Archivy blogu

Eiffel (Eiffel in Love) 2021

Romantické drama vypráví fiktivní příběh architekta Gustava Eiffela , kterého ke stavbě kovové věže, jež ponese jeho jméno, inspiruje setkání s tajemnou ženou Adrienne .

U Petrovových řádí chřipka (Petrov’s Flu) 2021

Halucinační bloudění v postsovětském Rusku. Ve městě zasaženém chřipkovou epidemií se rodina Petrovova potýká s dalším dnem v zemi, kde minulost nikdy není minulostí, současnost je nasáklá chlastem, horečnatými sny o násilí a něze, kde – pod vrstvou obyčejného – se věci ukážou jako zcela neobyčejné.

V krizi (Crisis) 2021

Příběhy tajného agenta z protidrogové jednotky, univerzitního badatele i truchlící svobodné matky, které se točí okolo smrtelné epidemie závislosti na opioidech.

Nejhorší člověk na světě (The Worst Person in the World) 2021

Brzy třicetiletá Julie stále hledá své místo ve světě a experimentuje, zatímco její starší přítel Aksel by se rád usadil a začal novou životní etapu. Věci se zkomplikují, když zvídavá Julie pronikne na večírek, na kterém potká mladého a okouzlujícího Eivinda… Film na pomezí dramatu a komedie vypráví vtipně, pravdivě a s citem o vztazích a životě v době, kdy můžeme mít téměř nekonečné možnosti, a přesto si připadat jako nejhorší člověk na světě.

Nosoroh (Rhino) 2021

Od počátku agresivní delikvent, mladý muž s přezdívkou Nosoroh se na Ukrajině v 90. letech rychle propracovává nahoru ve zločinecké hierarchii. Nosoroh dosud znal jen sílu a krutost, avšak když už nemá co ztratit, mohl by najít šanci na vykoupení. V průmyslovém venkovském městečku na Ukrajině v 90. letech se setkáváme s mladíkem přezdívaným Nosoroh – který byl v mládí agresivním delikventem a nyní se stal násilným zločincem. Sledujeme jeho vývoj skrze zkoušky a útrapy v rodinném a milostném životě. Nosoroh, který žije v postsovětské společnosti, rychle stoupá v místním zločineckém gangu, ale jeho vzestup do čela se neobejde bez krutých ztrát na životě jeho i jeho blízkých. Jak se hlouběji noříme do Nosorohovy životní cesty, na které se svět okolo něho hrotí, jeho vnitřní konflikt, který ho drásá, sílí – dokáže se ale vykoupit než bude pozdě? Nosoroh je komplexní ukázkou temných stránek lidské povahy a syrovým obrazem mladého muže, který se snaží žít s břemeny svého mládí a zároveň bojuje s vnitřním morálním konfliktem.

Nejkrásnější chlapec na světě (The Most Beautiful Boy in the World) 2021

V roce 1970 procestoval filmař Evropu hledaje dokonalého chlapce, který by zosobnil absolutní krásu v jeho filmové adaptaci románu . Ve Stockholmu objevil , stydlivého 15letého teenagera, kterému přes noc získal mezinárodní slávu, díky čemuž strávil krátkou, ale intenzivní část svého bouřlivého mládí mezi Lidem v Benátkách, Londýnem, filmovým festivalem v Cannes a vzdáleným Japonskem. Padesát let po premiéře filmu Smrt v Benátkách nás Björn vezme na pozoruhodnou cestu složenou z osobních vzpomínek, historie kinematografie, slávy a tragických událostí, která by pro něj mohla být posledním pokusem vrátit svůj život do starých kolejí.

Pírka (Feathers) 2021

Autoritativní otec se snaží pro svou rodinu dělat to nejlepší. Každý večer si najde čas na dva starší syny, a na narozeninovou oslavu jednoho z nich dokonce pozve kouzelníka. Nálada oslavy je veselá, a tak když je třeba dobrovolník pro trik, otec se rád přihlásí. Jenže v ten okamžik se cosi zvrtne a hlava rodiny z kouzelné truhly již nikdy nevyleze. Rodině zůstane jen kuře, ve které se tatínek proměnil, a doteď pasivní matka je nucena převzít za rodinu zodpovědnost a projít zásadní proměnou. Režisér o svém sžíravě hravém filmu říká, že jej koncipoval jako báseň. Báseň o antihrdinech přehlížených světem, jež mnohé vypovídá o realitě současného Egypta.

Vánoce, jak mají být (Four Cousins and a Christmas) 2021

Nejsou to Vánoce, jaké očekávali…možná jsou to Vánoce, jaké potřebovali… Čtyři sestřenice se těší na to, jak budou společně slavit Vánoce. Ozve se jim ale jejich dědeček, o kterém dlouho nic nevěděli a svolá celou rodinu, protože jejich milovaná babička zemřela. Všichni společně zažijí šílený večer a noc s pizzou a vínem, s rozbalením problémů, s bolestí, usmířením a nakonec i s láskou, která jim připomene, že soudržná rodina je to nejvzácnější, co v životě máme.

Nehynoucí přátelství (Best Friends Forever) 2021

Lucy žije s poněkud zakřiknutou dcerou Evelyn sama až do okamžiku, kdy je zavražděna matka Evelyniny jediné kamarádky Brianny. Lucy Brianně poskytne azyl, ale brzy začne Briannu podezřívat, že je zodpovědná za smrt matky a dalších lidí kolem ní…

Albatros (Drift Away) 2021

Život velitele brigády se obrátí vzhůru nohama poté, co nešťastnou náhodou zabije farmáře, kterému se snaží zabránit v sebevraždě.