Archivy blogu

Malé psovité šelmy (The Underdogs) 2018

Od houževnaté lišky polární přes pouštního šakala, plachého psíka mývalovitého až po oblíbenou lišku obecnou. Všichni tito úžasní, úspěšní a stateční bojovníci jsou opravdovými hvězdami zvířecí říše… V mnoha dokumentárních filmech o přírodě na sebe strhávají veškerou pozornost velcí predátoři. V jejich stínu však žije skupina malých psovitých šelem, které ve světě, kde jsou na sebe všichni jako psi, používají k přežití šikovné strategie. Možná jsou malí tělem, ale svou přizpůsobivostí a odhodlanou vytrvalostí si dokážou vydobýt své místo na slunci.

Bílá orchidej (White Orchid) 2018

Introvertní, nevýrazná třicátnice Claire pracuje jako vyšetřovatelka pro sociální služby. Jednoho dne se dostane ke spisu neobjasněné brutální vraždy mladé dívky známé jako Bílá orchidej, kterým je okamžitě fascinována a pátrání po stopách záhadného zločinu se stane její posedlostí. Druhý celovečerní snímek amerického scenáristy, režiséra a producenta  vznikl stejně jako jeho neo-noirový debut z Los Angeles  (2014) pod záštitou organizace The Estate of spravované synem slavného herce klasické hollywoodské éry. Spletitý příběh o nejedné osudové ženě zaujme chytrou pointou a atmosférou těžící z fotogenických lokací kalifornského městečka Morro Bay s ikonickou skálou, ale i San Franciska, kam hrdinku vyšetřování zavede. Znalého diváka Bílá orchidej potěší odkazy na  (1958) nebo  (2006).

First We Take Brooklyn (First We Take Brooklyn) 2018

Mikki Levy je odsouzen k doživotí v jednom z nejtvrdších izraelských vězení bez jakékoliv naděje. Když je ale překvapivě propuštěn, přestěhuje se do New Yorku a věří v nový začátek. Život v Brooklynu se strýcem a každodenní drsná realita ho zažene zpět do podsvětí. Mikkiho houževnatost mu však pomůže a možná i zachrání.

The Long Dumb Road (The Long Dumb Road) 2018

Camp Cold Brook (Camp Cold Brook) 2018

Tím lovcov duchov sa v snahe zachrániť svoju televíznu reláciu vyberie na miesto nazývané Camp Cold Brook, kde v deväťdesiatych rokoch prišlo o život viacero detí. Netrvá dlho a zisťujú, že miesto je aj desiatky rokov po incidente stále obývané duchmi, ktorí z nezvaných hostí nie sú nadšení.

MILF (MILF) 2018

MILF je debut herečky v roli režisérky. Letní lehká a trochu lechtivá komedie o třech kamarádkách od základky, Cecilii , Soně a Elise (tu hraje sama režisérka), které si vyjedou na prázdniny k moři na Côte dAzur, především proto, aby uklidily a nablýskaly vilu, kterou vdova Cecilie zdědila a chce ji prodat. Všem je sice přes čtyřicet, ale vypadají dobře a jak zjistí, zájem o ně mají i mnohem mladší muži. Postupně se uvolňují, přizpůsobují a učí mladíky (trojice Paul, Matthew a Markus, která provozuje školu jachtingu) jak si nehrát na mača nebo pornohvězdu, ale ženě udělat potěšení (Cecilii trvá nejdéle, než se osmělí). Humor je jednodušší, diskuse o velikosti penisu, masturbaci, kouření a podobně jsou běžné, typický je vtípek Elise, když si vezme tričko s nápisem Jsem panna“ a každému vysvětluje, že to je hodně staré tričko. Možná snaha ukázat genderové role naruby, ženy ovládající muže, možná jen pokus o lehce sexy komedii.

Dávno ztracená dcera (Long Lost Daughter) 2018

Michelle se odstěhuje se svým přítelem z centra na předměstí, kde doufá v klidný, spokojený život. Brzy si najde novou kamarádku Cathy a vše se zdá na dobré cestě. Michelle ale netuší, že ji Cathy považuje za svou ztracenou dceru a udělá cokoliv, aby ji k sobě navždy upoutala…

Nekonečná posedlost (Twisted) 2018

Kara pomohla svému snoubenci Tylerovi dát si život do pořádku a chystají spolu svatbu. Z léčebny se ale vrací Tylerova bývalá přítelkyně Isabelle, která je všechno, co Kara ne – krásná, sexy a drzá. A zatímco Kara se snaží udržet si snoubence, Isabelle jde jen o vlastní štěstí. A půjde si za ním za každou cenu…

Fenomén Vinnetou (Searching for Winnetou) 2018

Co způsobilo, že se Vinnetou, románová postava z příběhů , stal německým lidovým hrdinou? Proč se každý rok tisíce Němců převlékají za indiány? Na tyto otázky se ptá rodilý kanadský indián… Fenomén Vinnetou zachycuje příběh spisovatele a humoristy z indiánského kmene Odžibvejů, který se snaží zjistit, z čeho koření posedlost Němců domorodými Američany. Tisíce Němců se nechaly inspirovat dobrodružnou sérií románů o statečném indiánském náčelníkovi Vinnetouovi, kterou napsal Karel May už v 19. století. Oblékají se a snaží se žít stejně jako lidé Prvních národů Severní Ameriky. Díky těmto indiánským nadšencům“ se zrodil celý průmysl živých představení, filmů, autentických“ sběratelských předmětů a indiánských táborů. Ale jejich obliba všeho indiánského nutně vyvolává otázku, jaký je rozdíl mezi oblibou a přivlastňováním.

Beatles: Vznik legendy (Made on Merseyside – The Beatles) 2018

Beatles jsou legendární kapelou, kterou zná celý svět. Jaké ale byly jejich začátky před vydáním prvního alba, které z nich udělalo hvězdy světového formátu…? Liverpoolskou kapelu Beatles zná každý. Jejich úspěch se ale nezrodil přes noc, jak si všichni myslí. Příběh kapely začíná založením jiné kapely, Quarrymen, kteoru založil se svými kamarády. Postupně se ke Quarrymen přidávají a . Kapela začíná hrát v dnes legendárním klubu Cavern. Jejich první vystoupení v historii ale proběhlo v roce 1960 na pódiu klubu Casbah Coffee Club. Před odjezdem do Hamburku se ke kapele přidává jako bubeník. V Hamburku hráli v klubu Indra, který předtím býval striptýzovým klubem. Po půl roce se kapela vrací do Liverpoolu. Vystupuje v klubu Cavern a stává se stálicí na místní hudební scéně. Tehdy si kapely všímá , který se později rozhodne Beatles dát šanci. Začíná jim dělat manažera. Beatles chtěli dosáhnout většího úspěchu a tak Epstein vyráží do Londýna, kde se snaží kapelu udat. Beatles ale nikoho nezajímají. Nakonec se Beatles ujímá , ale požaduje, aby byl Pete Best vyměněn za jiného bubeníka. Do kapely přichází . Vydavatelství Parlophone podepisuje s Beatles smlouvu na první desku. Jejich první singl Love Me Do nemá zprvu příliš velký úspěch, ale s další písní Please, Please Me se jejich život obrací vzhůru nohama a stávají se hvězdami.