Archivy blogu

Marvel Superhrdinové (LEGO Marvel Super Heroes: Maximum Overload) 2013

Neporazitelní superhrdinové opět bojují proti zlu…

All the Wrong Reasons (All the Wrong Reasons) 2013

Po tom, ako sa stala svedkom rodinnej tragédie, sa Kate Ascher izolovala od okolitého sveta podivnou traumou, ktorá jej bráni a nedovolí dotýkať sa ostatných osôb. Najviac tým utrpí jej manžel James , ambiciózny manažér obchodného domu Fairfax, v ktorom pracuje i Kate. Hoci sa James všemožne snaží vytrhnúť svoju ženu z jej ulity, Kate uprednostňuje svoj život taký, aký je, a rozhodne nemieni nič na ňom zmeniť. Jedného dňa sa tak James v slabej chvíli nechá zviesť mladou pokladníčkou Nicole , ktorá ako slobodná matka v osobnom živote zápasí o prežitie spolu so svojim malým dieťaťom.  Avšak celý sled udalostí v obchodnom dome rozhýbe až prítomnosť nového člena tímu, bývalého požiarnika Simona , ktorý prišiel pri jednom zásahu o ruku a teraz sa snaží vyrovnať s novou realitou ako člen ochranky.

Top Gear speciál: Napříč Evropou (Top Gear: The Perfect Road Trip) 2013

Jeremy a Richard vyrážejí na dokonalý výlet napříč Evropou. Z Benátek zamíří do francouzského Pau – města, kde se jela vůbec první Velká cena. Po cestě prostřídají hned několik vozů. Od veteránů po ta nejdražší sportovní auta…

Africké Safari (African Safari) 2013

Pozorujte lvy, jak loví lachtany na pobřeží koster v Namibii, koupejte se společně se slony v deltě řeky Okavango, vstupte mezi 15 milionů netopýrů v národním parku Kasanka, abyste byli svědky největší migrace savců na zemi, nebo sledujte lvy, jak v Tanzánii lezou po stromech. Africké safari je opravdová cesta do těch nejodlehlejších a nejúžasnějších afrických zemí!

Divoká Aljaška (The Ends of the Earth) 2013

Úzká mez táhnoucí se mezi teplými a studenými zeměpisnými šířkami v délce 500 mil na území Aljašky a oddělující od sebe bouřlivé Beringovo moře, Tichý oceán a poloostrov Aljašku. Aktivní sopky s vrcholky skrytými v oblacích, neproniknutelné tundry a nejpočetnější medvědí populace naší planety. To všechno tady je. Tvůrce našeho snímku byl inspirován spisy přírodovědce Lorena Eiseleyho, a proto chtěl vytvořit filmovou studii o kraji, ve kterém není pánem člověk, nýbrž medvěd, a kde pořádají své svatební reje nejpočetnější hejna lososů, která na zeměkouli známe. V místě, kde se poloostrov napojuje na souš, se rozprostírá Národní park Katma, jehož plocha je větší než dva jiné národní parky, Yellostone a Yosemite, dohromady. Ve vnitrozemí poloostrova se tyčí do výše obrovitá sopečná kaldera, která je už natolik vzdálená, že lidé raději zdolávají Everest, než aby navštívili národní památník Aniakchak. Aljaška se však bohužel zahřívá dvakrát rychleji než kterýkoli jiný kout Země. Proto režisér John Grabowska ve svém filmu o Aljašce upozorňuje i na to, jak závažně je tento nádherný kus divoké přírody ohrožen klimatickými změnami.

Christmas Belle (A Fairytale Christmas) 2013

Láska ako z rozprávky, kto by po nej netúžil? No čo ak ten pravý… Je možno niekto, koho by ste netipovali ani omylom?!Je síce krátko pred Vianocami, no rozkošná Belle (Haylie Duff) bez váhania opustí svoje krásne kalifornské rodisko a vydá sa ďaleko na sever, aby sa postarala o dôležitý predaj honosného rodinného sídla. No kým tento jej nový džob je pre ňu čosi ako práca snov… O jej aktuálnom klientovi Hunterovi Lowellovi (Nicholas Gonzalez), to pri najlepšej vôli povedať nemožno! No keď spolu strávia viac času, jeho spočiatku ľadová neprístupnosť sa pomaly, ale isto začne roztápať… Ako na potvoru sa však, práve keď sa ich nepriateľstvo medzičasom prekvapivo zmenené na priateľstvo začne ešte prekvapujúcejšie prehlbovať smerom k láske, na scéne nečakane zjaví naozaj sľubne vyzerajúci záujemca (a zjavne nielen o už spomínanú nehnuteľnosť) Tony (Mark Famiglietti) a vnesie do už i tak dosť komplikovanej situácie menší chaos!

Ajťáci: Přichází internet (Ajťáci: Jde po nás internet) 2013

Není radno dráždit bosou nohou internet. Grandiózní finále britského kultovního seriálu.Čas o něco poskočil, ale v suterénu Reynholm Industries se zdá být vše při starém. Zatímco Moss obdivuje znalosti marvelovského universa Royovy nové přítelkyně Alice, Jenny laškuje s fešným prodavačem v nové kavárně hned za rohem a Douglas plánuje účast na monstrózní párty, organizované majitelem nejlepšího řetězce striptýzových barů v Soho. Obraz všeobecné pohody však při bližším pohledu již začíná vykazovat drobné vady na kráse. Co mohla jen Alice myslet tím, že Roye označila za emocionálního artistu? A proč je nová webizoda Mossova herního magazínu tak k uzoufání nudná? To vše jsou ale skutečně jen drobnosti, blíží se mnohem fatálnější katastrofa. Zdánlivě banální incident s bezdomovkyní a malým prodavačem kávy se stane virálním videem roku a přivolá na hlavy nešťastného Roye a Jenny nejen Douglasův hněv, ale co je mnohem horší, hněv celého internetu. A jak známo, před internetem není úniku. Ještě že zaměstnanci oddělení IT Reynholm Industries umí v okamžicích krize držet při sobě!

Svět z ptačí perspektivy: Pozoruhodné Jordánsko (Jordan) 2013

Jordánské království stálo u zrodu a rozkvětu mnoha civilizací. Od Babylóňanů po Osmany, přes Římany a Nabatejce byla tato země Levanty vždy výsostným svědkem dějin. Plynoucí staletí tam po sobě zanechávala obrovské historické dědictví a bezpočet pokladů. Prameny života se proplétají s vyprahlou pouští a vytvářejí tisíc a jednu tvář této země. Hášimovské království, toto útočiště pro mnohé vyhnance, je oázou míru a stability v oblasti zmítané mnoha konflikty. I tak se dnes musí přizpůsobit tužbám neklidného arabského světa.

Detektiv Leo zasahuje (No Clue) 2013

Prodavač reklamy Leo nevědomky převezme roli soukromého detektiva, aby pomohl Kyře, a zaplete se tak do riskantní a stále se prohlubující záhadné vraždy. V Kanadě jde Kyra omylem do kanceláře neohrabaného prodavače Lea Falloona ve středním věku v domnění, že je soukromým detektivem. Najme si ho, aby jí pomohl najít jejího zmizelého bratra Millse Severeigna a Leo je blondýnkou tak okouzlen, že jí neřekne, že není tím, koho hledá. Leo se rozhodne vydávat za soukromého detektiva a zaplete se tak do komplikovaného schématu podvodu společností počítačových her.

Pestré vrstvy (Pestré vrstvy) 2013

Kultovní site specific inscenace ostravského souboru Divadla Petra Bezruče ožívá v televizní verzi realizované v prostředí Národní kulturní památky Důl Hlubina v Dolní oblasti Vítkovice. Svérázně tragikomická výpověď o životě, o existenci člověka, jedince ve specifickém a velmi rázovitém kraji a jeho absurdní době pozdního socialismu. V prostředí staré ostravské šachty, s živým havířským jazykem, se spolu s herci noříme do autentické industriální atmosféry, kterou její autor Ivan Landsmann sebereflexivně glosuje s ironickým nadhledem a zachycuje v ní vlastní zkušenosti odpozorované z denního života.