Film Delfíní muž (Jacques Mayol – l’homme dauphin) 2017 online ke shlédnutí

Film Delfíní muž (Jacques Mayol - l'homme dauphin) 2017 online ke shlédnutí

Dokument je životním příběhem , velikána volného potápění v 60. a 70. letech, jehož život se stal inspirací kultovního filmu režiséra . Pozve nás do Mayolova světa barvitým líčením jeho dobrodružných cest po Japonsku, Evropě, Severní Americe a Indii a zároveň nám umožní pocítit transformační prožitek z volného potápění. Jacques Mayol se narodil v Šanghaji v roce 1927 a potápět se učil od japonských sběraček ústřic na ostrově Karatsu, kam s rodinou jezdil na prázdniny. Po vypuknutí druhé světové války se s rodinou musel vrátit zpět do Francie, a přišel tak o svobodu, kterou si jako malý chlapec v Asii užíval. Po válce ztracenou svobodu opět nalezl, když začal pracovat s delfíny v mořském akváriu v Miami. Ve stejné době se v něm probudil zájem o potápění do větších hloubek a po delší dobu. V roce 1976 se stal prvním mužem, který se na jeden nádech potopil do hloubky 100 metrů pod hladinou moře. Ve volném potápění způsobil revoluci nejen tím, jak dokázal kombinovat jógu se zenovým učením, nýbrž i tím, jak naléhavě prosazoval svou vizi opětovného propojení lidí s přírodou. Komentář dokumentu namluvil v anglickém jazyce herec , jenž Mayola ztvárnil ve filmu Magická hlubina. Dokument obsahuje vzácné archivní záběry z období od 50. let, doplněné o ohromující podvodní záběry ze současnosti, které společně ilustrují, jak delfíní muž odstartoval revoluci ve volném potápění a obohatil ho o uvědomění si našeho vztahu s přírodou i naším vnitřním já.

Pokud Vám nefunguje nová zašifrovaná varianta prehrávače, zkuste starou nešifrovanou verzi kliknutím zde. Nešifrovaná varianta nebude fungovat v Google Chrome.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>