Archivy blogu

Hlasy v hlavě (Stimmen im Kopf) 2016

Šest až patnáct procent lidí během svého života slýchá hlasy v hlavě. Mnoho z nich žije ve společnosti svých neviditelných společníků dokonce až do smrti. Více než polovina z těchto lidí je psychicky zdravá a funguje naprosto normálně. A přesto se na ně společnost stále dívá z patra. Z toho důvodu se jenom hrstka z nich odvážila otevřeně promluvit o svých zkušenostech. Jaká vysvětlení nabízí věda, pokud jde o fenomén hlasů v hlavě? Odkud se berou? Především v minulých stoletích byly považovány za znamení poruchy mozku. Ale dnešní vědecké výzkumy vrhají na tuto podivuhodnou záhadu nové světlo – a odkrývají fantastická fakta. Skeny mozku odhalily, že hlasy v hlavě nejsou výsledkem představivosti“ a zasažení skutečně něco slyší“. V mnoha případech je význam sděleného mnohem důležitější, než se dříve předpokládalo.

Osudové léto v jižní Francii (Ein Sommer in Südfrankreich) 2016

Úspěšná manažerka Charlotte zdědila po strýci pohřební ústav v Provensálsku. Ten se nachází v idylickém malém zámku, který chce co nejrychleji prodat. Plány jí kazí mladý podnikatel André, který vlastní druhou půlku nemovitosti a s prodejem nesouhlasí. Charlotte hodlá bojovat, aby dosáhla svého, a možná přitom najde i lásku…

Bimileun eobda (The Truth Beneath) 2016

Yeon-hong je vdaná za Jong-chana a mají spolu dceru Min-jin (Ji-hoon Shin). Jong-chan kandiduje do voleb a Yeon-hong mu při kampani oddaně pomáhá. V první den kampaně ovšem Min-jin zmizí. Yeon-hong je strachy bez sebe, ale jejího manžela spíše zajímají výsledky voleb a negativní publicita. Sama se proto pouští do pátrání a snaží se zjistit, proč její dcera zmizela.

Osudové léto v Dánsku (Ein Sommer in Dänemark) 2016

Překladatelka Lena tvrdí, že cestuje do Kodaně, aby mohla pracovat na biografii své oblíbené dánské autorky. Ve skutečnosti je ale jejím cílem poznat otce, který ji opustil, když jí byly dva roky. Na trajektu potká šarmantního Madse, který na ni zapůsobí excelentní znalostí literatury. Mads však skrývá velké tajemství…

Člověk kancelářský (Člověk kancelářský) 2016

Žije v místech, kde přežijí jen ti nejméně schopní. Je flexibilní, dynamický, pozitivní, nekonfliktní, komunikativní a proaktivní, i když neví, co to znamená. Ve svém teritoriu se stává šelmou. Dere se vzhůru přes mrtvoly vlastního druhu, ale jestli někdy vystoupí až na vrchol, netuší… Věří. Takový je člověk kancelářský a toto jsou zákony jeho džungle.

Lotta a osudová zkouška (Lotta & der dicke Brocken) 2016

Lotta předává svou dceru jejímu otci, aby mohli jet na dovolenou do Švédska, a vrací se do rodného města. Hned začíná pracovat v místní nemocnici jako nová doktorka. Když Lotta do nemocnice nastoupí, ani pacienti, ani personál mladou lékařku nerespektují. Večer jde s kamarádkou do baru, a když opilá dorazí domů, její otec je po kolapsu vážně zraněný a v bezvědomí. Po transportu otce do nemocnice se Lotta nepohodne s primářem a dává výpověď. Aby toho nebylo málo, následující den zjistí, že je jejich rodinná spediční firma v exekuci a hrozí jim ztráta domu, pokud do dvou týdnů nesplatí 40 tisíc. Rozhodne se vzít věci ve firmě do vlastních rukou, ale příliš se jí nedaří. Vystěhovat nemocnici musí po odchodu zaměstnanců s kamarádkou. Pak získá exkluzivní zakázku na stěhování drahého obrazu u excentrické bohaté dámy s nemocí ALS, se kterou se nakonec spřátelí a která jí pomůže získat sebevědomí, zachránit rodinnou firmu a vrátit se zpět do nemocnice. Stav Lottina otce se mezitím komplikuje a jen díky Lottě ho lékaři včas zachrání.

Ebenové otroctví (Bois d’ébène) 2016

Strhující francouzský dokudramatický příběh o trhu se svobodou. Od patnáctého do devatenáctého století probíhal mezi Evropou, Afrikou a Amerikou rozsáhlý trh s otroky. Více než dvanáct milionů mužů, žen a dětí z afrického pobřeží bylo prodáno do otroctví. Bílí otrokáři je vytrhli z jejich domoviny a přepravili přes Atlantik až do Nového světa. Trh s otroky se během sto padesáti let výrazně rozšířil a odolal i několika pokusům o jeho zrušení. Ve Francii bylo otroctví oficiálně zrušeno 27. dubna 1848. Dobové záznamy, lodní deníky a dopisy majitelů lodí vytvořily kostru tohoto příběhu. Příběhu o otroctví. O osudu Yanky a Torikiho, kteří se narodili jako svobodní lidé v Guinejském zálivu.

Vlna za vlnou (Onda su onda) 2016

Gege a Ruggero jsou dva  neúspěšní umělci. Shodou náhod se seznámí cestou do Montevidea, kde má Gege koncert. I přes počáteční antipatie se z nich brzy stanou přátelé…

Důkaz pravdy (Evidence of Truth) 2016

Půl roku po sňatku s vysněným mužem Jackem se forenzní techničce Renee Murphyové začínají pomalu, ale jistě, otevírat oči. Její téměř dokonalý manžel jí začne připomínat nebezpečného sériového vraha, kterého se vyšetřovatelům už dlouho nedaří dopadnout…

Jak se pomstít bejvalce (Se mi lasci non vale) 2016

Vincenzo a Paolo nemají zrovna štěstí v lásce. Jejich přítelkyně jim daly kopačky, a tak na ně kamarádi vymysleli pekelnou pomstu. Svedou si navzájem své expřítelkyně!