Archivy blogu

Moderní babča (C’est quoi cette mamie ?!) 2019

Po dvoch rokoch spoločného života ako šťastná rodina vo vlastnom byte je zlepená partia siedmich nevlastných sestier a nevlastných bratov nútená sa rozdeliť a odsťahovať. Neochotne idú každý svojou cestou na letnú dovolenku. Keď je však malý Gulliver poslaný sám k svojej excentrickej babke Aurore , ktorá je známa svojou záľubou v párty živote a nulovými rodičovskými schopnosťami, deti vezmú veci do vlastných rúk: všetky sa rozhodnú stráviť leto u nej! Život s babičkou Aurore je všetko, len nie obyčajný. Nevarí, každý večer chodí do klubu a nikdy nevstáva pred 14:00. Zdá sa, že musia Aurore naučiť, ako byť skutočnou starou mamou. Je to náročná misia, pretože Aurore je skutočným tornádom energie a extravagancie. Ale úprimne, babka, ktorá môže byť aj tvoja najlepšia kamarátka, neznie to ako sen?

Waves (Waves) 2019

Tínedžer Tyler Williams je obľúbený študent a nádejný zápasnícky talent. Keď nie je na tréningu alebo na večierkoch, trávi veľa času so svojou priateľkou Alexis . Pred svojimi rovesníkmi a rodinou však tají, že nie je celkom fit a zranenie ramena ohrozuje jeho kariéru. Odmieta operáciu aj liečenie, bolesť potláča liekmi a pokračuje v zápasení. Tlak začína byť príliš veľký, Tyler viditeľne stráca kontrolu nad svojím životom, oddáva sa alkoholu a drogám a riskuje všetko – až kým sa situácia masívne nevyhrotí. Po dramatických udalostiach Tylerova sestra Emily vystúpi z bratovho tieňa. Zatiaľ čo sa stále snaží vyrovnať s tragickými udalosťami, zamiluje sa do svojho spolužiaka Luka . Obaja sa cítia spriaznenými dušami a priťahujú sa k sebe, no čoskoro sa ukáže, že aj Luke má svoje životné trápenie, ktoré musí ukrývať a niesť ako svoj večný kríž. Našťastie sa môže spoľahnúť na svoju priateľku, a tak má dosť síl, aby čelil démonom minulosti. Podarí sa Emily a jej rodine znovu nájsť stratený pokoj a šťastie?

In Full Bloom (Cherry Blossom Bloom) 2019

V Tokiu po druhé světové válce se dosud neporažený japonský boxerský šampion připravuje na blížící se utkání se svým americkým vyzývatelem. Paralelní příběhy obou sportovců, zatížené politicky vyhrocenou situací, se točí kolem otázky, kde jsou meze lidské výdrže.

Kanáři (The Whistlers) 2019

Inspektor Cristi rozehrává nebezpečnou dvojí hru s policií a drogovou mafií. Spolu s krásnou Gildou cestuje na Kanárské ostrovy, aby se naučil místní šifrovanou pískanou řeč. Ta mu má pomoci přechytračit policejní kolegy a vysvobodit komplice z vězení. Roztáčí se koloběh lží a léček, ve kterém jde o pořádný balík peněz, a místy také o holý život. Podvratný detektivní thriller režiséra vzdává hold klasikám filmu noir a ve světové premiéře byl uveden v hlavní soutěži na MFF v Cannes.

Mechila (Forgivness) 2019

Od podlahy (Tambour Battant) 2019

Na jaře roku 1970 zachvátilo vesničku v kantonu Valais neobvyklé vzrušení. Bylo důvodem referendum, v němž se mělo rozhodnout, zda ženám náleží volební právo? Nebo jiné referendum o právu cizinců usadit se právě zde? Ne, stalo se něco mnohem horšího a dramatičtějšího: vesnická dechovka se rozpadla! Jedna polovina vsi tvrdí, že za to může Aloys, ta druhá obviňuje Pierra. Spory mají hudební, politické i milostné pozadí.

Láska v Římě (Rome in Love) 2019

Filmový režisér Dominic D’Andrea hodlá natáčet v Římě remake slavného filmu . Hlavní mužský představitel už je vybrán, princeznu Annu má ale podle záměru režiséra ztělesnit nějaká neznámá herečka. Amelia Tate žije v Bendu v Oregonu, kdysi hrála divadlo a měla velké plány, pak z nich ale sešlo, teď pracuje jako baristka a pečuje po smrti rodičů o svou mladší sestru, sedmnáctiletou Kathryn. A právě ta ji přemluví, aby se zúčastnila videokonkurzu na roli v připravovaném filmu, což Amelia pojme spíš jako žert. Konkurz vyhrává a o 3 měsíce později se octne v Římě. Zatímco se připravuje na roli, osloví ji mladý americký novinář Philip Hamilton, který je v Itálii na ročním pobytu, během kterého chce dokončit svůj první román. Živí se přitom všelijak. Jeho šéfredaktorka Vivien ho pověří, aby o Amelii napsal zásadní článek, kterým ji představí filmovému publiku. Amelie dovolí pohlednému Philipovi, aby ji doprovázel po Římě, ukazoval jí památky a seznámil ji s přáteli, které si tu našel. Postupně ale roztává, a jak se mladí lidé sbližují, prozradí mu leccos o smrti svých rodičů i o tom, že odmítla stáž v divadle v Londýně…

Životní vášeň (Balboa Blvd) 2019

Mladý muž zjišťuje tragické i dojemné informace o své minulosti a basketbal se pro něj stává více než jen hrou.

Skutečné vraždy: Divadelní večírek (Aurora Teagarden Mysteries: A Very Foul Play) 2019

Knihovnice Aurora se opět připlete k případu. S přáteli se vydala na sraz skutečných zločinů, na kterém se zúčastní divadelní inscenace vraždy. Při té ale jeden z herců opravdu umírá…

Mahátma Gándhí (Mahatma Gandhi, Beyond The Myth) 2019

Portrét legendárního duchovního vůdce indického boje za nezávislost uvádíme ke 150. výročí jeho narození… , celým jménem Móhandás Karamčand Gándhí, prosazoval filosofii aktivního, ale nenásilného odporu, který nakonec dovedl Indii k vyhlášení nezávislosti 15. srpna 1947. Jaká byla jeho strategie a jak se mu podařilo z jeho samého učinit klíčovou zbraň v komunikačních bitvách napříč celým světem? Pomocí archivních záběrů poznáme člověka, kterého obdivoval celý svět, skutečně detailně. Odhalíme mýty, které jeho osobu provázely, dozvíme se, proč byl pro mnohé inspirací a také poznáme důvody jeho selhání a proč byl nakonec zrazen.