Archivy blogu

Smrt přišla brzy (Too Young to Die?) 1990

V patnácti letech už toho má Amanda Sue Bradly (Juliette Lewis známá z filmů Takoví normální zabijáci a Cape Fear) za sebou víc než dost. Dívka zneužívaná otčímem, od které se vlastní matka odvrátila, utíká z domova. Navzdory samotě a strachu je odhodlaná přežít a najít chybějící porozumění. Brzy se ale stává obětí pasáka Billyho (Brad Pitt, Dannyho parťáci, Interview s upírem) a její už tak dost problematický život se dál zamotává. Jedné noci se noví partneři opojení drogami a alkoholem vydávají na divokou jízdu, která končí … vraždou. Důkazy proti Amandě jsou přesvědčivé a brutalita spáchaného zločinu ji navíc zařadila mezi dospělé vrahy. Verdikt vinna“ by tak pro ni znamenal smrt.

Alice (Alice) 1990

Tímto snímkem z roku 1990 dokazuje scenárista a režisér , že mu nejen nejsou cizí nejjemnější záchvěvy ženské psychiky, ale že se v ní také dokonale vyzná. Hrdinkou jeho melancholické komedie o lásce a skrytých touhách je totiž půvabná a bohatá pětatřicátnice Alice Tateová, která až doposud vede velmi spokojený a spořádaný život. Únava, bolesti a celková nespokojenost přivedou jednoho dne půvabnou ženu až k čínskému lékaři Yangovi, jenž se zabývá alternativní léčbou, využíváním akupunktury a bylinek připravených podle starodávných receptů. Alice, unavená neměnnými povinnostmi matky tří dětí a manželky na úrovni, přitom netuší, jaké výsledky neobvyklá léčba přinese. Jedno je ale jisté, v jejím životě se náhle začínají dít velmi podivné věci. Najednou se cítí mnohem uvolněnější, to, co vnímala jako ustálené, se bortí a věci nahlas nikdy nevyřčené se jí splní? Příběh, zachycující jistý přelom či krizi v dávno zaběhnutém stereotypu vzorné matky a manželky, natočil Woody Allen opět s humorným nadhledem a vtipem, ačkoliv v tomto snímku poněkud umírněnějším. Do hlavní role obsadil svoji tehdejší životní partnerku , tím však výčet hvězd nekončí. Po jejím boku si zahrál i (Doug Tate) či (v úloze Eda).

Q & A (Q & A) 1990

Mladý prokurátor Al Reilly (Timothy Hutton) má ešte hlavu plnú ideálov a tak neváha ani sekundu využiť príležitosť nájsť pravdu. Mike Brennan (Nick Nolte) je medzi newyorskými policajtami legenda a práve preto si môže isté veci dovoliť. Hoci aj bezdôvodne zastreliť drogového dealera. Mike presvedčí svedkov, aby potvrdili jeho verziu udalosti, podľa ktorej ho dealer ohrozoval. Keď však Al získa pochybnosti, začne sa pýtať. Mike však na otázky tohto typu zvyknutý nebol. Hlavou sa múr preraziť nedá. Ak máte nebezpečné otázky, odpovede môžu byť smrtiace…

Zlatý ostrov (Zlatý ostrov) 1990

Dnešní pohádka vypráví příběh o mladém kapitánovi , který toužil po zlatém pokladu. Kapitán Černého korábu mu vypráví o zlatém ostrově a on se za ním vypraví. Na loď se ale tajně nalodí i jeho žena , která mu chce být nablízku. Kapitán ostrov se zlatem sice najde, ale když nalodí zlato, loď nedokáže odplout. Nakonec kapitán nabízí všechno, co má, i svůj život za to, aby se loď a všichni na palubě vrátili zdrávi domů. Kapitán Černého korábu mu to slíbí, za odměnu se ale má stát kormidelníkem jeho Černého korábu. Loď se tedy šťastně vrátí domů a kapitán má splnit slib…

Bratři zločinu (The Krays) 1990

Dramatický příběh založený na životních osudech slavných gangsterských dvojčat natočil v roce 1990 renomovaný režisér Peter Medak (Romeo krvácí, Mužský klub, The Ruling Class). Ronald a Reginald Krayovi se v průběhu 60. let vypracovali na samý vrchol londýnského podsvětí. Film sleduje jejich osudy od dětství přes kriminální začátky v londýnském East Endu a vrchol jejich zločinecké kariéry až po strmý pád v podobě odsouzení ke 30 letům vězení. Režisér přitom klade důraz na co největší realismus, čemuž odpovídá také obsazení skutečných dvojčat do titulních rolí.

Pronásledovatelé 2 (Watchers II) 1990

Z tajného vládneho laboratória utečie zmutovaný pes a vydáva sa na cestu plnú odporných vrážd a ničenia. Jediný muž ktorý ho môže zastaviť, je bývalý námorník Paul Ferguson (Marc Singer). S pomocou doktorky Barbary a psa Einsteina sa púšťa do úlohy vystopovať beštiu skôr, než sa sami stanú jej obeťami.

Lyžařská hlídka (Ski Patrol) 1990

V této rozpustilé komedii se parta oddaných členů horské služby vydává zachránit lyžařské středisko Snowy Peaks od zhoubných plánů chamtivého podnikatele Marise. I když jsou členové lyžařské hlídky pěkně rozpustilí, hlavní zásluhu jim nelze upřít – bezpečnost na sjezdovkách se jim daří udržovat skvěle. Nyní je ale čeká mnohem náročnější úkol, když musí bojovat proti nepřátelskému a movitému developerovi.

Cvoci (Crazy People) 1990

Emory pracuje v reklamě a přestává mu to myslet. Jeho nejnovější nápad je Volva, ano jsou hranatá, ale bezpečná . S tím ale nepochodí u šéfa a je poslán do psychiatrické léčebny, aby si odpočinul. Mezi tím je z kanceláře jeho slogan náhodně poslán do tiskárny a jeho inzerát má úžasný úspěch. Šéf chce, aby se Emory vrátil, ale on se tam zrovna seznámil s Kathy (další pacient léčebny) a nechce odejít.

Jako anděl (Almost an Angel) 1990

Terry Dean je profesionální zloděj, kterého zrovna propustili z vězení. Při cestě z věznice však uvidí, jak se na malého chlapce uprostřed silnice řítí nákladní automobil a instinktivně hocha odstrčí. Sám ale přitom skončí pod koly vozu. Později se probouzí v bílé posteli a setkává se s Bohem, který mu dá ještě jednu šanci. A tak sestupuje zpět na Zemi, aby odčinil své hříchy, jak nejlépe umí, jedinou jeho výhodou je nesmrtelnost.

Jak Vojtěch pro princeznu do ohně skočil (Jak Vojtěch pro princeznu do ohně skočil) 1990

Romantická pohádka vypráví o Králi ohně , který se rozhodl vzít si za ženu krásnou princeznu . V jeho plánech mu naoko pomáhá vládychtivá falešná dvorní dáma . Ve skutečnosti však sama usiluje o trůn. Princezna zmizí během plesu v krbových plamenech. Ale žádné obavy, i v této pohádce se najde zachránce, který princezně přispěchá na pomoc. Je to sloužící Vojtěch , který ji už dávno miluje. A při jeho cestě za princezninou záchranou mu pomohou dary ohňových skřítků…