Archivy blogu

Akce Rys (Akce Rys) 1979

Akce Rys je krycí jméno pro nácvik přežití v týlu nepřítele. Pro tři mladé vojáky Aleše, Otu a Františka to znamená přežít deset dní v lese, nenechat se chytit ani vlákat do léčky, denně podávat informace o pozorovaném objektu a to vše s dávkami potravin na pouhé dva dny. Takový úkol může splnit jen dobře sehraná parta. Mezi Otou a Františkem však není vše zcela v pořádku – jejich problém se jmenuje Marie.

Saxofon (Saxofone) 1979

Hlavním hrdinou této komedie je mladý saxofonista, který na své okolí působí jako podivín. Město, ve kterém žije, je pro něj vším. V něm bydlí, miluje, trpí a toulá se – a hudbu, kterou hraje na svůj saxofon, věnuje jeho obyvatelům. Je zvědavý, jemný a laskavý, ale v případě potřeby i odvážný. Hlavně v případech, kdy svým osobitým způsobem bojuje proti nenávisti, nedůvěře a nepochopení okolního světa. Jeho zbraní je hudba a melodie odrážející různé nálady, které nás provází celým filmem. Saxofonista takto ovlivní osudy více lidí. Můžeme ho sledovat na různých místech – v jeho pronajatém bytě, v tělocvičně, v bazénu, v sauně, v nemocnici, v domově důchodců… tam všude pokračuje jeho příběh plný hudby, neodlučně spojený s osudem města.

Mláďata (The Brood) 1979

Frank Carveth se obává o duševní zdraví své bývalé manželky a jeho dopad na jejich šestiletou dceru. Jednoho dne je učitelka jeho dcery Ruth napadena dvěma znetvořenými dětmi ve školce, což Carvetha vede k odhalení souvislostí mezi sérií vražd, bouřlivým vztahem s bývalou ženou, radikální psychoterapeutickou sektou a tajemným doktorem Raskinem. Hrozba děsivých a nebezpečných bytostí se stále více přibližuje a Carveth musí udělat vše pro to, aby ochránil sebe i svou milovanou dceru.

Rovnice o jedné krásné neznámé (Rovnice o jedné krásné neznámé) 1979

Osmnáctiletého Borka a stejně starou Lenku čeká maturita a také svatba, mají se rádi a navíc je Lenka těhotná. Jejich rodiče již tak nadšení nejsou, hlavně Borkova maminka, zvlášť když zjistí, že nastávající snacha trochu kulhá. Nezáleží na tom, že jen dočasně, po malém úraze. Ve skutečnosti je to pro ni příležitost dát najevo strach z toho, co jejího syna čeká. Postupně, jak přibývá konkrétních a docela přízemních problémů, otevírají oči úžasem i oba dosud bezstarostní nastávající novomanželé.

Kořist (Kořist) 1979

Televizní zpracování románu francouzského spisovatele, představitele naturalismu vypráví o zbohatlém handlíři Saccardovi a jeho rodině. Renata , křehká a naivní žena šlechtického původu, se provdá za vypočítavého obchodníka Saccarda a domnívá se, že z lásky zachránil její čest. Saccard má z prvního manželství syna Maxima , žena se do něj zamiluje a stane se jeho milenkou. Obklopena nelítostnými dravci, kterým jde jen o majetek, nic netušící Renata je postupně obchodníkem a jeho sestrou obrána o všechno…

Šampion (The Champ) 1979

jako životem zklamaný boxer, který se musí vrátit do ringu, aby nepřišel o syna… Malý J. T. vyrůstá u svého otce na dostihové dráze. Otec přezdívaný Šampion, který patřil před sedmi lety k boxerské špičce, po nepovedeném zápase odešel z ringu a nyní se potácí mezi sebelítostí, alkoholovým opojením a bezhlavým sázením. J. T. ho však zbožňuje a svými dětskými silami se snaží držet tátu nad vodou. Jejich láskyplný vztah naruší chlapcova matka, která syna po narození opustila a nyní se ho snaží získat zpět. Šampion potřebuje dokázat, že je schopen synka finančně zajistit, a tak mu nezbývá, než se po letech vrátit do ringu a pokusit se o životní výkon.

Prokletí Salemu (Salem’s Lot: The Movie) 1979

Zlověstné události svedou dohromady spisovatele fascinovaného starobylým domem na kopci, uhlazeného obchodníka se starožitnostmi , jehož znalosti sahají daleko za staré harampádí a antikvářova záhadného bledého společníka v Prokletí Salemu. Drastický horor, při kterém tuhne krev v žilách, podle Kingova románu natočil .

Svatební skandály slečny Juliány (Svatební skandály slečny Juliány) 1979

Do slavnostního ticha v obřadní síni zazní nevěstino hlasité ne. Než se svatebčané vzpamatují, je nevěsta, slečna Juliána Navrátilová , pryč. Zhrzený snoubenec však nemůže na krásnou nevěstu zapomenout. Jeho maminka prosí svého bratra Jana , aby z titulu strýčka klukovi domluvil. Dr. Jan Honzík je starý mládenec, domnívá se, že je naprosto imunní vůči ženským lstem a manželskému štěstí. Nicméně dívka, která už dvakrát řekla svému snoubenci v obřadní síni ne, vzbudí jeho zvědavost…

Kdo bručí v base (Porridge) 1979

Vězeňská komedie navazující na populární stejnojmenný britský televizní seriál z let 1974-77.Norman Stanley Fletcher a Lennie Godber jsou poměrně spokojenými sezónními obyvateli jednoho z anglických kriminálů. Jejich další spolubydlící Oakes však myslí jen na útěk. K tomu potřebuje, aby Norman získal souhlas ředitele věznice k uspořádání fotbalového utkání s týmem populárních herců, po němž by zmizel v autobuse hostů. Plán vyjde tak dokonale, že i Norman a Lennie se nedopatřením přimotají do autobusu a mají problémy s nepozorovaným návratem do vězení.

Jedničky má papoušek (Jedničky má papoušek) 1979

Byla jedna škola. A do té jednoho dne zavítal papoušek Bořivoj a získal pro sebe všechny jedničky. Děti – žáci – to přece nemohou nechat jen tak, a proto se Eva a Petr vypraví do tajemné exotické země papoušků. Šplhounství, opakování starých pravd, honbu za známkami bez ohledu na skutečné znalosti a vědomosti – prostě papouškování – to se snaží v této hudební komedii s humornou nadsázkou autoři pranýřovat.