Archivy blogu

A Picture with Yuki (A Picture with Yuki) 2019

Brzy na shledanou (See You Soon) 2019

Americká fotbalová hvězda Ryan Hawkes utrpí při zápase zranění, které ohrozí jeho další kariéru i účast na Světovém poháru. Léčba a rekonvalescence si sice vyžádají nepříjemnou přestávku ve sportování, ale právě díky ní mu do života nečekaně vstoupí láska. Ryan se zamiluje do ruské svobodné matky Lany Kalininy, která ho okouzlila na první pohled. Oba však pocházejí ze zcela rozdílných světů a jejich křehký vztah se ocitne v ohrožení dříve, než by se mohl začít slibně rozvíjet a posilovat.

Doktore? (Docteur ?) 2019

Doktor Serge Mamou-Mani bojuje se závislostí na alkoholu a hrozí mu, že bude vyškrtnutý z lékařského registru. Je patřičně naštvaný a protivný. K tomu má na Štědrý den službu jako pohotovostní lékař a pacientů jen přibývá. Ale to ještě nestačí. Nešťastnou náhodou se srazí s roznašečem pizzy Malekem a zraní si záda. Malek nemá jinou možnost, než ho v práci zastoupit. Aby všechno vypadalo důvěryhodně, Serge mu bude dávat pokyny přes sluchátka…

Jen samé krásné věci (Solo cose belle) 2019

Film s vtipem a nadhledem vypráví příběh šestnáctileté dívky Benedetty z malého italského města. Benedetta se jednoho dne seznámí s obyvateli zvláštního domu pro rodiny v nouzi. Benedetta je ale dcerou místního starosty, který touží po znovuzvolení v nadcházejících volbách a svou dceru vnímá jako vzor dokonalosti a ideál nové generace. Noví přátelé jeho dcery se panu starostovi ale vůbec nelíbí… Jen samé krásné věci je lehkou a divácky vstřícnou komedií, která se nebojí dotknout citlivých sociálních témat i mnohých našich předsudků.

Gauguin: nebezpečný život (Gauguin: A Dangerous Life) 2019

Pohled na Gauguinův nespoutaný život nejen z historického hlediska, ale i optikou současnosti… Jako někdo, kdo se hned po narození ve Francii přestěhoval do Peru a pak zpět do Francie a měl smíšený peruánsko-francouzský původ, se Gauguin mohl cítit jako vyděděnec. V Paříži byl jeho opatrovníkem Gustavo Arosa, významný sběratel umění, především děl malíře Delacroixe, velkého mistra barev a romantické emocionality. Tím byl mladý Gauguin obklopen, a i když mu našli práci v makléřské firmě, umění se stalo nedílnou součástí jeho života. Záhy se oženil s temperamentní Mette Gadovou, během poměrně krátké doby se jim narodilo pět dětí a nakonec se s rodinou odstěhoval do manželčina rodného Dánska. Nemluvil dánsky, vztah se začal rozpadat a Gauguin si hořce stěžoval, že v Dánsku nemá žádné umělecké známosti. Chtěl se od toho všeho záměrně vzdálit, opustit racionalitu a vrátit se k něčemu prostšímu, k ryzí bezprostřednosti. V britském dokumentu Gauguinův nespoutaný život a umění uvádí do souvislostí také malířovi současní potomci – Gauguinova pravnučka Mette Gauguinová, i pravnučka a vnuk z tahitské větvě, Celine Perraudová a Marcel Tai Gauguin.

Lejos del fuego (Lejos del fuego) 2019

Asli (Bağlılık: Aslı) 2019

Turecké drama se zaměřuje na současné vztahy mezi rodiči a dětmi a na dilemata, kterým musí Asli jako mladá matka a žena čelit. Poté, co kvůli narození svého dítěte na čas opustí zaměstnání, začne hledat chůvu, aby se do něj zase mohla vrátit. Nakonec se setkává s Gulnihal, spřízněnou duší, s jejíž pomocí je schopna čelit svým nejhlubším tajemstvím.

Bellezonismo (Bellezonismo) 2019

Dva jezdci rallye sjedou omylem z cesty a octnou se v bizarní společnosti bývalého návrháře, který je posedlý krásou a lidským tělem.

Romantické útočiště (Romance Retreat) 2019

Po velkém rozchodu se novinářka Dana Willinghamová ocitne sama v odlehlém relaxačním středisku, nešťastná, že největší příběh její kariéry právě vypukl hodně daleko a nemá se tam jak dostat. Nevěnuje se zde však pouze obvyklé józe. Vesmír měl možná v plánu něco jiného. Z pohledného osamělého souseda se vyklube Stefan Gonzales, ústřední postava celého skandálu. Zatímco si pomalu získává jeho důvěru a plánuje ho prozradit, zjišťuje, že se do něj zamilovala. Pomůže jí jóga rozhodnout, co chce více? Vyhraje to perfektní článek nebo dokonalý muž?

Zvrhlost (Macabro) 2019

V 90. letech minulého století byli dva bratři v Brazílii obviněni z brutálních vražd osmi žen, jednoho muže a dítěte v oblasti Serra dos Orgaos, která je součástí okresu Rio de Janeiro. Při sledování podezřelých si seržant Téo uvědomí, že odsouzení ze strany médií, policie i místních obyvatel jsou v zásadě rasistická, a přinejmenším u jednoho z domnělých pachatelů zpochybňuje oprávněnost trestu. Film vypráví fiktivní příběh inspirovaný skutečným případem nekrofilních bratrů, který je považován za jednu z nejdelších a nejobtížnějších operací speciální policejní jednotky BOPE (Batalhão de Operações Policiais Especiais).