Archivy blogu

Vloupání (Breaking In) 1989

Pánové, v našich hrudích bije láska k bankovním trezorům!Berlín 1946. Graf a Lubowitz se chystají na největší džob své kariéry. Deutsche Verkehrs-Kredit-Bank platí za nedobytnou a své peníze zde ukládají i Říšské dráhy. Oba gangsteři se chystají k výběru způsobem, za který je trest 18 let. V budově banky si pronajmou volné prostory a zřídí fiktivní kanceláře. Během akce přibírají další členy, včetně Markwarda. Začínají do banky hloubit tunel. Jejich první problém se jmenuje spodní voda.

Ultra Force 1. (Killer Angels) 1989

Modří andělé jsou tajná jednotka hongkongské policie, kterou vede kapitán Sung. Tuto jednotku tvoří tři špičkové agentky: Yardley, Rosa a Amy – smrtonosné trio! Každá z nich je krasavice a… bojovnice, jaké není rovno. Hongkongské úřady se začnou dožadovat jejich pomoci, když se do města vrátí Jacky Chen, člen jednoho z největších syndikátů. Jacky se střetl s jedním z šéfů newyorského podsvětí a teď se chystá výměnou za osobní svobodu zradit své bývalé kumpány. Modří andělé chtějí informace využít k tomu, aby vypátrali jeho šéfa Chu Chung Shinga, muže, který zbohatl obchodem s otroky.

Ultra Force 2. (Devil Hunters) 1989

San, šéf hongkongského syndikátu a Chai, pašerák drog a člen narkomafie Zlatý trojúhelník se sejdou v přeplněném zábavním parku, aby pod ochranou svých tělesných strážců uzavřeli obrovský kšeft. Avšak někdo informoval policii. Kapitán Tong nastraží past v naději, že se mu na jeden zásah podaří zatknout všechny překupníky s drogami. Vtom na scénu vstupuje záhadná dívka a zásah překazí… Nastane přestřelka a v chaosu se podaří překupníkům uprchnout. Sam podezřívá ze zrady Chaia a přikáže ho odstranit. Chai umírá v náručí svého syna Ricka. Rick přísahá pomstu…

Ultra Force 3: Pod policejní ochranou (Under Police Protection) 1989

Udržte ji naživu 72 hodin! Tak zní příkaz kapitána Pierra, zvláštního agenta, který má do Hongkongu dopravit krásnou Jacqueline, aby vypovídala proti svému někdejšímu milenci Lungovi – obávanému šéfovi gangsterského syndikátu. Líza a Mona, přítelkyně a obě zaměstnankyně hongkongské policie, dostanou za úkol chránit Jacqueline až do doby její výpovědi před soudem. Jejich poslání se však brzy změní v nebezpečnou hru na kočku a na myš, protože prohnaná Jacqueline se pokusí vydírat Lunga. Lung vyšle dva vrahy, muže a ženu, aby Jacqueline umlčeli. Dívky ji oddaně brání. Moně se podaří muže zabít, avšak žena uniká a začíná spřádat plány na pomstu.

Vojtěch, řečený sirotek (Vojtěch, Called Orphan) 1989

Neambiciózní balada (ve smyslu důrazu na dějovost, na kritické hodnocení světa a jeho konfliktů), zaměřující se na základní hodnoty a pravdy lidské existence. Vypráví příběh Vojtěcha, člověka až živočišně přímého, neschopného se přizpůsobit vztahům a zvyklostem venkovského společenství. Vojta bojuje v prvním poválečném roce (1946) s celým světem o svou svobodu a nezávislost, o svou lásku…

Víkend u Bernieho (Weekend at Bernie’s) 1989

Vyhlášený playboy a šéf prosperující pojišťovací firmy Bernie pořádá tento víkend party, kterou všichni dlouho nepamatujou. Konečně se usměje štěstí i na dva Bernieho zaměstnance Larryho a Richarda a jsou pozváni. Víkend u Bernieho se rozjíždí na plné obrátky. Jen je tu malý problém. Bernieho někdo zavraždil. Larry a Richard ale nehodlají nejlepší víkend svého života zahodit a tak se postarají o iluzi, že Bernie žije a je navíc v nejlepší formě…

Kolize (Collision Course) 1989

Detektív Tony Costas (JAY LENO) žije a slúži v hlavnom meste amerického automobilového priemyslu, v Detroite. Keď jeho starého kamaráta z vojny zabijú počas zúrivej streľby na autovrakovisku, rozhodne sa opustiť štátnu službu a pustiť sa po stopách prípadu na vlastnú päsť. Nezviazaný federálnymi predpismi rýchlo zistí, že majiteľ automobilky Derek Jerryd (DENNIS HOLAHAN) držal svoju firmu nad vodou len prostredníctvom špinavých peňazí podsvetia, konkrétne veľkého bossa Philipa Madrasa (CHRIS SARANDON). Ten podplatil japonského obchodníka a pašeráka, aby pre nové Jerrydovo auto dodal prototyp revolučného motora Kodama. Pašerák je však teraz mŕtvy a motor novej prevratnej technológie zmizol. Nájsť ho sa však pokúša nielen Madras so svojimi prisluhovačmi, ale aj japonský detektív Fujitsuka Natsuo (PAT MORITA), drobný, ale veľmi šikovný Tokijčan, ktorého úlohou je motor objaviť skôr, ako všetci ostatní a bezpečne ho dopraviť späť do Japonska. Costas a Natsuo sa nie príliš ochotne spoja, aby navzdory všetkým psychickým i fyzickým odlišnostiam a s nekonečnými hádkami spoločne pátrali a bojovali proti spoločnému nepriateľovi…

Koeficient užitečného muže (Koeficient užitečného muže) 1989

Desetiletý chlapec podlehne zranění při manipulaci s rozbuškou, kterou získal od kamaráda. Událost nejdříve zdánlivě anonymní chlapecké nerozvážnosti se stane východiskem k hledání odpovědnosti a viny.

Milénium (Millennium) 1989

Bill Smith (Kris Kristofferson), vyšetřovatel leteckých nehod, vyšetřuje srážku letadel. Celý případ je podivný, jelikož některé věci nesouhlasí. Na místě nehody je přítomen i fyzik dr. Arnold Mayer (Daniel J. Travanti), který se zabývá cestováním v čase. Poté, co se kolem Billa začne pohybovat záhadná Louise (Cheryl Ladd), už opravdu neví, na čem je.

Francesco (František) 1989

Film o svatém Františkovi z Assisi, který natočila italská režisérka v roce 1989, možná nepatří k těm, které bychom mohli označit jako líbivé“. O to více nutí k přemýšlení nad některými souvislostmi a určujícími rysy světcova života, které jsme si zvykli vnímat už jako samozřejmost. Je to především samotná otázka radikální volby“, která obrací naruby dosavadní život Františka jako syna bohatého obchodníka s látkami. Jeho rozhodnutí všechno nechat a následovat Pána v chudobě a evangelních ctnostech znamená nejen osobní obrácení, ale také nutný konflikt s vlastní rodinou, přáteli a okolím, pro které se rázem stává nevděčným synem a bláznivým podivínem. Ale František přesto neustoupí a postupně k novému způsobu života získává také mnoho svých přátel. Ani pro ně to není cesta snadná, ale plná mnohých překážek, nástrah i pochybností. To vše se odehrává na pozadí historických a společenských proměn, jež vedou skupinu prvních Františkových bratří k jasnému poznání: Východiskem z hmotné i duchovní bídy, nespravedlnosti a beznaděje může být pouze cesta svatosti… Do hlavní role svatého Františka obsadila režisérka známého amerického herce 90. let a představitele typově zcela odlišných rolí . Autorem filmové hudby je proslulý skladatel a instrumentalista .