Archivy blogu

Sedlák (Cholop) 2019

Mladý Grigory se narodil do rodiny ruského oligarchy. Zhýčkaný mladík si je svým privilegovaným postavením stoprocentně jistý. Myslí si, že se na něj nevztahují zákony a je nedotknutelný. Když jednoho dne zajde ve svých eskapádách příliš daleko, jeho otec se rozhodne podniknout drastické opatření. Za pomoci svého přítele psychologa vymyslí originální a velmi radikální plán, jak dát neposlušnému synovi opravdu nezapomenutelnou lekci.

Kouzelné zrcadlo aneb dokonalost neznamená štěstí (Double Trouble and the Magical Mirror) 2019

Frido má stejně jako většina jeho vrstevníků rád zábavu. Ve škole je to ale spíše lenoch. Když jednou na pouťové atrakci narazí na kouzelné zrcadlo, nevěří vlastním očím, když se před ním zjeví jeho vlastní dvojník, který je, na rozdíl od něj, ve všem dokonalý. S jeho pomocí se Frido vzdává čím dál větší zodpovědnosti, jak ve škole, tak i doma. A když na to přijdou jeho spolužáci, zkopírují se taky. Nikdo ze třídy už do školy nechodí a obávaní dvojníci začínají mít navrch…

Záhady pro začátečníky: Vražedná řeč (Mystery 101: Dead Talk) 2019

Amy Winslowová je v Seattlu, kde má vystoupit se svým referátem na konferenci Teachable Talks. Požádal ji o to její bývalý přítel, počítačový genius Tim Bishop. Detektiv Travis Burke poněkud žárlí, a tak se Amyiinu otci Grahamovi, který je pozván také, vnutí jako řidič, a k Amyinu překvapení se v Seattlu objeví rovněž, dokonce ve smokingu. Právě včas, protože jeden z účastníků konference, technologický magnát Mitchell McHale, je nalezen mrtev po pádu ze střechy hotelu. Jeho smrt, považovanou zpočátku za sebevraždu, vyšetřuje Travisova dávná známá, spolužačka z policejní akademie v Chicagu, Rachel Knoxová. Amy to ovšem nedá, a brzy spolu s Travisem zjistí, že McHale ze střechy nespadl dobrovolně. Podezřelých je více, McHale byl majitelem údajně geniálního počítačového softwaru na odhalovaní zločinů zvaného SLOOTH, který chtěl prodat seattleské policii. Ale potenciální investorka Vicky Lin, která nějakým způsobem získala betaverzi softwaru, odhalila, že jde o podvod. McHale se také chtěl rozvést, protože jeho žena si začala s provozním ředitelem jeho společnosti Billym Poolem ti měli také motiv ho zavraždit. Případ se ještě zkomplikuje, když se objeví spojitost s jinou vraždou…

Cesta domů (Homeward) 2019

Nazim byl zabit ve válce na východě Ukrajiny. Byl to krymský Tatar, který se po okupaci a anexi Krymu rozhodl odejít jako dobrovolník do armády. Jeho otec přijíždí do Kyjeva, aby odvezl ostatky mrtvého syna domů na Krym, kde ho chce pohřbít podle muslimských zvyků. Naléhá, aby s ním do Kyjeva odjel i mladší syn Alim, který by však raději zůstal doma.

Matka (Mother) 2019

Deset let uběhlo od chvíle, kdy se Eleně ztratil šestiletý syn. Od té doby si prošla těžkou zkouškou. Nyní žije ve Francii na pláži, protože právě tam někde její syn zmizel a ona doufá, že ho nalezne. Pracuje v místní restauraci. Jednoho dne potká mladého chlapce, který se až příliš podobá jejímu synovi. Snaží se s ním navázat kontakt a nevědomky tak spustí další řetězec nečekaných událostí. Režisér rozvedl svůj a opět se věnuje žánru psychologického dramatu.

Die Toten am Meer (Mŕtvi pri mori) 2019

Mladá vyšetrovateľka Ria sa snaží vyriešiť prípad záhadných vrážd. Na morskom pobreží sa objavujú telá obetí, ktoré zahynuli rovnakým spôsobom, ako obete sériového vraha, ktorý v oblasti vyčíňal v minulosti. Ten je však už roky vo väzení. Je možné, že niekoho spoza mreží inštruuje, aby vo vraždení pokračoval?

Bindu zkoušená životem (The MisEducation of Bindu) 2019

Dospívající indická dívka Bindu vyrůstala v tradiční indické rodině, po smrti otce se však s maminkou přestěhovaly do USA. Navštěvuje střední školu, kde musí každý den bojovat se šikanou a novými problémy. Když je toho na ni už opravdu moc, nechá se unést emocemi. Udělá něco, čím si způsobí jen další komplikace. A tak nemá na výběr. Musí se obrátit o pomoc na studenty, od kterých zoufale touží odejít.

Tlapková patrola: Mocná štěňata (Paw Patrol: Mighty Pups) 2019

Když zlý starosta Humdinger a jeho synovec Harold plánují využít meteorit, který lidem dává superschopnosti, musí hrdinové, Mocná štěňata, zachránit situaci.

Věčné Pompeje (Eternal Pompeii) 2019

Zkáza Pompejí byla obrovskou katastrofou v historii lidstva. Stalo se tak jednoho dne roku 79 po Kristu, kdy bylo přístavní město Pompeje pohřbeno pod nánosem popela z Vesuvu a kdy zahynul bezpočet lidí. Pompeje se dokonale uchovaly a jsou tak záznamem římského starověku. Město se stalo symbolem celé této epochy, ale historie Pompejí nekončí tímto hrozným zánikem. Dozvíme se zcela poprvé, co se stalo po zničujícím sopečném výbuchu, jak se lidé vyrovnali s touto přírodní katastrofou, jaký byl rozhodný zásah římského císaře Tita a jak došlo k ekonomickému oživení zničené oblasti.

Olympijská láska (Olympic Dreams) 2019

V olympijské vesničce se mladá běžkyně na lyžích po závodu sblíží s lékařem – dobrovolníkem.