchcockovským způsobem vedou k nevinnému muži, který musí dokázat svou nevinu nejlépe tím, že vraha vypátrá sám. V tomto thrilleru se snoubí scény napětí s nezapomenutelným černým humorem. Scénář napsal Anthony Shaffer.

The Secret Scripture (The Secret Scripture) 2016

Roseanne Florence je už štyridsať rokov zatvorená v ústave pre duševne chorých za hriechy z minulosti. Tým najväčším bolo, ked na pláži ubila kameňom na smrť svojho novonarodeného syna. Tak vo svojich výpovediach tvrdili očití svedkovia. V tej dobe však Rose nik neveril a neverí jej ani dodnes. Jej prípadom sa opäť rozhodne zaoberať mladý doktor William Grene , ktorý spolu so staničnou sestrou pozorne vypočuje Rosin životný príbeh, na konci ktorého ich bude čakať šokujúce odhalenie.

Nelly (Nelly) 2016

Blade Runner: Black Out 2022 (Blade Runner: Black Out 2022) 2017

Režisér Dennis Villeneuve požádal své oblíbené umělce, aby vytvořili tři krátké filmy, jimiž ztvární některé klíčové události předcházející ději filmu BLADE RUNNER 2049. Všechny tři snímky, k nimž patří i BLADE RUNNER: BLACK OUT 2022, byly uveřejněny několik týdnů před premiérou celovečerního filmu a sloužily tak k jeho propagaci. Tento animovaný snímek ve stylu japonských anime vypráví o skupině vzbouřenců a jejich útoku na centrálu Tyrell Corporation za účelem zničení databáze dosud vyrobených replikantů.

Ghost Machine (Ghost Machine) 2009

Skupina mladých techniků amerických ozbrojených sil si vypůjčí přísně tajného bojového simulanta na víkend na neautorizované hraní. Mladíci nastavili systém uvnitř opuštěného vězení užívaného pro mučení vězňů po jedenáctém září 2001 a objevili, že někdo či něco se samo uploadovalo do jejich A.I. software. A když se nový vražedný hráč připojí ke hře, jak lze přežít finální úroveň ve virtuální realitě, kdy únik je nemožný, zabíjení je nekontrolovatelné a nepřítel je nezadržitelný? Konečná bitva začíná uvnitř duchařského stroje!

Kimssi pyoryugi (Kimssi pyoryugi) 2009

V dluzích se topící Kim se pokusí spáchat sebevraždu, což ho přivede do divočiny uprostřed velkoměsta, kde je nucen přežít jako opravdový trosečník. Tato událost změní nejen jeho život navždy.

Krvavý potok (Town Creek) 2009

Ve svém zatím posledním celovečerním filmu o tajuplném čísle 23 vsadil režisér Joel Schumacher na mysteriózní atmosféru. A zdá se, že jinak tomu nebude ani v nejbližší budoucnosti. Na světová plátna se totiž chystá snímek s názvem TOWN CREEK, který nás zasvětí do příběhu jednoho muže a jeho bratra, ocitajících se na misi pomsty, při které však spadají do spárů mučivého okultního experimentu, jenž sahá až do dob samotné Třetí říše. V jedné z hlavních rolí se po boku Henry Cavilla objeví i známy seriálový bratr Michaela Scofielda (Wentworth Miller) Dominic Purcell, ztělesňující v seriálu PRISON BREAK postavu Lincolna Burrowse.

Hey Arnold: The Jungle Movie (Hey Arnold: The Jungle Movie) 2017

V nejnovějším filmovém pokračování známe televizní série (1996) se Arnold díky deníku svých rodičů dozvídá, že místem, kde se naposledy nacházeli, je malý stát v Jižní Americe San Lorenzo. Jako by tomu osud chtěl, tak zrovna v tomto okamžiku vypíše jedna humanitární organizace soutěž, jejíž hlavní cenou je výlet právě do tohoto státu. Arnold s Geraldem se samozřejmě rozhodnou zúčastnit, ovšem až v momentě, kdy se zdá, že jejich soutěžní projekt nemůže uspět, se do všeho zapojí Helga, která Arnolda již dlouho tajně miluje a díky její skryté podpoře Arnold vítězí. Tak se celá třída vydává za dobrodružstvím do džungle a Arnold doufá, že zde najde nějaké stopy po svých zmizelých rodičích.