Archivy blogu

Jesse Stone: Ztracená nevinnost (Jesse Stone: Innocents Lost) 2011

Jesse býval šerifem v městečku Paradise, ale kvůli problémům v rodině a nadměrnému pití musel odejít. Jednoho dne jeho bývalá podřízená objeví na silnici odstavené auto a v něm mrtvolu dívky. Obětí je Cindy, kterou Jesse kdysi zatknul za opilství, a během jejího pobytu v místní cele se stali přáteli. Krátce po objevení jejího těla dostává dopis od nyní už mrtvé Cindy, v němž ho žádá o schůzku. Rozhodne se zjistit, co bylo příčinou její smrti, ale nemůže se zapojit do vyšetřování, protože o svůj odznak už přišel. Nový šerif se v případu nechce příliš angažovat. Záchrannou ruku mu podává kapitán Healy, kolega z Bostonu, který od něj potřebuje pomoc při objasňování jedné vraždy. Jesse nabídku přijímá s podmínkou, že dostane odznak zpět. To se stane a on začne pátrat, proč musela Cindy zemřít…

Když byla Dolly Parton má matka (The Year Dolly Parton Was My Mom) 2011

Elizabeth Alison Grayová je obyčejná jedenátiletá dívka z předměstí, která čeká na příchod puberty – když v tom zjistí, že celý její dosavadní život byl jedna velká lež. Vydá se na cestu za odhalením pravdy – a doprovod jí dělá jen vlastní fantazie.

Hra o láske (Hra o láske) 2011

Záznam z predstavenia Radošinského naivného divadla o jedinej téme: o večnej a nekonečnej láske v tých najrôznejších podobách. V Hre o láske, ktorá má vari najbližšie k poetickej komédii, hovoríme o jedinej téme – večnej a nekonečnej – o láske v tých najrôznejších podobách. Na scéne vyrozprávame životné príbehy lásky troch dôchodcovských manželských párov: dvojice rozhlasových pracovníkov a ich syna, trpko-smiešne osudy hluchej krajčírky a jachtavého drevorubača a v piesňovej podobe predstavíme štyridsaťročnú kariéru dvojice spevákov, ktorá nás bude sprevádzať piesňami o láske nielen svojimi osudmi, ale i módnym rytmom šiestich desaťročí. Osudy nebudeme rozprávať chronologicky, ale spätne, dozadu – od dôchodkového veku až po roky detstva a života rodičov. Životnými príbehmi, v ktorých kľúčovú úlohu hrá láska, chceme hovoriť o tom, že svet sa mení, a dosť často vlastne všetko okolo nás, ale láska, chvalabohu, pretrváva a stále je tou najdôležitejšou a najvyššou ľudskou métou a hodnotou. Samozrejme, v našom poetickom a humornom rozprávaní o láske bude reč aj o neláske, ktorá lásku tak často a trpko sprevádza. Hru na scéne a v kostýmoch režíruje osvedčený režisér RND (Kino Pokrok, , , ). Dramaturgičkou inscenácie je , hudbu k početným piesňam, ktorých jedinou témou je láska, skomponoval .

Obří sopka (Super Eruption) 2011

Sopka nedaleko Yelowstonského národního parku se probouzí. Valí se z ní hustý dým a černé mraky sopečného popele. Jsou ohroženy životy milionů lidí…

Krátké příběhy hraček: Dovolená na Havaji (Hawaiian Vacation) 2011

Woody a Buzz vedou skupinu hraček, aby uspořádaly pro Kena a Barbie havajskou dovolenou jejich snů – ale musí se uskutečnit v dívčí ložnici na Středozápadě v polovině zimy, protože Ken špatně spočítal dobu přípravy na cestu.

Havajské prázdniny (Krátké příběhy hraček: Dovolená na Havaji) 2011

Woody a Buzz vedou skupinu hraček, aby uspořádaly pro Kena a Barbie havajskou dovolenou jejich snů – ale musí se uskutečnit v dívčí ložnici na Středozápadě v polovině zimy, protože Ken špatně spočítal dobu přípravy na cestu.

Uprchlý vězeň (Escapee) 2011

Při třídní exkurzi v místní psychiatrické léčebně zažije mladá studentka psychologie Abby Jonesová (Christine Evangelista) děsivé setkání s velmi rizikovým pacientem Harmonem …

Jádro Facebooku (Facebook Marka Zuckerberga) 2011

Internetová sociální síť Facebook přilákala ohromné množství lidí. Počet registrovaných uživatelů se blíží miliardě. To činí z Facebooku nejnavštěvovanější stránky na internetu. Facebook hostí obsah, který na něj vloží sami uživatelé, a celý koncept stojí na jejich ochotě zveřejňovat další příspěvky. Mark Zuckerberg jde sám příkladem a na vlastní stránce uvádí informace ze svého soukromého života. Jak daleko však může Facebook při využití osobních informací zajít? Zuckerberg tvrdí, že každému ponechává kontrolu nad soukromím, ale zároveň prosazuje myšlenku otevřenějšího světa.

Dámičky v sekáči (From Prada to Nada) 2011

Sú síce sestry, ale rozdielne ako noc a deň. Pragmatická Nora Dominguezová práve začína so svojou právnickou kariérou, rozmaznanú Mary zaujímajú predovšetkým šaty a muži. Ich pohodlný život v bohatom Beverly Hills sa však veľmi nečakane skončí. Ich otec zomrie v deň svojich 55. narodenín, a tak sa obe sestry ocitnú vo finančnej núdzi. Musia opustiť svoj domov, presťahovať sa k tete a prispôsobiť sa životu uprostred mexickej komunity vo východnom Los Angeles, ktorému bol ich doterajší svet vzdialený svetelné roky. Zhýčkaná Mary má zo všetkého strach a nevie si zvyknúť. Nora ju presvedčí, aby dokončila vysokú školu a naučila sa po španielsky. Nový život má však aj svoje svetlé stránky, a to predovšetkým vďaka pohostinnej tetinej rodine, ochotnému susedovi a sympatickému Edwardovi Ferrisovi , Norinmu nadriadenému…

Pina (Pina) 2011

Tanečnice je legendou. Proměnila taneční jazyk a byla oslavována stejně jako Isadora Duncanová či . Pininy jedinečné multimediální kreace, navržené tak, aby v divákovi probouzely emoce, nabízely nenapodobitelný vizuální zážitek. Nyní můžeme zažít synestezii její prosté choreografie, jako bychom ji viděli ve skutečném představení. Tento revoluční 3D film, natočený velkým evropským průkopníkem 3D fotografie Alainem Derobem, zachycuje vzrušující estetiku těch nejskvělejších Pininých vystoupení.