Archivy blogu

Breaking Bread (Breaking Bread) 2020

Chtěl jsem se ukrýt (Volevo nascondermi) 2020

Toniho, syna italské emigrantky, po matčině smrti adoptuje německy mluvící pár ze Švýcarska. Mladíka však sužují tělesné i duševní neduhy, kvůli kterým je nakonec vyhoštěn ze země. Proti své vůli je poslán do Itálie, kde žije několik let ve skrovném přístřešku na břehu řeky Pád. Občas si najde podřadnou práci, ale své velké vášně pro kreslení se nevzdává. Setkání se sochařem Renatem Marinem Mazzacuratim jej přiměje zkusit malovat. Brzy se vydává na cestu za spásou. Strhující příběh Antonia Ligabueho, osamělého revolucionáře moderního umění.

Skutečné vraždy: Hra na schovávanou (Aurora Teagarden Mysteries: Heist and Seek) 2020

Když je během benefičního galavečera pořádaného knihovnou Lawrenceton ukradena koruna, kterou nosila Alžběta I., Aurora a Klub skutečných vrahů musí prozkoumat, kdo by zabíjel pro korunu s tak nevyčíslitelnou hodnotou…

Detektiv z kuchyně: Jíška dne (Gourmet Detective: Roux the Day) 2020

Okouzlující kulinářský expert Henry a jeho krásná policejní partnerka Maggie opět v akci. Henry byl najat, aby ověřil pravost dlouho ztracené cenné knihy receptů a pak ji odkoupil. Spolu s policejní detektivkou Maggie vyšetřují záhadný případ vraždy a zjišťují, že tajemství, ukrytá ve staré knize, nezůstala pohřbená v minulosti, ale ohrožují všechny, kteří ji vlastní.

Výheň (The Furnace) 2020

Western z období zlaté horečky se odehrává v 90. letech 19. století. Jeho dějištěm je divoká příroda Austrálie a hlavními aktéry smíšená společnost velbloudí karavany, kterou tvoří převážně muslimští a sikhští muži z Indie, Afghánistánu a Persie. Film osvětluje zapomenutou historii australských jezdců na velbloudech “Ghan”, kteří prošli rozlehlým pouštním vnitrozemím a vytvořili si jedinečná pouta s domorodým aborigénským obyvatelstvem. Mladý Afghánec Hanif se spřátelí s domorodým lovcem Woorakem, když hledá nelegální pec, ve které by mohl roztavit dvě zlaté cihly. Dostal se k nim náhodně, když mu cestu zkřížil Mal, jenž jako jediný přežil masakr. Oba muži musí dělat kompromisy, aby přežili cestu australským vnitrozemím a vyhnuli se vojákům Zlaté čety.

Romantický průvodce po ztracených místech (Guida romantica a posti perduti) 2020

Bennovi je přes padesát let. Je to Angličan, který pije jako Dán. Allegra je o dvacet let mladší než on. Píše cestovatelský blog a má velkou fantazii. Oba žijí ve lži a nemají v úmyslu se jí vzdát. Bydlí vedle sebe, ale nikdy se nesetkali. Jednoho dne však muž vystoupí na špatném patře. Nesourodá dvojice se tak čirou náhodou vydává na společnou cestu po dávno zapomenutých místech. Tato výprava změní jejich životy i přístup k realitě. Road movie, jejíž hrdinové putují Evropou a hledají ztracená území i své pravé já.

Malý upírek (Petit vampire) 2020

Pohádka o malém upírovi, který utíká ze svého starého, známého strašícího zámku od své rodiny, aby poznal okolní svět. Jeho tajným snem je totiž chodit do školy, poznat lidi a skamarádit se. Venku pozná mladého sirotka, se kterým se okamžitě sblíží a začnou spolu podnikat dobrodružství. Bohužel se mezi ně postaví příšera z minulosti, která malému upírovi nedopřeje žádné štěstí.

Zlato, tomu neuvěříš (Жаным, ты не поверишь) 2020

Dastan (Daniar Alshinov) už nemůže vydržet neustálé naléhání své vysoce těhotné manželky a rozhodne se alespoň na jeden den utéct se svými přáteli – rádoby obchodníkem a okresním policistou. Muži se rozhodnou jít na ryby a vše by šlo hladce, nebýt řady nepředvídaných, náhlých, nepochopitelných, násilných a nevratných událostí.

Enkel für Anfänger (Granny Nanny) 2020

Tři čiperné babičky nechtějí život jen tak doklepat, a tak se přihlásí jako dobrovolnice na pomoc problémovým rodinám. Získají ale mnohem víc, než čekaly.

Hlad po pravdě (Hunger for Truth) 2020

Falešné pozlátko říše se odvážila poodhrnout jedna smělá žena… Mladá kanadská novinářka se bez povolení vydala na sovětskou Sibiř a jako jedna z prvních popsala tábory Gulagu. Jmenovala se Rhea Clymanová a toto je příběh vyprávěný jejími vlastními slovy. Její články sovětské vedení popuzovaly. Na základě nařízení politbyra ze 17. září 1932 byla korespondentka Clymanová za údajně vykonstruované články o povstání a hladových nepokojích vyhoštěna. Mezi novináři měla jako první na 10 let zakázaný vstup do Sovětského svazu. Před svým zatčením navštívila jižní Ukrajinu, kde odhalila jeden z největších zločinů století.