Archivy blogu

Rodinné portréty (Family Pictures) 2019

Sylvie a Maggie žijí v USA každá na jiném pobřeží a nemůžou snad vést odlišnější život. Sylvie je chudá žena, která se živí internetovým prodejem, bydlí v nájmu, Maggie je bohatá panička, která žije v přepychovém domě a svůj čas tráví na golfovém hřišti, nakupováním a na večírcích. Jedno ale mají společné aniž by to tušily: manžela Marka (který věčně není doma, protože cestuje za svým byznysem). Jednoho dne se Sylviina dcera Eve vydá na výlet do New Yorku, a tam se na studentské párty setká se sympatickou Grace, která ji pozve, aby u nich doma přespala. A v tom luxusním domě Eve uvidí rodinné fotografie, na kterých je otec Grace (a jejího bratra Bucka), a není to nikdo jiný než Mark. Zatímco si šokované dívky vyměňují informace, Mark, který byl náhodou doma, Eve zahlédne, a rovnou si objedná taxi na letiště. Maggie ráno zuří, protože pořádají v ten den velkou párty, a ona musí všechno zvládnout sama, to ale není nic proti tomu, co ji ještě čeká. V obchodě jí zamítnou kreditku… zatímco Sylvii přijdou zabavit motorku a ještě se shánějí po porsche a mercedesu. Sylvie je přesvědčená, že jde o omyl, ostatně hledají Margaret Hathawayovou, a ona je Sylvie Hathawayová. Když si ale onu Margaret vygoogluje, uvidí také fotku, kde je Margaret se svým manželem Markem. Příliš nelení a do Greenwiche v Connecticutu, jak zní adresa, se vypraví. Maggie zastihne v domě, jehož veškeré vybavení právě postupně zabavují. Mark zmizel a zanechal po sobě obrovské dluhy, jak záhy zjistí v bance, kam zašly…

Very Valentine (Sľub na celý život) 2019

Obuvnícka firma Angelini vyrába nádherné svadobné topánky už od roku 1903, no teraz sa potáca na pokraji finančného kolapsu. Aby zachránila jeden z posledných rodinných podnikov v Greenwich Village pred zánikom, musí Valentine Roncalliová — učnica a vnučka majsterky obuvníckeho remesla Teodory Angeliniovej — preniesť rodinné remeselné umenie starého sveta do 21. storočia. Valentine a Teodora si musia poradiť so svojimi nepredvídateľnými milostnými životmi, povinnosťami voči rodine a dizajnérskou výzvou prestížneho obchodného domu. Snažia sa vytvoriť pár nádherných topánok, s ktorými určite porazia svojich súperov. Počas objavovania svojho skutočného umeleckého nadania Valentine nájde pravú lásku, keď obráti svoj život a podnikanie hore nohami takými spôsobmi, aké by nikdy neočakávala.

Žraločí hostina (Great Shark Chow Down) 2019

Ať už jde o bleskové útoky nebo lov v hejnu, vyvinuli si žraloci pestré a velmi účinné způsoby, jak dopadnout kořist. Podívejme se společně na ty největší žraločí hostiny.

Ti, kteří zůstali (Someone to Live For) 2019

Film, odohrávajúci sa po skončení druhej svetovej vojny, zachytáva silný priateľský vzťah medzi dospievajúcim dievčaťom a mužom (gynekológ) stredného veku. Obidvaja stratili svojich najbližších a túžia len po tom, aby si našli malé potešenie v živote. Pre tých, ktorí tu zostali, je to možné vtedy, keď budú držať spolu. To nie je ľahké, pretože okolo nich sa už pomaličky rysujú kontúry nového systému.

Agnes Joy (Agnes Joy) 2019

Rannveig trpí syndromem vyhoření snad ve všech oblastech svého jednotvárného života na předměstí. Trápí se v nenáviděné práci i ve skomírajícím manželství. Navíc se neustále hádá se svou vzpurnou dcerou Agnes a nedokáže se smířit s tím, že dívka dospěje a nechá ji samotnou. Pak ale do jejich života vstoupí nový soused, pohledný herec Hreinn. Rannveig a její rodina čelí výzvám, které se jim zcela vymknou z rukou.

Šílená svatba 2 (Скажене весілля 2) 2019

Filmový děj se odehrává rok po předchozí ztřeštěné svatbě. Další překvapení, další dcera. Honička za novým zetěm. Hvězdné obsazení, spousta ztřeštěných dobrodružství a ještě více prvotřídního ukrajinského humoru!

Svoboda (Liberté) 2019

1774, krátce před vypuknutím francouzské revoluce, někde mezi Postupimí a Berlínem. Madame de Dumeval, Duc de Tesis a Duc de Wand, hýřilové vyloučeni z puritánského dvoru Ludvíka XVI. se vydávají na cestu za legendárním německým volnomyšlenkářem Ducem de Walchenem, který žije sám v zemi, kde vládne přetvářka a faleš. Jejich hlavním posláním se stává šíření libertinismu, osvícené filozofie, která je založena na odmítání morálních hranic a autorit. Mimo jiné ale hledají i místo, kde se budou moci oddávat hrátkám, při nichž není hledání rozkoše řízeno jinými zákony než těmi, které naplňují nesplněné touhy.

Stíny smrti: Most zapomenutých (Murders in the Vercors) 2019

Kapitánka Marion přijíždí do horské vesnice, kde byl zavražděn místní farmář. Podezření padá na ženu, jejíž rodině muž kdysi hodně ublížil…

Stíny smrti: Cena za věrnost (Murder in Provence) 2019

Kapitánka Marie Jourdanová z policejního oddělení v Lyonu vyráží na pomoc příteli. Její kolega kapitán Paul Danceny je ve vězení a obviněn z vraždy milenky, která byla manželkou charismatického, ale manipulativního plastického chirurga. A tak se netypická policistka, jež si nebere žádné servítky, ocitá ve světě přetvářky a klamné krásy, kde má všechno vysokou cenu… Takovou, která se možná platí krví.

Vrak (The Wreck) 2019

Mladík najde ztracený film, ve kterém hrála jeho zesnulá matka. Rozhodne se proto zjistit další informace o její minulosti a vydá se najít jeho režiséry.