Archivy blogu

Nejrychlejší (Fastest) 2011

Cenami ověnčený režisér Mark Neale uvádí film Nejrychlejší, velkolepý a adrenalinem nabitý celovečerní dokument, který vás zavede do zákulisí světa MotoGP. Strhující dokument s komentářem Ewana McGregora přináší vzrušení, nečekané zvraty, odhodlání i odvahu, kterou si tento sport od svých hvězd žádá. Film prostřednictvím výjimečných zákulisních návštěv, neobvyklých úhlů pohledů a rozhovorů nabízí skutečný filmový zážitek, který mapuje vzrušující výhry, zdrcující prohry, nebezpečné karamboly i velkolepé návraty včetně toho, kdy se Valentino Rossi objevil na závodní dráze jen 41 dní po nehodě, při níž si vážně poranil nohu.

Krokodýli: Starostliví zabijáci (Crocodiles – The Private Life of Primeaval Reptiles) 2011

Krokodýli patří mezi nejobávanější tvory na světě. O mláďata však pečují nečekaně láskyplně. Brání je až do naprostého vyčerpání…Film představuje krokodýly nejen jako vychytralé lovce, ale také v roli starostlivých rodičů: krokodýlí matky se o svá mláďata starají déle než tři měsíce. Aby ochránily bezbranná nevylíhlá vajíčka před jinými dravci, nechají si vypomoct od kolih. Tito ptáci totiž obývají stejné prostředí močálů jako krokodýli. Jakmile se mladí plazi vylíhnou, matka je citlivě navede do vody. A začnou se dít věci… Kromě senzačních záběrů ve vysokém rozlišení tento snímek vyniká také tím, že vůbec poprvé zachycuje některé povahové rysy chování krokodýlů.

Pes, který zachránil Halloween (The Dog Who Saved Halloween) 2011

Bannisterovi a labrador Zeus se přestěhovali do nové ulice a nového domu, právě včas na Halloween! Všechno se zdá být v pořádku, dokud George Bannister nezačne mít podezření, že jejich soused profesor Cole je šílený vědec. George se rozhodne zjistit, co se děje. Mezitím byli z vězení propuštěni břídilští gauneři Ted a Stewey ( a ). Probační úředník jim našel práci – čistit park od psích exkrementů. George právě je požádá o pomoc. Poté, co je toto trio i s Georgeovou manželkou Belindou uvězněno ve strašidelném domě, může zachránit Halloween pouze Zeus!

Bodyguard (Bodyguard) 2011

Beate Uhse – Chci svobodu pro lásku (Beate Uhse – Das Recht auf Liebe) 2011

ID:A (Neznámá identita) 2011

Aliena se vzbudí v řece, ve Francii, aniž by si cokoliv pamatovala ze své minulosti. Má u sebe tašku s 2 miliony Euro a přes hruď velkou jizvu. Brzy odhalí, že ji pronásleduje záhadný muž. Když zjistí, že má dánský přízvuk, rozhodne se Alien jet do Dánska, aby zde odhalila, kým skutečně je. Postupně přichází na to, že její minulost je mnohem komplikovanější, než si původně myslela. Je zatažena do sítě protichůdných příběhů od jejích blízkých, kteří se jí snaží nasměřovat na cestu pravdy.

Dawn of the Dragonslayer (Dawn of the Dragonslayer) 2011

Mladý Will Shepherd žije pokojný život s otcom. Jeho otec je však zabitý drakom a Will opúšťa domov hnaný túžbou po pomste. Vstupuje do služieb lorda Sterlinga, ktorého panstvo je vyplienené morom a snaží sa stať rytierom. Pritom sa zamiluje do Sterlingovej dcéry. Situáciu skomplikuje konkurenčný rytier a príchod samotného draka. Je Will pripravený čeliť životným výzvam?

Hra (Play) 2011

Film rekonstruuje s mrazivostí i jemným humorem skutečný případ systematického a sofistikovaného okrádání dětí skupinou jejich vrstevníků černé pleti v průběhu několika let v centru Göteborgu.

Maître du monde (Master of the World) 2011

Čtyřicetiletého úspěšného makléře Richarda už nebaví řídit se ideály a zásadami jiných, a chce proto začít žít opravdový život.

Bloodlust Zombies (Bloodlust Zombies) 2011

Po úspěšném pokusu v institutu genetiky přichází večer plný oslav. V uvolněné atmosféře ale dojde v laboratoři k nehodě. Agresivním virem nakažená kočka uteče a pokouše několik lidí. Objekt je bezpečnostním systémem uzamčen a v něm i zaměstnanci, kteří netuší, jak velké nebezpečí jim hrozí. Pokousaní se totiž mění v krvežíznivé bestie, které prahnou po čerstvé krvi. Boj o holý život začíná.