Archivy blogu

Top Gear: Apokalypsa (Top Gear Apocalypse) 2010

Chlapci z Top Gearu to zase rozjíždějí, tentokrát jen jako duo ve složení Richard Hammond a James May. Jak by na tom byl svět, konkrétně motorismus, v post-apokalyptickém světě? Jak se dostat autem do práce v nukleární zimě? Do kterého auta nalít poslední benzín? Nejen tyto, ale mnoho dalších životně důležitých otázek bude zodpovězeno.

Lovec nestvůr (Dylan Dog: Dead of Night) 2010

Dylan Dog je jediný soukromý detektiv na světě, který se specializuje na nemrtvé. Jak stojí na jeho vizitce, pracuje jako vyšetřovatel paranormálních jevů: žádný puls, žádný problém“. Dylan zná všechna jejich tajemství z podsvětí i bratrovražedné spory a jako každý normální člověk je i on stále více přesvědčený o tom, že čím méně se s nemrtvými a jejich nesčetnými problémy zaplete, tím lépe. Zmizelý artefakt, krásná dědička a brutální vražda jej však stáhnou zpět do temného světa nemrtvých. Dead of Night“ je gotický thriller podle jedné z nejprodávanějších komiksových sérií na světě, Dylan Dog“. Odehrává se v téměř evropské atmosféře zapadlých uliček města New Orleans, které se pyšní dlouhou a legendami opředenou historií spojenou s nadpřirozenem.

Norské Laponsko, kouzlo severu (Laponie norvégienne, la magie du chant) 2010

Neobvyklé zážitky na evropském kontinentu.V Laponsku se dodnes uchovaly části krajiny, kterých se zatím lidská ruka nedotkla. Blízkost severního pólu zmírňuje Golfský proud. Tuto zemi obývají Sámové, k jejichž životu neodmyslitelně patří také sobi. Sámem se člověk stává po otci, ale také tehdy, když mluví zdejším jazykem. Tamní klimatické podmínky vyžadují osobitý přístup, což platí i při celkem běžné zábavě, jako je návštěva kina. Ovšem tady se za filmem vyráží na sněžném skútru nebo pomocí psího spřežení, a snímek je sledován na ledovém plátně ze sedadel vytesaných do sněhu. Další nevšední kratochvílí je vznášení se ve speciálním oděvu na vodní hladině, obklopené pobřežním ledem.

Naše farma v Irsku: Tajnosti (Unsere Farm in Irland – Tanz auf dem Vulkan) 2010

Martin před čtyřmi lety ovdověl a sám vychovává tři dcery. Nejmladší Paula trpí astmatickými záchvaty, a tak se Martin rozhodne odjet k rodičům do Irska na farmu. Zde se Paula zázračně vyléčí a rodina by tu ráda zůstala, třeba tu najdou štěstí i lásku…

Naše farma v Irsku: Záhada (Unsere Farm in Irland – Rätselraten) 2010

Martin před čtyřmi lety ovdověl a sám vychovává tři dcery. Nejmladší Paula trpí astmatickými záchvaty, a tak se Martin rozhodne odjet k rodičům do Irska na farmu. Zde se Paula zázračně vyléčí a rodina by tu ráda zůstala, třeba tu najdou štěstí i lásku…

Čtyři milenci (Happy Few) 2010

Co jsou to zralé milostné vztahy? Dva páry se setkají a zamilují se do sebe. Po té, co se spolu snaží žít, se jeden druhému vzdálí a snaží uniknout ze situace.

Naše farma v Irsku: Milostný kolotoč (Unsere Farm in Irland – Liebeskarussell) 2010

Erin jako novopečená matka chce dělat všechno správně a péči o malou Sarah poněkud přehání. Nikoho k ní nepustí a malá Paula se cítí poněkud odstrčená. Rozhodne se, že se přestěhuje za Marií na Abbey Island. Martin musí zasáhnout a vysvětlit jí, že když přijde do rodiny malé miminko, potřebuje velkou pozornost, nemusí žárlit, stejné to bylo, i když se narodila ona sama. Přesto mezi Martinem a Erin panuje napětí, které se ještě stupňuje, když Martin zjistí, že Erin dává malé Sarah velké dávky železa, které však má brát ona sama. Tím dítě ohrozila. Naštěstí se však nic vážnějšího nestane, Sarah to zvládne. Tato událost otevře Martinovi oči. Myslel si, že Sarah je ta, která po prodělané operaci bude potřebovat více pozornosti, ale je to právě Erin, kterou operace natolik vystrašila, že se z ní stala přepečlivá matka. Nejde to hned, ale manželé to nakonec zvládnou a usmíří se i Paula. Policistka Sofie a starosta Evan chystají svatbu. Sofie má syna Ryana z předchozího vztahu s Frankem, který před sedmi lety náhle zmizel, když ho Sofie požádala, aby si ji vzal…

Naše farma v Irsku: Nový život (Unsere Farm in Irland – Neues Leben) 2010

Martin před čtyřmi lety ovdověl a sám vychovává tři dcery. Nejmladší Paula trpí astmatickými záchvaty, a tak se Martin rozhodne odjet k rodičům do Irska na farmu. Zde se Paula zázračně vyléčí a rodina by tu ráda zůstala, třeba tu najdou štěstí i lásku…

Tábor naděje (Camp Hope) 2010

Vždy na konci léta jezdí děti z newjerseyské křesťanské komunity na tábor Naděje. Společně se vydávají hluboko do lesa, daleko od světských lákadel, a tam se učí o cestách Páně a nástrahách těla a jsou strašeny vyprávěním o ďáblu. Charismatický kněz nevědomky vnese do tábora zlo a to, co mělo být bezpečným duchovním útočištěm, se stává noční můrou, kterou, jak se zdá, nepřemůže ani víra.

Rodina (En familie) 2010

Ditte je členkou slávnej pekárskej rodiny Rheinwaldovcov. Ako úspešná galeristka dostane lákavú pracovnú ponuku z New Yorku. Keďže budúcnosť je jasná, život zábavný a jednoduchý, rozhodne sa aj s priateľom Petrom odísť z Kodane. Situácia sa nečakane skomplikuje, keď Dittin milovaný a charizmatický otec Rikard Rheinwald, šéf pekárskej dynastie a dodávateľ kráľovského dvora, vážne ochorie. Dcéra odmietne ponuku a rozhodne sa zostať v blízkosti otca. Zrazu sa ocitá v nejasnej, dosiaľ nepoznanej situácii. Ťažko chorý Rikard žiada Ditte, aby prevzala rodinné obchodné záležitosti a riadila pekársku firmu. Opačný názor má ale Peter, ktorý sa obáva, že Dittina lojálnosť k rodine nadobro prekazí ich spoločné sny.