Archivy blogu

The Ottoman Lieutenant (The Ottoman Lieutenant) 2017

Krásná a nezlomná Lillie , frustrovaná nespravedlností v její domovině, opouští USA poté, co potká Juda , amerického doktora, který podniká lékařskou misi do Osmanské říše. Lillie se zamiluje do nepřítele, poručíka osmanské císařské armády. Nyní při invazi vojenských sil se musí rozhodnout, jestli chce být taková, jakou ji lidé chtějí mít, nebo jestli bude sama sebou…

Útok mutantních mravenců (Dead Ant) 2017

V roce 1989 se polozapomenutá jednohitová glam metalová kapela, Sonic Grave, vydá na festival do Coachelly, protože doufá, že tam se znovu proslaví. Ale zatímco zmámení rockeři odpočívají “v trávě” v Národním parku Joshuy Tree, snese se na ně hrozba nepocházející z tohoto světa. Odvrácení nebezpečí si musejí tvrdě odpracovat.

Svět podle termitů (Svět podle termitů) 2017

Čeští odborníci odhalují překvapivá fakta ze života exotických termitů.Termiti, starobylá skupina hmyzu, nejsou jen obávanými škůdci. Jejich význam je daleko větší a dnes už víme, že svou činností do značné míry ovlivňují podobu celého našeho světa. Pro mnohé bude možná překvapením, že mezi vědci, kteří zkoumají život exotických termitů, hrají důležitou roli i naši odborníci. Diváci mohou sledovat výzkum docenta Jana Šobotníka z České zemědělské univerzity v Praze a jeho kolegů. Navštívíme s nimi pralesy Jižní Ameriky a Afriky i laboratorní pracoviště. Před několika lety vzbudili tito odborníci celosvětový ohlas svým objevem takzvaných vybuchujících termitů“ a během našeho natáčení zaznamenali u termitů nejrychlejší pohyb ze všech pozemních živočichů. Seznámíme se s podivuhodným společenským systémem termitů, poznáme, jak se brání před nepřáteli, a zjistíme, že právě tento nenápadný hmyz jako první na Zemi objevil zemědělství. Dozvíme se ale i o tom, jak rozkládají mrtvou organickou hmotu a umožňují její návrat do přírodního koloběhu. Mají proto zásadní úlohu ve fungování celého globálního ekosystému. Řečeno slovy docenta Šobotníka: Náš svět by bez termitů vypadal úplně jinak.“

Azurová (Blue) 2017

Obrazově působivý dokument ukazuje nejen dopady lidské činnosti na ekosystém oceánů, ale také možnosti, jak moře před námi samými chránit. Oceán je místem, odkud život na naší planetě kdysi vzešel a jehož ekosystém má zásadní vliv na klimatické podmínky celé planety. Na první pohled stále vypadá jako neomezená zásobárna života. Tento nadbytek už je ale pouhou iluzí,“ pronáší jeden z protagonistů, oceánolog a potápěč Lucas Handley. Během posledních čtyřiceti let vymizela z oceánu přibližně polovina živočichů. Film představuje další ženy a muže z různých oborů, kteří na mnoha místech planety názorně předvádějí, jak narušení jednoho článku této otevřené struktury řetězově ovlivňuje další. Snímek však není pouhou zprávou o alarmujícím stavu našeho životního prostředí. Zachycuje také inspirativní příběhy několika osobností, které se rozhodly stát se aktivními ochránci.

Boolhandang (The Merciless) 2017

Die Tomorrow (Die Tomorrow) 2017

Rovnako ako predchádzajúci film režiséra , aj Zomrieť zajtra je inšpirovaný jeho vlastnou skúsenosťou. To, že za posledných päť-šesť rokov bol viacerým svojim kamarátom na pohrebe, ho celkom logicky priviedlo k otázke, ako vyzerá posledný deň človeka. Zo zozbieraných novinových správ, štatistík a archívnych materiálov vystaval príbehy šiestich ľudí, ktoré sú vlastne bežné, no zároveň pútavé, aj keď nie príliš výnimočné, a poprepájal ich s rozhovormi a staršími nahrávkami. Vznikol tak film, ktorý napriek svojmu východisku nezanecháva pocit ťažoby či smútku, ale naopak je, aj vďaka Thamrongrattanaritovmu zmyslu pre humor, malou hravou a nesentimentálnou oslavou života v jeho každodennosti.

Katolická církev – tíživé mlčení (Pédophilie dans l’Eglise: le poids du silence) 2017

Zneužívání mladistvých, to je zločin páchaný na nevinných a bezbranných. Jak se daří provinilým duchovním unikat spravedlnosti? Tým francouzských novinářů se pokusil zjistit, proč se řadě kněží, obviněných či podezřelých ze sexuálních deliktů, daří unikat před policií a vyhýbat se vyšetřování. Cesta zavedla reportéry do Francie, Itálie, Jižní Ameriky a nakonec až do samotného Vatikánu. Jaká odhalení přineslo natáčení skrytou kamerou? Staneme se svědky setkání s duchovním, na kterého je vydán zatykač, a přesto je řadu let stále na svobodě. Novináři mluvili s oběťmi zločinů i s těmi, kdo se jim snaží pomoci vyrovnat se s těmito zážitky. Skutečně existuje vyzkoušená a katolickou církví po desetiletí praktikovaná metoda, jak provinilce úspěšně dostat do bezpečí?

Net I Die (Net I Die) 2017

Snímek vypráví o tajemných úmrtích internetových idolů. Rok poté, co zemřela všemi obdivovaná Monica, se na síti ocitne virální video s její smrtí. K němu je připojen hashtag se seznamem dalších idolů, které se mají připravit na smrt. Dívka Malisa, která k nim patří a současně vlastní populární značku kosmetiky, se stává svědkyní hrůzných událostí. Pomůže jí se záchranou jejího života přítel Jak, který se pokouší zjistit pravdu?

Kung Fu Traveler 2 (Kung Fu Traveler 2) 2017

Manželka a manžel (Moglie e marito) 2017

Vztah dlouholetých manželů, uznávaného neurochirurga Andrei a ambiciózní televizní moderátorky Sofie, se ocitne v krizi. Po nevydařeném experimentu se manželé probudí v těle toho druhého. Přinuceni prožívat každodenní život svého partnera mají možnost vidět svůj vztah z úplně jiné perspektivy. Pomůže jim tato neobyčejná situace zachránit manželství?