Archivy blogu

Last Radio Call (Last Radio Call) 2021

Pri policajnej akcii v opustenom nemocničnom areáli zmizne bez stopy policajný dôstojník David Serling . Na mieste sa nájde iba jeho služobná kamera. Jeho parťák, ktorý vyviazne bez škrabanca na tele a ujmy na zdraví, si na nič nepamätá. Davidova žena Sarah sa nemieni zmieriť so situáciou, že jej manžel zmizol bez stopy a nikto k tomu nemá čo povedať, a preto sa vydá na vlastnú päsť, spoločne s kameramanom, vypátrať, čo sa vlastne stalo.

Kolej (Obščaga) 2021

Sovětský svaz, 1984. Pětice přátel platí na koleji, kde bydlí, za potížisty. Ví už ale, jak se z problémů dostat, a vždycky se jim podaří vedení umluvit. Když si jednoho večera kamarádi slíbí, že se budou chovat čestně, netuší ještě, jak brzy život jejich slova prověří. Následujícího rána se nesmělý, ale také nejpřemýšlivější z nich stane svědkem tragické události, která rozpohybuje ozubená kola stále živého totalitního systému.

Zkrať to, zlato (Long Story Short) 2021

Ako by ste žili svoj život, keby každý váš rok trval len niekoľko minút? Teddy je notorický leňoch. Jeho dni sú väčšinou jeden za druhým naplnené nudou a flákaním. Stretnutie s tajomnou cudzinkou však všetko zmení. Z jeho života sa stáva, doslova chvíľková záležitosť. Ráno po svadbe s milovanou Leannou sa Teddy zobudí a skôr ako sa nadeje, zistí, že po pár minutách jeho život skočil o rok do predu. Majú deň prvého výročia ich svadby a Leanna má krátko před pôrodom. Teddymu prešiel rok, ktorý si nepamätá, že by prežil. Jeho život sa rozpadá a pre Teddyho začínajú šialené preteky s časom. S pomocou svojho najlepšieho priateľa Sama sa Teddy snaží počas pár chvíľok dať dohromady všetko čo sa pokazilo. Musí sa naučiť žiť svoj život vo vzácnych okamžikoch, aby získal späť ženu, ktorú miluje i keď by to malo byť i len na pár sekúnd…

Mstitel (Pomstiteľ) 2021

Anton je, tedy býval, slavný divadelní herec, leč krutý život počal mu do cesty klásti proradné překážky. Například židli nebo díru, což si po čtrnácti pivech zkuste zdolat, vy kreténi. Když ho ředitel divadla vyhodí z práce a jeho manželka chce z bytu, vezme Anton osud do svých rukou. A začne chlastat ještě víc. Rozjede se taková plejáda fantastických zážitků, výtvarných skvostů a (ne)chtěných vtipů, že vám záchvaty smíchu možná už zůstanou a budete muset na smací odvykačku. Srandičky mají ovšem jeden háček – Antonova manželka se tomu vůbec nesměje. A opustí ho i s jeho synkem Tomáškem, tátovým největším obdivovatelem. Anton v zoufalství (a kocovině) synkovi nakecá, že se chystá na misi na Mars, proto je tohle období tak těžký. A težký období to teda ještě bude, že i let do Vesmíru bude proti existenci na Zemi pohoda. Ovšem kdo jiný z nás, nebojácných Čechů, by měl dokázat cestu na Mars než Anton?

Hrdinové (Les Héroïques) 2021

Michel není schopen dospět. Bývalý narkoman a věčné dítě sní jen o motorkách a tráví čas se svým nejstarším synem Leem a jeho kamarády. V padesáti letech se musí vyrovnat s tím, že mu jeho bývalá žena právě porodila dalšího potomka. Snaží se neopakovat stejné chyby a být dobrým člověkem.

Moje slunce Mad (Moja afganská rodina) 2021

Helena opouští všední život v rodné Praze, aby se v Kábulu vdala za svého milovaného spolužáka Nazira. Pod jménem Herra začíná v exotickém prostředí novou životní etapu. K vysněné budoucnosti ale nevede jednoduchá cesta. Ne všichni mají tak velké srdce jako Nazir a tolik smyslu pro humor jako hlava rodiny, pokrokový a vřelý dědeček. Herra hledá v novém světě svoje místo, když do jejího života nečekaně vstoupí citlivý chlapec Mad pocházející z dalekých hor. Ukazuje se, že štěstí si člověka může najít v situacích, kde by je nejméně čekal. Film režisérky vznikl na motivy knihy Frišta“ novinářky .

Svět Guermantových (Guermantes) 2021

Paříž, léto 2020. Herci nejprestižnějšího francouzského divadelního souboru La Comédie-Française zkoušejí novou hru , adaptaci románu Svět Guermantových. Když je představení náhle zrušeno, rozhodne se dramatická skupina v zájmu umění a pro radost ze společného hraní nadále pokračovat…

Budoucnost je osamělé místo (Die Zukunft ist ein einsamer Ort) 2021

Frank, muž s čistým trestním rejstříkem, zaútočí na obrněný transportér a poté se sám přihlásí na policii. Jeho chování je nepochopitelné. Ve vězení se setkává s Fuadem, nekompromisním a podezíravým Arabem, kterého chrání jeho klan. Aby se k němu Frank dostal blíž, zapojí se do obchodu s drogami uvnitř věznice a a ocitne se mezi dvěma znepřátelenými skupinami německých a arabských vězňů. Frank má důvěrný vztah s dozorkyní Susannou, ale netuší, že i ona je součástí Fuadova podniku. Přesto se oba citově sblíží. Frank je však jediný, kdo ví, že jeho žena a dcera zemřely při autonehodě, kterou způsobil Fuad, jenž poté z místa činu utekl. Za tento zločin stále nebyl potrestán a Frank se mu chce pomstít.

Nebezpečný nápadník (Family Seductions) 2021

Sandra si s dcerou Sophií nedávno otevřela vysněnou kavárnu. Pomáhá jim i pohledný a tajemný kytarista Blaine, který hraním písní přitahuje do kavárny davy. Když Sophie zjistí, že Blaine tajně svádí nejen ji, ale i její matku, je odhodlaná odhalit všechna jeho tajemství…

Diary of a Wimpy Kid (Diary of a Wimpy Kid) 2021