Archivy blogu

Proč se vraždí starší dámy (Proč se vraždí starší dámy) 1981

Strýček z Ameriky byl odjakživa – zejména v komediálním žánru – populární postavou. Tentokrát však autor televizní hry nabízí tetičku. A vlastně to ani tetička není, jen přítelkyně matky našeho hrdiny. Věruška je bohatá, a jak se sluší a patří, zamýšlí udělat svého synovce“ univerzálním dědicem. Jenže ten není situací nijak nadšen nejen proto, že ta roztomilá a vtipná stará paní má ráda klepy…

Propastný rozdíl (Continental Divide) 1981

Z ostrého novináře udělá drsná příroda a strávený čas s krásnou ženou zamilovaného beránka…

Jed (Venom) 1981

Philip dostane od svého strýce speciální dárek hada. Nikdo však netuší, že v obchodě se zvířaty a domácími mazlíčky došlo k tragickému omylu. Philipův neškodný plaz byl nevědomky vyměněn za smrtelně jedovatou černou mambu. Už tak dramatickou situaci ještě zkomplikuje skutečnost, že smrtící zásilka dorazí ve stejnou chvíli jako teroristé, kteří chtějí Philipa unést a získat za jeho vrácení vysoké výkupné.

Divné chování (Strange Behavior) 1981

Drsný horor od scenáristy filmu Chicago. Poklidné město čelí hrůzným experimentům.

Les Filles de Grenoble (Les Filles de Grenoble) 1981

Její kamarádku zavraždili v nemocniční posteli. Mladá prostitutka chce vraha předat spravedlnosti, a k tomu potřebuje pomoc vysoce postaveného soudce.

Jeppe z vŕšku alebo premenený sedliak (Jeppe z vŕšku alebo premenený sedliak) 1981

Klasická divadelná hra v osobitnej réžijnej interpretácii a členov DJGT vo Zvolene. Príbeh sedliaka, ktorý holduje alkoholu a na chvíľu sa stane pánom.

Po rozvodu (Po rozvodu) 1981

Alena Brůžková , matka dospělé dcery Evy a dospívajícího syna Pavla , se právě rozvedla se svým mužem Hynkem . Našla si nového přítele , se kterým plánuje svatbu, a po rozvodu s ní bude bydlet syn, jak bylo soudem rozhodnuto. O těchto skutečnostech se děti dozvídají od otce. Rodina se rozpadla, zdá se, vinou manželky a její nevěry. Jenže nic není takové, jak to na první pohled vypadá. Na debaklu tohoto manželství se podílí stejnou měrou i manžel…

Klub příšer (The Monster Club) 1981

Malý chlapec pozná ve svém tátovi upíra. Osamělý netvor se mstí kvůli zhrzené lásce a konečně tajemná vesnice ukrytá za mlhou, kde nemůžete věřit ani policistům. To jsou příběhy, které zazní v prostředí klubu, kde se i striptýz může stát horrorovou záležitostí.

Charlie Chan a kletba Dračí královny (Charlie Chan and the Curse of the Dragon Queen) 1981

Známy detektív Charlie Chan je opäť na scéne – zavolajú ho z dôchodku, aby pomohol detektívovi zo San Francisca vyriešiť sériu záhadných vrážd. Chan si vezme na pomoc svojho vnuka a stretne sa aj s hlavnou podozrivou tzv. Dračou kráľovnou.

Čtyři roční období (The Four Seasons) 1981

Klasika v podání Alana Aldy! Tři manželské páry se spolu už dlouho přátelí. Občas si vyjedou na víkend a povyrazí si. Přesto má každá dvojice nějaké problémy, které se brzy projeví. Dokážou nakonec vše překonat a dostat se z krize? V hlavních rolích hořkosladké romantické komedie o proměnách partnerských vztahů se představí herecké legendy Carol Burnettová a Alan Alda, pro kterého byl film cenami ověnčený rovněž režijním debutem.