Archivy blogu

Mladí milenci (The Young Lovers) 2021

Elegantní architektka v důchodu Shauna se setkává se šťastně ženatým čtyřicátníkem Pierrem, který na ní zapůsobil při krátkém setkání před patnácti lety. Opětovné střetnutí a oboustranná náklonnost oba znepokojí. Zatímco se Pierrův život obrátí naruby, Shauna bojuje s city, o kterých si myslela, že patří minulosti. Příběh, který byl prve zpracován islandskou režisérkou , ve spojení s scenáristkou , je inspirovaný životem její vlastní matky. Jelikož však Anspach pracovala na filmu krátce před svou smrtí, až francouzské režisérce se tento film podařilo přepracovaný převést na plátno. Díky tomu diváci uvidí hluboce emocionální a vybroušené drama, ve kterém zazáří hvězdy jako nebo a vymyká se společenským normám.

Freaks Out (Freaks Out) 2021

1943. Čtyři cirkusoví umělci se zvláštními schopnostmi se ocitnou v pasti nacisty okupovaného Říma poté, co jejich otec zmizí.

Stíny smrti: Čekání na zázrak (Murder in Lourdes) 2021

Za úsvitu celé francouzské město Lurdy stále ještě hluboce spí. Ale nejméně jeden z jeho obyvatel se už nikdy neprobudí. Bezvládné tělo dr. Delubaca je nalezeno v jednom z bazénku svatyně, kam se chodí koupat pobožní poutníci z celého světa. Místní policejní kapitánka Fiona Bézenacová dostává kvůli případu nového kolegu. Jejím parťákem se stává Maxime Delestre, který mezi vyšetřovateli teprve začíná. Společně zjišťují, že zavražděný byl členem mezinárodní lékařské komise, která prověřuje a schvaluje údajně zázračné léčivé přípravky…

Emigranti (The Emigrants) 2021

V polovině 19. století odešly ze Skandinávie miliony obyvatel kvůli hladu a hmotné nouzi do Ameriky s nadějí lepšího života. V tomto monumentálním příběhu sledujeme Kristínu, Karla-Oskara a jejich malé děti, kteří v 50. letech 19. století opouštějí chudé Švédsko a vydávají se na dlouhou a nebezpečnou cestu přes Atlantik do divoké Severní Ameriky.

Rozhovory s Tedem (No Man of God) 2021

Odhalení zvláštního a komplikvané vztahu, který se vytvořil mezi analytikem FBI Billem Hagmaierem a sériovým vrahem během jeho posledních let v cele smrti.

Saloum (Saloum) 2021

Trojici žoldnéřů, která si říká Banguiovy hyeny, se podaří polapit drogového dealera i s jeho kořistí v podobě zlata a velkorysých zásob narkotik. Společně se svým rukojmím prchají do Dakaru, jenže kvůli poruše letadla jsou nuceni přistát v tajuplné oblasti zmítané násilím a nadpřirozenými silami. Ve snaze nepoutat na sebe pozornost se ukryjí v osamoceném turistickém středisku, ale s příchodem tajemné neslyšící dívky a podezřívavého policejního kapitána jim hrozí odhalení. V prokletém kraji totiž máloco zůstane utajeno. Hybridní senegalský snímek na pomezí krimi thrilleru, mysteriózního hororu a spaghetti westernu zaujme mrazivou atmosférou, výraznou kamerou i divokými výbuchy akce.

Cena závislosti (Body Brokers) 2021

Odvykající feťák, který je pozván na léčení do Los Angeles, brzy zjistí, že v odvykacím centru nejde o pomoc lidem, ale o zástěrku pro mnohamiliardovou podvodnou operaci, při níž jsou závislí získáváni pro nábor dalších závislých.

Milá Olivie (To Olivia) 2021

Dokáže síla umění překonat rodinnou tragédii? Britský film Milá Olivie, při jehož psaní vycházel režisér ve spolupráci se scenáristou z knižní biografie Stephena Michaela Shearera, věnované životnímu příběhu americké herečky , zachycuje složité období v jejím manželství se světoznámým britským spisovatelem . Poté, co jejich nejstarší dcera Olivie vážně onemocní a umírá, prochází soužití obou umělců vážnou krizí. Zatímco zničený Roald se pokouší překonat ztrátu alkoholem, Patricie dělá vše proto, aby udržela rodinu pohromadě. Může však z takové tragédie vzejít něco dobrého? Hlavní role v intimně laděném komorním snímku ztvárnili známí angličtí herci a .

Mezi námi (Між нами) 2021

Příběh o volbě mezi láskou a morálkou, když není jiná možnost. Dvě hlavní postavy filmu jsou nuceny toto rozhodnutí učinit.

Pomoc, zmenšil jsem kamarády (Hilfe, ich hab meine Freunde geschrumpft) 2021