Archivy blogu

Poslední představení (Last Film Show) 2021

Od chvíle, kdy se devítiletý Samay zamiluje do filmu, nevynechá ani jeden den, aby se tajně nevplížil do kina. Tato posedlost filmem se přenese i na jeho partu kamarádů a společně se pokusí sestrojit promítací stroj. Jeho otec, který vlastní malý čajový stánek na místním nádraží, však není z plánů jeho syna zrovna nadšen a Samay musí strpět několikero bití, které jej má z jeho slabosti pro film vyléčit. Ve filmu Poslední představení zavítáte do kina na indickém venkově, kde jsou skandující a tleskající diváci aktivními účastníky každé projekce.

Sliby (Les Promesses) 2021

Clémence, starostce městečka nedaleko Paříže, končí poslední období politické kariéry, když dostane nabídku na ministerský post. Přežijí její předvolební sliby a politická integrita nové ambice?

Margrete – královna severu (Margrete: Queen of the North) 2021

Píše se rok 1402. Margrete dosáhla toho, co se ještě žádnému muži nepodařilo. Spojila Dánsko, Norsko a Švédsko do mírově orientované unie, kterou sama řídí prostřednictvím svého mladého adoptovaného syna Erika. Svazek je však sužován nepřáteli, a Margrete proto plánuje sňatek Erika a anglické princezny. Spojenectví s Anglií by mělo unii zajistit status nové evropské velmoci, avšak právě vznikající spiknutí má zničit Margrete a vše, v co věří.

Jurská vzpoura: Dinokalypsa (Triassic Hunt) 2021

Z hlídaného transportu prchají dva dospělí dinosauři a zanechávají za sebou mrtvého dozorce. Zbytek posádky má jasný úkol – jakýmkoliv způsobem zneškodnit dinosaury a zabránit tak hrozící zkáze lidstva. Velitel převozní jednotky Luis povolává na pomoc Joy Harlandovou a její jednotku vycvičených žoldáků, aby jim pomohli rozzuřené dinosaury dostat pod kontrolu. Brzy se ukazuje, že dinosauři jsou velmi chytří a učenliví, občas se dokonce zdá, jakoby byli před žoldáky o krok napřed. V průběhu lovu dinosaurů v opuštěné laboratoři umírají postupně další členové Joyina komanda. Luis zjišťuje, že Simone a Elaine, jeho nejbližší spolupracovnice, vědí o dinosaurech více, než by se mohlo na první pohled zdát. Obě jsou totiž součástí výzkumu, který má za cíl vytvořit extrémně odolné dinosaury, které mají poté v plánu prodat nejvyšší nabídce jako válečné zbraně. Velkým průlomem je také fakt, že samice dinosaura je březí, což se zatím v rámci výzkumu nikdy nepovedlo. Dinosauři jsou vyvinuti opravdu dokonale, mají lidský mozek a vůči zásahům ze střelných zbraní jsou vysoce odolní. Hlavou celého výzkumu je Jordan Freedman, který natáčí celou probíhající akci Joyiny zásahové jednotky. Tento záznam používá jako propagační video v rámci prodeje dinosaurů. Ukazuje zástupcům mnoha zemí, že dinosauři jsou nezastavitelní a nebojí se při této ukázce obětovat životy žoldáků…

Pokud se nezlomí (Než se to rozbilo) 2021

Alona a Hagar se potulují zimním dnem v ulicích Haify. Jedna se snaží utéct před životem, druhá před budoucností.

Žraločí superschopnosti (Shark Superpower) 2021

Dva týmy odborníků prozkoumají 2 špičkové vlastnosti žraloků – rychlosti a sílu skusu. Andy Casagrande pátrá v Kalifornii po nejrychlejším žraloku světa, Brocq Maxey na Bahamách zase testuje kousnutí.

Svátky jako z obrázku (A Picture Perfect Holiday) 2021

Gaby Jonesová chce získat práci fotografky na plný úvazek v módním časopisu Style Source. Nadřízená Leila má ale pocit, že jejím snímkům chybí vřelost, duše a srdce, a tak ji doporučí, aby se zúčastnila vánočního fotografického pobytu. Gaby není nadšená, protože nemá ráda Vánoce a pobyt považuje za ztrátu času, ale rozhodne se, že jí za to vysněná práce stojí. Po chybě s rezervací se ocitne v chatě se Seanem, fotografem divoké přírody, s nímž si zpočátku vůbec nerozumí. Postupně se ale sbližují, zatímco se spolu pokouší zachytit ducha Vánoc na fotografii. Kromě toho se snaží pomoct Dani a Amelii, které se pobytu také účastní, najít dokonalé místo pro žádost o ruku, kterou obě dvě plánují, aniž by o tom navzájem věděly.

Vánoční naděje (Nantucket Noel) 2021

Christina vede hračkářství na molu v malém přístavním městečku. Idylu však naruší příchod podnikatele, který chce molo zbourat, aby zde postavil přístav. Christina je rozhodnuta za svůj obchod bojovat. A aby toho nebylo málo, zakouká se do podnikatelova syna…

Lena a Sněhová koule (Lena and Snowball) 2021

Lena, která je ve škole šikanovaná a doma osamělá, stále doufá, že jednou bude mít opravdového přítele. Jednoho odpoledne se její sny stanou skutečností, a to v podobě roztomilého bílého lvíčka. Lena se snaží hravého kamaráda uchránit před problémy, ale nešikovní pytláci, kteří vzácné mládě unesli, a krutý sběratel trofejí, který za něj zaplatil, se ho zoufale snaží získat zpět. Zatímco Lena závodí o záchranu nebohého lvíčka, její nový přítel Jake udělá cokoli, aby jí pomohl.

Jak okrást zloděje (Faith Heist) 2021

Benjamin Wright je reverend baptistické církve Monroe a její členové ho ctí a milují. Vědí, že pro černošskou komunitu dělá víc, než kdokoli jiný. Teď ho tíží potřebné opravy kostela a nedostatek finančních prostředků. Rozhodne se vyslechnout finančního poradce Baxtera a investovat do kryptoměny. Potřebných 50 000 dolarů na investici může dát, když zastaví kostel. Ale nemusí se bát, výnos bude tak bohatý, že bude dost i na splacení půjčky, i na opravy kostela. Jenže Benjamin brzy zjistí, že investiční poradce je vlk v beránčím rouchu a peníze jsou v nenávratnu. Policie má svázané ruce. i když o Baxterovi ví, nemají žádné přímé důkazy. Benjamin je nešťastný a sype si popel na hlavu před svými farníky, protože ví, že jeho chyba je může stát kostel. Chytá se ho zoufalství a jedinou možnost, jak získat peníze zpět, vidí v loupeži. Musí je od Baxtera ukrást. Se svými myšlenkami se svěří Jordanovi, členu kongregace, který byl v minulém životě zlodějem. Jordan ho ale přesvědčí, že na tak složitý plán potřebují vice lidí, a tak přiberou ještě pět dovedných členů kongregace. Všichni kromě něj jsou ale nováčci, a tak budou potřebovat i boží zásah, aby uspěli.