Archivy blogu

Ve jménu cti (In Pursuit of Honor) 1995

V době hospodářské krize, ve 30. letech 20. století řeší americká armáda pod velením generála Mac Arthura otázku likvidace kavalérie z důvodu náročnosti zásobování koní a jejich nahrazování v jiných armádách tanky. Skupina kavaleristů, která má zajistit likvidaci cca 500 koní, po masakru první stovky odmítne splnění rozkazu a zbývajících 400 koní se rozhodne zachránit. Pronásledováni armádou pak stádo ženou napříč Spojenými státy od mexické po kanadskou hranici, více než 2000 mil. Film je inspirován skutečnými událostmi.

Ďábel v modrém (Devil in a Blue Dress) 1995

Vyhodili ho z práce. Nemůže splácet hypotéku na dům. Soukromý detektiv Easy Rawlins je na dně. Začne hledat ženu, kterou nikdo neviděl. Daphne Monet je ďábel v modrém, dáma, která sice slušně platí, ale vybírá si velkou daň. V jejích patách se plíží vraždy, vydírání, lži, brutální praktiky policistů a špinavá politika. Easy naskočil do rozjetého vlaku, ze kterého není úniku.

Lháři (Bad Company) 1995

Seattle. Černý ex-agent CIA Nelson Crowe přijme místo u vysoce specializované malé společnosti, vyřizující pro vlivné koncerny tu nejšpinavější práci: vydírání, vyhrožování a podplácení. Crowe se brzy shodne s úkoly, jež se příliš neliší od těch, které plnil dosud. Vyhovuje mu protřelý šéf Grimes i fascinující a nekonečně prohnaná kolegyně Margaret Wellsová, která se brzy stane jeho milenkou. V lukrativní práci pro koncern Curl Industries, pro nějž mají koupit soudce nejvyššího soudu, si však každý ze zúčastněných začne hřát vlastní polívčičku. Ve smrtící hře, kde pracuje každý sám pro sebe a všichni proti všem, začne Crowe ztrácet půdu pod nohama. Existují totiž i lidé, pro které není morálka a cit jenom prázdným pojmem…

V poslední chvíli (Nick of Time) 1995

Do Los Angeles přijíždí vlakem daňový poradce Gene Watson s dcerkou Lynn. Byl v San Diegu na pohřbu manželky, která zemřela dříve, než se s ním stačila rozvést. Tohoto nenápadného muže si na nádraží vytipují dva policejní agenti Smith a Jonesová, zmocní se Lynn jako rukojmí a pohrozí otci, že ji zabijí, jestliže neudělá to, co po něm požadují – během půldruhé hodiny má zavraždit Eleanor Grantovou, guvernérku státu Kalifornie. Děj se odehrává v prostředí moderního, kde probíhá předvolební akce nic netušící političky. Gene Watson se dlouho marně pokouší uniknout z nastražené pasti, pak ale pochopí, že i on patří de facto mezi spiklence Podaří se mu zabránit nejhoršímu?

Cyborg Cop III (Cyborg Cop III) 1995

Dvaja detektívi a jedna televízna reportérka bojujú o záchranu sveta. Postavili sa proti mocnej spoločnosti, ktorá vyrába z ľudí poslušné, bezcitné roboty… Detektívi Saint Sebastian (Frank Zagarino) a Max Caily (Bryan Genesse) z Federálnej polície Spojených štátov dostanú finančne lukratívnu ponuku: vypátrať televíznu novinárku, ktorá odcudzila vo firme Delta Tech dôležitú dokumentáciu. Reportérka Evelyn však v skutočnosti odhalila, že tím doktora Phelpsa nelegálne experimentuje so študentmi. Preto z laboratória odniesla materiály s úmyslom preskúmať, čo sa za podozrivým experimentom skrýva. Na úteku sa náhodou zoznámi so Saintom a Maxom, a začnú jej pomáhať, bez toho, aby vedeli, že ide o ženu, ktorú majú prenasledovať. Keď preskúšajú celé pozadie prípadu, začnú s ňou pátrať spoločne. V ich záujme je odhaliť a znemožniť zločinecké experimenty, ktoré menia študentov na zabijakov. Je jasné, že to nebudú mať vôbec ľahké a sami sa dostanú do veľkého nebezpečenstva.

Johnny zapíná rádio (Destiny Turns on the Radio) 1995

Julian sa vracia do Las Vegas, aby našiel svoje dievča Lucillu a vyzdvihol si podiel z úspešnej lúpeže. Keď sa jedného dňa preberie v nevadskej púšti, práve svitá a po ceste sa blíži Plymouth Roadrunner z roku 1969. Za volantom sedí čudácky Johnny Destiny. Juliana odvezie do Las Vegas, kde skutočne nájde svoje dievča. Tá však už žije s mocným majiteľom kasína Tuertom, ktorý sa milenky nemieni vzdať. A ako by to všetko ešte nestačilo, Julianov komplic Harry o peniaze z lúpeže prišiel. Zobral mu ich neznámy muž a ušiel. Náhoda? Určite nie!

Dámská jízda (Boys on the Side) 1995

Jane (Whoopi Goldberg) je lesbička, Robin (Mary-Louise Parker) je nakazená AIDSom a tehotná Holly (Drew Barrymore) práve udrela trochu silnejšie svojho sfetovaného milenca. Všetky tri sa stretnú a všetky tri majú jedno spoločné – utekajú pred svojou minulosťou. Pália za sebou všetky mosty a vydávajú sa na cestu cez celé Spojené štáty. Nad ich spoločnou domácnosťou bez mužov sa však čoskoro začnú stahovať temné mraky.

Zoja (Zoya) 1995

Americké televizní drama, které je epickým vyprávěním o životě, ztrátách a věčné lásce. Viděla, jak se carské Rusko řítí do záhuby, nepřestala však věřit svému velkému snu. Kněžna Zoja prožije revoluci bolševíků, pařížskou emigraci, manželství v Americe a narození vytoužených dětí, ale osud ji stále nuti začínat znovu…

Tommy Boy (Tommy Boy) 1995

Když Tommy dokončil s odřenýma ušima studium na vysoké škole vrací se domů. Má totiž zařízené místečko v otcově firmě na brzdové destičky, kde pracuje i jeho kamarád z dětství ridčrt, kterýho po příletu zaveze do firmy kde na ně čeká Tommyho otec. Tommy je ihned vybaven kanceláří a překvapen svým novým bratrem, kterého získá po svatbě svého otce se svou novou přítelkyní. Jenže nic není tak lehké jak se zdá a na svatbě Tommyho otec dostane infarkt a zemře. Tommyho nevlastní matka chce firmu prodat a získat peníze z prodeje, jenomže Tommy to nedovolí a tak vyráží i se svým kamarádem ridčrdem na služební cestu a tak začíná tahle road komedie plná veselých a bolestivých gegů. Dokáže Tommy prodat dostatek destiček nebo firma krachne?

Mrtví prezidenti (Dead Presidents) 1995

Zoufalství dokáže člověka přimět dělat zoufalé věci.Ve svých 18-ti letech Anthony Curtis odešel do Vietnamu. Opustil svou rodinu, své přátele i svou dívku, aby bojoval za vlast. Po čtyřech letech se vrací. Vše je ale úplně jinak, než si představoval. Když zjistí, že má dceru, snaží se najít práci, aby mohl svou rodinu uživit. Po několika bezvýsledných pokusech je Anthony úplně na dně. Zoufalství jej přiměje k činům, které přivedou do nebezpečí nejen jeho…