Archivy blogu

Atlantis (Atlantis Down) 2011

Je rok 2025 – Raketový program byl zprivatizován a z raketoplánu Atlantis je opěvované taxi mezi vesmírnými stanicemi. Jeho posádka je na rutinní misi, provádí experimenty – ale to ještě netuší, že to oni sami jsou experimentem.

Nela Náladová zachraňuje prázdniny (Judy Moody and the Not Bummer Summer) 2011

Třeťačka Nela Náladová letos nepojede na prázdniny k babičce do Nudilova. A tak vymyslí úžasný plán, jak s kamarády Rendou, Amy a Frantou zažít to nejúžasnější léto aneb mega bájo dobrodružné super prázdniny. Budou sbírat srandobody za splnění různých vzrušujících dobrodružství, jako je sjezd horské dráhy, surfování na vlně a podobně. A kdo za prázdniny nasbírá sto srandobodů, ten je měl nejsuprovější. Jenže Nela nepočítá s variantou, že Renda odjede na cirkusový tábor a Amy s maminkou na dovolenou až na daleké Borneo. Jediný Franta nikam nejede. Nela je z toho moc smutná. A navíc se dozví, že její rodiče musejí na nějaký čas odjet do Kalifornie pomoct babičce a dědečkovi se stěhováním a ona s bratrem Smradíkem, který je posedlý lovením Bigfoota, zůstanou doma s poněkud svéráznou tetou Opal, kterou Nela skoro nezná. Viděla ji naposledy, když byla malá.Nela se tety Opal nejdřív obává a plánuje strávit prázdniny raději ve svém pokoji. Ale pak si uvědomí, že Opal není zas tak špatná. Zanedlouho si Opal obě děti naprosto získá. Pak Nelu napadne, že všichni její přátelé můžou hru hrát, i když jsou daleko. A kdo první získá sto srandobodů, vyhraje. Jak dny plynou, Nela se urputně snaží získat body za každou cenu, ale moc jí to nejde, nemá ani jeden. Její kamarádi zatím zažívají velká dobrodružství. Teta Opal se snaží Nele nějak pomoct a Nela se po rozhovoru s ní rozhodne, že pomůže Smradíkovi a jeho dalším podivínským přátelům pátrat po Bigfootovi. Vůbec netuší, jaká úžasná dobrodružství díky tomu zažije…

Procitnutí (The Awakening) 2011

Florence je vzdělaná mladá žena, jejíž rodiče zemřeli po útoku lvů v Africe, když byla ještě dítě. Sama byla zachráněna jedním vesničanem. Po studiích se zabývá odhalováním šarlatánství a lovením duchů, na něž nevěří. Roku 1921 přijíždí do chlapecké internátní školy, kde panuje strach kvůli duchovi, který zabil jednoho z žáků. Nejprve vše racionálně vysvětluje, avšak postupně zjišťuje, že ne všechno je tak, jak se zdá, a že ve školní budově už kdysi dávno byla.

Jesse Stone: Ztracená nevinnost (Jesse Stone: Innocents Lost) 2011

Jesse býval šerifem v městečku Paradise, ale kvůli problémům v rodině a nadměrnému pití musel odejít. Jednoho dne jeho bývalá podřízená objeví na silnici odstavené auto a v něm mrtvolu dívky. Obětí je Cindy, kterou Jesse kdysi zatknul za opilství, a během jejího pobytu v místní cele se stali přáteli. Krátce po objevení jejího těla dostává dopis od nyní už mrtvé Cindy, v němž ho žádá o schůzku. Rozhodne se zjistit, co bylo příčinou její smrti, ale nemůže se zapojit do vyšetřování, protože o svůj odznak už přišel. Nový šerif se v případu nechce příliš angažovat. Záchrannou ruku mu podává kapitán Healy, kolega z Bostonu, který od něj potřebuje pomoc při objasňování jedné vraždy. Jesse nabídku přijímá s podmínkou, že dostane odznak zpět. To se stane a on začne pátrat, proč musela Cindy zemřít…

Když byla Dolly Parton má matka (The Year Dolly Parton Was My Mom) 2011

Elizabeth Alison Grayová je obyčejná jedenátiletá dívka z předměstí, která čeká na příchod puberty – když v tom zjistí, že celý její dosavadní život byl jedna velká lež. Vydá se na cestu za odhalením pravdy – a doprovod jí dělá jen vlastní fantazie.

Hra o láske (Hra o láske) 2011

Záznam z predstavenia Radošinského naivného divadla o jedinej téme: o večnej a nekonečnej láske v tých najrôznejších podobách. V Hre o láske, ktorá má vari najbližšie k poetickej komédii, hovoríme o jedinej téme – večnej a nekonečnej – o láske v tých najrôznejších podobách. Na scéne vyrozprávame životné príbehy lásky troch dôchodcovských manželských párov: dvojice rozhlasových pracovníkov a ich syna, trpko-smiešne osudy hluchej krajčírky a jachtavého drevorubača a v piesňovej podobe predstavíme štyridsaťročnú kariéru dvojice spevákov, ktorá nás bude sprevádzať piesňami o láske nielen svojimi osudmi, ale i módnym rytmom šiestich desaťročí. Osudy nebudeme rozprávať chronologicky, ale spätne, dozadu – od dôchodkového veku až po roky detstva a života rodičov. Životnými príbehmi, v ktorých kľúčovú úlohu hrá láska, chceme hovoriť o tom, že svet sa mení, a dosť často vlastne všetko okolo nás, ale láska, chvalabohu, pretrváva a stále je tou najdôležitejšou a najvyššou ľudskou métou a hodnotou. Samozrejme, v našom poetickom a humornom rozprávaní o láske bude reč aj o neláske, ktorá lásku tak často a trpko sprevádza. Hru na scéne a v kostýmoch režíruje osvedčený režisér RND (Kino Pokrok, , , ). Dramaturgičkou inscenácie je , hudbu k početným piesňam, ktorých jedinou témou je láska, skomponoval .

Obří sopka (Super Eruption) 2011

Sopka nedaleko Yelowstonského národního parku se probouzí. Valí se z ní hustý dým a černé mraky sopečného popele. Jsou ohroženy životy milionů lidí…

Krátké příběhy hraček: Dovolená na Havaji (Hawaiian Vacation) 2011

Woody a Buzz vedou skupinu hraček, aby uspořádaly pro Kena a Barbie havajskou dovolenou jejich snů – ale musí se uskutečnit v dívčí ložnici na Středozápadě v polovině zimy, protože Ken špatně spočítal dobu přípravy na cestu.

Havajské prázdniny (Krátké příběhy hraček: Dovolená na Havaji) 2011

Woody a Buzz vedou skupinu hraček, aby uspořádaly pro Kena a Barbie havajskou dovolenou jejich snů – ale musí se uskutečnit v dívčí ložnici na Středozápadě v polovině zimy, protože Ken špatně spočítal dobu přípravy na cestu.

Uprchlý vězeň (Escapee) 2011

Při třídní exkurzi v místní psychiatrické léčebně zažije mladá studentka psychologie Abby Jonesová (Christine Evangelista) děsivé setkání s velmi rizikovým pacientem Harmonem …