Archivy blogu

Jsme si o smrt blíž (Love Is Just a Death Away) 2020

Pro někoho život začíná až po smrti. Třeba pro malého parazita, který ovládá mršinou psa tlející na staré skládce. Uvězněný ve své schránce hledá lásku a přátele.

Deadly Daughter Switch (Deadliest Switch) 2020

Brooke vede dokonalý život po boku milujícího manžela a dcery Hailey. Ten se však obrátí naruby, když test DNA odhalí nepředstavitelné. Hailey není jejich biologická dcera, ale byla v nemocnici nedopatřením zaměněna s jiným miminkem. Když se rodina seznámí s Alexis a její dcerou Breanne, rozhodnou se obě dívky žít s Jenkinsovými. Zoufalá Alexis tedy vymyslí plán, jak získat zpět nejen Breanne, ale i svou biologickou dceru Hailey.

Jehňátko (L’Agnello) 2020

Děj filmu se odehrává v současnosti na Sardinii, odkud režisér pochází. Ale mohli bychom také říci, že by se mohl odehrávat kdekoli v postcovidové době“, všude tam, kde se z lidí stávají zamaskované přízraky, a kdy jakákoli snaha vybřednout z nezvratnosti osudu je předem odsouzena k nezdaru. Kulisou příběhu obyčejných bezbranných lidí, kteří marně zápasí o záblesk naděje, je vyprahlá pustina, která odkazuje někam k  existenciálním scenériím industriální Apokalypsy (, , ). Drásavostí a syrovostí komorního dramatu několika postav na úzce vymezeném rodinném půdorysu se zase přibližuje k silným filmovým příběhům (, ). Přitom rámec příběhu by se mohl jevit jako bukolický. Je to, jak už název napovídá, prostředí pastýřů ovcí a jejich stád, a to nám evokuje biblické archetypy s postavami jako Kain, Abrahám, Izák či Jákob. Hlavní postavou je sedmnáctiletá Anita, která žije s otcem Jacopem na venkově, kde Jacopův otec Tonino chová ovce. Kamenité pastviny sousedí s vojenskou základnou, která po léta ničí zdraví a životy místních obyvatel. Anitě se změní život poté, co její otec onemocní na leukémii, na kterou zemřela i Anitina matka. Řešením by mohla být transplantace kostní dřeně, pokud by se našel vhodný dárce. Zbývá ale už jen měsíc času, a tak se Anita spolu s dědečkem pokouší navázat dávno přerušené vztahy mezi otcem Jacopem a jeho bratrem Gaetanem.

Un Nuevo Comienzo (A New Beginning) 2020

Mladá žena tragicky přijde o otce a začne se sama sebe ptát, jak nakládá se životem a jestli ji náhodou až moc neomezuje její manželství.

Ostrov stínů (Island of Shadows) 2020

Carly je úspěšná autorka detektivek. Po letech tvrdé práce s manželem Kevinem vyráží na dovolenou do historického sídla na Crawfordském ostrově. Kevin bere dovolenou jako šanci znovu obnovit jejich vztah, ale Carly se na místě začne zajímat o podivnou a dosud nevyřešenou vraždu Diany Crawfordové a znovu se ponoří do práce…

Ainbo: Hrdinka pralesa (Ainbo) 2020

Princezna amazonské džungle Ainbo miluje svůj nádherný domov a všechno živé v něm. Když jednoho dne vidí, že do pralesa vtrhli hamižní těžaři a kácejí vzácné stromy, vzplane v ní spravedlivý hněv a touha zachránit ohroženou přírodu. Musí se vydat na záchrannou výpravu. Náhoda ji svede se dvěma legračními zvířaty – roztomilým pásovcem Dillem a krásně praštěným tapírem Vacym. Společně hledají moudrou matku pralesa želvu Motelo Mamu, která jediná jim dokáže poradit jak zabránit katastrofě. A k tomu zažijí úžasné dobrodružství.

Kedibone (Kedibone) 2020

Nadějná herečka ze Soweta si s pomocí přítele dokáže zaplatit školu. Život holky na úrovni ji ale v Johannesburgu bude stát mnohem víc.

Timmy Failure: Mistakes Were Made (Airborne) 2020

Historie okultismu (Historia de lo Oculto) 2020

V posledním vysílání nejslavnějšího publicistického pořadu 60 minut do půlnoci je hvězdou večera Adrián Marcato, který možná odhalí rozsáhlé spiknutí spojující vládu se satanistickou sektou. Tým novinářů závodí s časem, aby odhalil toto spolčení a našel předmět, který by umožnil zveřejnění Marcatova doznání. Musí se spolehnout nejen na své znalosti, ale také na poněkud neobvyklé metody.

Výkupné (Killer Ransom) 2020

Shannon Williamsová a její pubertální dcera Brooke se usadily v novém městě. Pro Brooke to znamená novou školu a pro Shannon novou práci. Ovšem po společném nákupním výletu se zhmotní nejhorší Shannonina noční můra. Brooke byla unesena a únosci požadují výkupné. Kdo by mohl chtít ublížit její dceři? Shannon se nezastaví před ničím, aby ochránila svou dceru. Podaří se jí ale dívku zachránit včas?