Archivy blogu

Q & A (Q & A) 1990

Mladý prokurátor Al Reilly (Timothy Hutton) má ešte hlavu plnú ideálov a tak neváha ani sekundu využiť príležitosť nájsť pravdu. Mike Brennan (Nick Nolte) je medzi newyorskými policajtami legenda a práve preto si môže isté veci dovoliť. Hoci aj bezdôvodne zastreliť drogového dealera. Mike presvedčí svedkov, aby potvrdili jeho verziu udalosti, podľa ktorej ho dealer ohrozoval. Keď však Al získa pochybnosti, začne sa pýtať. Mike však na otázky tohto typu zvyknutý nebol. Hlavou sa múr preraziť nedá. Ak máte nebezpečné otázky, odpovede môžu byť smrtiace…

Zlatý ostrov (Zlatý ostrov) 1990

Dnešní pohádka vypráví příběh o mladém kapitánovi , který toužil po zlatém pokladu. Kapitán Černého korábu mu vypráví o zlatém ostrově a on se za ním vypraví. Na loď se ale tajně nalodí i jeho žena , která mu chce být nablízku. Kapitán ostrov se zlatem sice najde, ale když nalodí zlato, loď nedokáže odplout. Nakonec kapitán nabízí všechno, co má, i svůj život za to, aby se loď a všichni na palubě vrátili zdrávi domů. Kapitán Černého korábu mu to slíbí, za odměnu se ale má stát kormidelníkem jeho Černého korábu. Loď se tedy šťastně vrátí domů a kapitán má splnit slib…

Bratři zločinu (The Krays) 1990

Dramatický příběh založený na životních osudech slavných gangsterských dvojčat natočil v roce 1990 renomovaný režisér Peter Medak (Romeo krvácí, Mužský klub, The Ruling Class). Ronald a Reginald Krayovi se v průběhu 60. let vypracovali na samý vrchol londýnského podsvětí. Film sleduje jejich osudy od dětství přes kriminální začátky v londýnském East Endu a vrchol jejich zločinecké kariéry až po strmý pád v podobě odsouzení ke 30 letům vězení. Režisér přitom klade důraz na co největší realismus, čemuž odpovídá také obsazení skutečných dvojčat do titulních rolí.

Pronásledovatelé 2 (Watchers II) 1990

Z tajného vládneho laboratória utečie zmutovaný pes a vydáva sa na cestu plnú odporných vrážd a ničenia. Jediný muž ktorý ho môže zastaviť, je bývalý námorník Paul Ferguson (Marc Singer). S pomocou doktorky Barbary a psa Einsteina sa púšťa do úlohy vystopovať beštiu skôr, než sa sami stanú jej obeťami.

Lyžařská hlídka (Ski Patrol) 1990

V této rozpustilé komedii se parta oddaných členů horské služby vydává zachránit lyžařské středisko Snowy Peaks od zhoubných plánů chamtivého podnikatele Marise. I když jsou členové lyžařské hlídky pěkně rozpustilí, hlavní zásluhu jim nelze upřít – bezpečnost na sjezdovkách se jim daří udržovat skvěle. Nyní je ale čeká mnohem náročnější úkol, když musí bojovat proti nepřátelskému a movitému developerovi.

Cvoci (Crazy People) 1990

Emory pracuje v reklamě a přestává mu to myslet. Jeho nejnovější nápad je Volva, ano jsou hranatá, ale bezpečná . S tím ale nepochodí u šéfa a je poslán do psychiatrické léčebny, aby si odpočinul. Mezi tím je z kanceláře jeho slogan náhodně poslán do tiskárny a jeho inzerát má úžasný úspěch. Šéf chce, aby se Emory vrátil, ale on se tam zrovna seznámil s Kathy (další pacient léčebny) a nechce odejít.

Jako anděl (Almost an Angel) 1990

Terry Dean je profesionální zloděj, kterého zrovna propustili z vězení. Při cestě z věznice však uvidí, jak se na malého chlapce uprostřed silnice řítí nákladní automobil a instinktivně hocha odstrčí. Sám ale přitom skončí pod koly vozu. Později se probouzí v bílé posteli a setkává se s Bohem, který mu dá ještě jednu šanci. A tak sestupuje zpět na Zemi, aby odčinil své hříchy, jak nejlépe umí, jedinou jeho výhodou je nesmrtelnost.

Jak Vojtěch pro princeznu do ohně skočil (Jak Vojtěch pro princeznu do ohně skočil) 1990

Romantická pohádka vypráví o Králi ohně , který se rozhodl vzít si za ženu krásnou princeznu . V jeho plánech mu naoko pomáhá vládychtivá falešná dvorní dáma . Ve skutečnosti však sama usiluje o trůn. Princezna zmizí během plesu v krbových plamenech. Ale žádné obavy, i v této pohádce se najde zachránce, který princezně přispěchá na pomoc. Je to sloužící Vojtěch , který ji už dávno miluje. A při jeho cestě za princezninou záchranou mu pomohou dary ohňových skřítků…

Když jedna bota sedí … (If the Shoe Fits) 1990

Slavný módní tvůrce Francesco Salvitore předvádí v Paříži svou nejnovější kolekci. V šatně mezi modelkami se proplétá nenápadná, nijak zvlášť hezká garderobiérka Kelly Carterová. Ačkoli usilovně pracuje, od nikoho se nedočká slůvka poděkování. Jako náplast na duši jí slouží koníček navrhuje krásné boty, své kresby ovšem ze skromnosti nikomu neukazuje. Jednoho dne potkává Kelly na ulici starší dámu, cizinku, jež zabloudila, a ochotně jí pomůže. Téhož dne se potkají ještě několikrát a postupně se spřátelí. Dívka netuší, že její nová známá je ve skutečnosti čarodějka a že se rozhodla ji odměnit a od základu změnit její život…

O nebojácné Bětce (O nebojácné Bětce) 1990

Pohádka o tom, jak je někdy velmi snané učinit špatné rozhodnutí, ale velmi těžké napravit jeho následky… Obětovat život přítele dokázal princ Filip celkem snadno, ale vyrovnat se pak s vlastním svědomím už tak snadné nebylo. Ačkoli princ svého činu lituje, neví, jak jej napravit. Teprve nebojácná a chytrá Bětka dokáže zdánlivě nemožné a spolu s princem Martina vysvobodí ze zajetí zlé saně.