Archivy blogu

Curtiz (Curtiz) 2018

Před mrazem (Før frosten) 2018

Snímek Před mrazem, odehrávající se v 19. století na dánském venkově, vypráví srdceryvný příběh živořícího farmáře, který musí jít proti vlastním morálním zásadám a uzavřít dohodu s bohatým sousedem, aby zachránil svou rodinu během kruté zimy. Po celá léta Jens bojoval o přežití na příkrém a nepoddajném kousku půdy. Ostatní venkované úpadek jeho rodiny hluboce prožívají a způsobí kolem něj hotové pozdvižení. Farář rodinu poníží tím, že ji přesune do zadní části kostela. Na Jense se navíc zaměří bohatý Švéd Gustav, který chce rozšířit své hospodářství. Přicházející zima však Jense staví před neodkladné rozhodnutí, zda provdá svou milovanou dceru, nebo ztratí jediný způsob, jak zajistit přežití celé rodiny.

Císař (Kaiser: The Greatest Footballer Never to Play Football) 2018

V osmdesátých a devadesátých letech měla Brazílie famózní tým. Hráči jako Zico, Socratés, Romário nebo Ronaldo dokázali týmovou hru povýšit na umění. Ale tehdy měla Brazílie také nejlepšího fotbalistu na světě, který v životě ale neodehrál ani minutu. Carlos Henrique Raposo, všem známý jako Císař, vyrůstal v Rio de Janeiru s jediným snem, dostat se z chudoby a stát se profesionálním fotbalistou. Talent mu chyběl, co mu ale nechybělo byla odvaha jít za svým cílem trochu jinak…

Rachot ve městě Big Kill (Big Kill) 2018

Rozmazlenec z Filadelfie, dva nešikovní gambleři na útěku a smrtonosný kazatel jsou nuceni čelit nepřizni osudu v kdysi malebném, dnes už ale zchátralém městečku Big Kill.

Šťastný konec (Happy Ending) 2018

Helle čeká už celou věčnost, až její workoholický manžel Peter odejde do důchodu, aby si mohli užívat podzim svého života společně. Chce s ním cestovat a objevovat svět – ale když se Peter vrátí z posledního dne v práci domů, události naberou nečekaný spád. Peter má totiž pro svou ženu velké překvapení – rozhodl se odstartovat novou kariéru dovozce vín a veškeré jejich úspory investoval do exkluzivní vinice v Rakousku! Helle a Peter se rozejdou a podstoupí spalující cestu poznání, překypující novými příležitostmi, problémy a sny… Mohou ale po padesáti letech manželství začít znovu? A dokáží bez sebe vůbec žít?

Deadtectives (Deadtectives) 2018

DeadTectives, pod týmto menom vystupuje skupinka paranormálnych vyšetrovateľov, ktorí sú už niekoľko rokov predstaviteľmi rovnomennej reality šou. Sledovanosť ich šou však klesá závratnou rýchlosťou, a tak im dá ich manažér poslednú šancu – vymení im osobu producenta, pridelí maniakálneho tvorcu špeciálnych efektov a vyšle do Mexika, kde ich úlohou bude preskúmať údajne najstrašidelnejší dom v krajine. Čoskoro po príchode však k veľkému zdeseniu zisťujú, že v tomto dome im žiadne špeciálne efekty a ani scenár nebude potrebný.

U mě doma (In My Room) 2018

Možností je s věkem čím dál méně, ať už v životě děláte cokoli. Žádné dveře totiž nezůstanou otevřené věčně, zvláště pokud se vyhýbáte vážnějším vztahům jako čtyřicetiletý kameraman Armin, který se životem tak nějak nezávazně protlouká. Teď ale dostane nečekanou příležitost – když se jednou ráno probudí, zjistí, že kolem něj zmizeli všichni lidé. Tedy až na jednu ženu…

Zlo na dohled (The Neighborhood Watch) 2018

Chorobná posedlost ochrankáře svobodnou matkou a její dcerou se stupňuje v něco děsivého… Svobodná matka Sarah se přestěhuje i s dcerou na předměstí. Najde si známost, ale poklidný život jí není dopřán. Stane se cílem nezdravého zájmu hlídače od sousedů. Ten chce prokázat, že je tím nejlepším mužem, který ji ochrání, i kdyby měl nebezpečí vytvořit on sám.

Blood Brother (Blood Brother) 2018

Trafikant (Der Trafikant) 2018

Dojemný příběh o mladíkovi, který začne pracovat v trafice a tam se seznámí a spřátelí s jejím pravidelným zákazníkem – Sigmundem Freudem. V té době Vídeň právě okupují nacisté…