Archivy blogu

Svět kočky Marnie (Marnie’s World) 2018

Rozmazlená zrzavá domácí kočka Marnie nikdy nevykročila z pohodlí domova a skutečný svět zná pouze prostřednictvím svého oblíbeného detektivního seriálu v televizi. Její milující majitelka Rosalinde se snaží Marnie splnit vše, co jí na očích vidí. Když je však přijede navštívit Rosalindin bratr Paul a přislíbí Marnie hlavní roli zvláštní agentky na tajné misi, nechá se omámená životní šancí zavřít do krabice. Jenže skončí sama na opuštěné křižovatce daleko za městem. Po chvíli se k ní přidají upovídaný, ale jinak vlastně docela plachý pes Elvis a osel Anton, který se chce v přestrojení za zebru stát hvězdou cirkusu. Partu ztracenců doplní i mírně neurotický kohout Eggbert. Společně pak unesou červenou dodávku, ze které se ale vyklube hledané auto zlodějů na útěku. Není tedy divu, že naši partu brzy všichni považují za gang uprchlých zlodějů umění, který terorizuje kdysi poklidnou vesnici. Pro Marnie je jejich úkol jasný: chytit skutečné pachatele a očistit vlastní pověst.

Respublica Z (Republic Z) 2018

Ghost of Camp Blood (Ghost of Camp Blood) 2018

Detektiv Durantová: Mrtvá blondýnka (Jung, blond, tot – Julia Durant ermittelt) 2018

Kriminální inspektorka Julia Durantová se ujímá prvního případu poté, co byla nějakou dobu mimo službu, když byla těžce zraněna a utrpěla trauma. Během posledního roku byly na různých místech ve Frankfurtu nalezeny zohavené mrtvoly mladých dívek, oblečené v bílých šatech. Vrah jim precizně skalpelem odřezal různé části obličeje. Je zřejmé, že jde o sériového vraha, který bude nejspíš ve své činnosti pokračovat. Tým Durantové tvoří detektivové Markus Schulz (který se s ní nesnáší), Felix Dombrowski a soudní patoložka Elif Kaymazová. Pátrání nasměruje Julii (která týmové práci neholduje a nejraději chodí všude sama) do prostředí frankfurtské smetánky, soustředěné kolem bohatého obchodníka s uměním Rolanda Menzela, který pořádá opulentní párty. Julia se jedné z nich zúčastní a ráno se probudí v Menzelově sídle poté, co upadla do bezvědomí, když vypila sklenku toniku s džinem – a s drogou fencyklidinem. Během vyšetřování se ztratí další mladá dívka Miriam, kterou Julia krátce nato najde mrtvou v městském lese. Na rozdíl od ostatních vyšetřovatelů trvá Julia na tom, že vraždu spáchal tentokrát někdo jiný, kdo chtěl sériového vraha napodobit – řada detailů totiž prvním třem vraždám neodpovídá. K této vraždě se posléze skutečně přizná Menzelův syn Florian – s dívkou chodil, ona se s ním před 3 měsíci rozešla – a byla těhotná s jeho otcem…

Ils ont échangé mon enfant (They Swapped My Baby) 2018

Sophie Serrano zistí, že jej najstaršia dcéra Manon nie je jej biologické dieťa a v pôrodnici prišlo k zámene detí. Nájde aj svoju biologickú dcéru Mathilde a čelí ťažkým rozhodnutiam o budúcnosti oboch detí i seba… Film bol inšpirovaný skutočným príbehom.

Strangeways Here We Come (Strangeways Here We Come) 2018

Nesourodá parta spoluvlastníků bytů na sídlišti spojí síly a zkusí se zbavit nemilosrdného lichváře, který jim dělá ze života peklo.

Susu (Susu and the House of Secrets) 2018

Dvě mladé ženy překládají v letitém sídle staré bijáky a odhalí přitom tajemství smrti čínské operní divy. Jejímu odkazu budou pak ale muset uniknout.

Jako pes s kočkou (A Cat with a Dog) 2018

Dva bratři, kteří se věnují filmové režii, spolu nemají zrovna nejlepší vztah. Když ale staršího z nich raní mrtvice, mladší se o něho rozhodne postarat.

Breaking & Exiting (Breaking & Exiting) 2018

Šarmantný zlodej Harry získa oveľa viac, než pôvodne zamýšľal ukradnúť, keď pri pokuse o vlámanie do domu narazí na zúfalú Daisy a začne s ňou vyjednávať. Skôr než dievča urobí najväčšiu chybu svojho života, Harry sa ju pokúsi zachrániť pred sebou samou. Zároveň sa spolu vydajú na bizarnú cestu plnú komických situácií, sebapoznania a lásky.

Krępujące zdjęcia z rodzinnego albumu, czyli zniszczona wątroba i złamane serce (Krępujące zdjęcia z rodzinnego albumu, czyli zniszczona wątroba i złamane serce) 2018