Archivy blogu

Potupa mé dcery (My Daughter’s Disgrace) 2016

Peyton je osmnáctiletá vzorná studentka střední školy. Její život se rázem obrátí vzhůru nohama, když kdosi rozešle všem jejím známým  poněkud lehtivé fotografie. Její matka nahlásí hackerský útok na policii, ale brzy zjistí, že zákon je dosud na sociální sítě krátký. Útočník však své pronásledování začíná stupňovat…

Doma je tady (Home Is Here) 2016

Hannah žije se svou matkou, českou imigrantkou, a malým bratrem v bývalé olympijské vesničce v rakouském Innsbrucku. Jednou se vloupá do moderně zařízené vily, domova osamělého mladého muže jménem Max. Vkrádá se tam zas a znova, aby zkoumala chladný, sterilní svět cizího muže. Postupně se mezi nimi tak rozvine bezeslovná komunikace prostřednictvím předmětů, které v jeho domě oba různě přesouvají.

Vánoční sen (A Dream of Christmas) 2016

Penny pracuje v reklamní agentuře, kde se velmi snaží, aby byla povýšena, a je také vdaná za fotografa divoké přírody, Stuarta. Stuart se právě snaží vydat knihu svých prestižních fotografií, a tak kvůli získání posledních snímků hodně cestuje po celém světě. Penny ale slíbil, že na vánoční svátky bude doma. U Penny v domě ovšem dočasně žije také její sestra Nicky se svým manželem Bryanem a dětmi. Bryan a Nicky právě přestavují dům, a tak se všichni nastěhovali k Penny. Je pár dnů před Vánocemi a Penny má zrovna dnes absolvovat důležitý pohovor v práci, který by jí mohl přinést vysněné povýšení. Jenže kvůli malé neteři, která jí poplivala těsně před odchodem kostým, a kvůli rannímu zmatku v domě přijde na pohovor pozdě. Penny je přesvědčena, že povýšení nezíská. Odpoledne se sejde s Nicky v nákupním středisku, kde Nicky čeká s dětmi na setkání se Santa Clausem. Penny se právě ve frontě na Santa Clause dozví, že i přesto, že jí Stuart slíbil, že před svátky nikam neodjede, míří kvůli důležité zakázce na Aljašku. Zklamaná Penny vysloví přání, ve kterém mluví o tom, že by se nejraději za Stuarta neprovdala. Za ní stojí starší žena Jayne, která Penny varuje, že některá přání se nemusí vyplatit. Penny netuší, že Jayne je ve skutečnosti andělem…

Vánoce v Homesteadu (Christmas in Homestead) 2016

Homestead je malé idylické městečko v Iowě, jehož obyvatelé slaví každoročně vánoční svátky celých dvanáct dní ve svátečně vyzdobených ulicích. Starostou je tady Matt, který se momentálně se svou sestrou Zoe stará o chod rodinného penzionu Homestead Lodge, protože jejich rodiče odjeli na cesty. Matt je vdovec a má desetiletou dceru Sophii, kterou zbožňuje.Vánoční pohodu městečka se ale chystá letos narušit filmový štáb, který tu má točit film se slavnou hvězdou Jessicou McEllis. Další hvězdou filmu je Jessičin bývalý manžel Vince Hawkins, který se zjevně nechce smířit s tím, že už s Jessicou netvoří pár.Jessica se ubytuje v penzionu, k nesmírné radosti malé Sophie, která ji obdivuje, a brzy si získá i sympatie Matta, který byl zpočátku proti tomu, aby se do města nastěhoval filmový cirkus a kazil jim tradiční Vánoce.Sympatie jsou oboustranné a brzy přerůstají v něco víc, i když vznikající vztah komplikuje žárlivý Vince, vlezlí novináři i sama Jessica, která se po předchozí nedobré zkušenosti nechce vázat. Svým citům ale dá nakonec průchod v závěrečné scéně filmu. Zcela se odchýlí od scénáře poté, co si uvědomila, že si nepřeje nic jiného než zůstat v Homesteadu s Mattem…

Případy detektiva Murdocha: Murdochovy pohádkové Vánoce (Murdoch Mysteries: Once Upon a Murdoch Christmas) 2016

Do Vánoc zbývají čtyři dny, jenže v ulicích Toronta není sníh, nálada je mizerná, a navíc do policejní stanice č. 4 vtrhnou dva nabubřelí obchodníci s historkou přitaženou za vlasy o vlakové loupeži a o tom, že se bandita snaží ukrást Vánoce! Murdoch je zmatený, ale brzy ho další nemožné loupeže donutí prohledat celé město. Crabtree je přesvědčen, že lupič si počíná stejně jako jeho nejnovější fiktivní hrdina, ale Brackenreid tuto obskurní teorii zavrhne. Mezitím konstábl Jackson založí pěvecký sbor stanice č. 4, ale protože má jen pár dní na to, aby zpívající konstábly vycvičil, požádá o pomoc Rebeccu Jamesovou. A Ogdenovou se ocitne na cestě do fantazie, když si ji rodina dětí, které potřebují její pomoc, splete s hrdinkou z pohádek. Všechny příběhy vyústí na Štědrý den a Murdoch musí opět najít způsob, jak zajistit vánoční zázrak.

Pomsta hospodyně (The Maid) 2016

Mladá studentka se po semestru na kolejích vrací domů a těší se na svou rodinu. Série znepokojivých událostí ji však přinutí k zoufalému hledání viníka. Podezření padá na služebnou její rodiny, netuší ovšem, že jejich propojení je mnohem pevnější, než by se mohlo zdát.

Šance pro Emmu (Emma’s Chance) 2016

Vzorná středoškolačka Emma se náhodou připlete k partě spolužáků, kteří se na cestě ze školy hecují, kdo přeleze plot ranče, kde chovají koně. Věci se trošku zvrtnou, a když dorazí policie, je to právě Emma, kterou zadrží, ostatním se podaří včas zmizet. Emma nikoho neprozradí a přijme trest v podobě veřejně prospěšných prací, které má vykonávat právě v ranči Red Bucket, kde se starají o nemocné a týrané koně. Ranč vede obětavá Susan se dvěma zaměstnanci – Kevinem a Lexi. Emmě se práce na ranči brzy začne líbit, spřátelí se s koněm Chance, který jí viditelně dává přednost před všemi ostatními, a když minou tři týdny jejího trestu, dochází na ranč dobrovolně dál, stará se o zvířata a začne se učit jezdit právě na Chanceovi. Ranč má ale finanční potíže. Susan obtížně shání peníze na jeho provoz od donátorů a odolává nabídce Wade Thomsona, o kterém se ví, že skupuje koně s vadami na aukcích a prodává je se ziskem do Mexika. Lexi se rozhodne zúčastnit jezdecké soutěže, v níž je hlavní cena dotována deseti tisíci dolary, a tajně doufá, že byt ranč mohla zachránit…

Ignác z Loyoly (Ignacio de Loyola) 2016

Film prináša veľmi ľudský pohľad na svätého Ignáca z Loyoly – zakladateľa jezuitov, prezývaného aj svätcom druhej šance.“ Je prenikavým a napínavým príbehom skutočného muža, vojaka, opakovane hľadiaceho smrti do očí. Vykresľuje jeho transformáciu z výbušného vojaka žijúceho v nerestiach, prechádzajúceho skúškami, zranením, väznením, ale aj výsluchom španielskou inkvizíciou, na Božieho bojovníka, mysticky prežívajúceho Božiu prítomnosť. Jeho vrcholné dielo – Duchovné cvičenia“ – pomohli v priebehu storočí nespočetnému množstvu hľadajúcich pochopiť svoje miesto a urobiť životné rozhodnutie.

Ombra a básník (Ombra e il poeta) 2016

Rocková opera, ve které si chce Icaro splnit dávný sen a stát se básníkem. Na scénu pak ale dorazí zvláštní Ombra, která ho v mládí znala, a obrátí mu život naruby.

5 October (5 October) 2016

Příběh muže, který se jednoho dne rozhodl opustit svou rodinu. Jeho putování je zachyceno deset let poté, co se vydal na cestu. Ta je pro něho útěkem, způsobem, jak se vyhnout závažnému rozhodnutí a jak se zbavit dvoukilového nádoru na obličeji, který se neúspěšně pokouší zakrýt plnovousem. Jsou to úniky před sebou samým, před strachem, před nesnesitelnými situacemi, počasím i každodenním hledáním místa na přespání. Jeho zdraví mu však neustále připomíná tíživou skutečnost – že čeká na operaci, která může mít fatální následky.