Archivy blogu

A Christmas Reunion (Vôňa Vianoc) 2015

Na úradníčku z Madison Avenue, Amy , čaká neobvyklé vianočné prekvapenie, keď po svojej tete Linde zdedí pekáreň v jej rodnom meste. Skutočné prekvapenie však nastáva, keď sa dozvie, že druhú polovicu pekárne teta odkázala jej dávnemu expriateľovi Jackovi . Nevyriešené osobné záležitosti medzi nimi opäť vyplávajú na povrch, pretože obaja bývalí partneri sa vracajú domov, aby spoločne riadili pekáreň a zorganizovali tradičnú súťaž v pečení vianočných koláčikov…

Batkid začíná (Batkid Begins) 2015

Dokumentární film popisuje příběh malého chlapce, který onemocněl rakovinou a jehož přáním bylo stát se Batmanem. Americké San Francisco se díky více než dvanácti tisícům dobrovolníků proměnilo na město Gotham City. Malý Miles se jako Batkid na jeden den stal pomocníkem Batmana a spolu s ním zabránil vykradení banky, zachránil ženu přivázanou k tramvajovým kolejím a překazil řádění zloducha zvaného Tučňák. Za to, že Batkid vyčistil město od padouchů, obdrží od starosty na slavnostním ceremoniálu zlatý klíč od města. V závěru dokumentu divák sleduje výpovědi protagonistů, kteří se onoho velkého dne zúčastnili.

Je těžké ji svést (Roald Dahl’s Esio Trot) 2015

Je těžké ji svést je nevinná romantická komedie v hlavní roli s a .Pan Hoppy žije sám v krásném bytě v Londýně. Je to hodný, ale plachý pán. Má dvě velké lásky – květiny a jednu ženu, o které nikdo – kromě něj – nic neví. Potkali se před 5 lety ve výtahu, když se stěhovala do třetího patra. On sám bydlí o patro výš. Její jméno je Lavinia Silverová . Dlouhou dobu nikoho neměla, až si tam najednou nastěhovala milence – Alfieho. Podaří se panu Hoppymu svést Lavinii a žít s ní krásný život až do smrti?

Ice Sculpture Christmas (Ľadové Vianoce) 2015

Callie Shawová je mladá umelkyňa, ktorá tvorí sochy z ľadu, ale tajne sníva o kariére šéfkuchárky v dobrej reštaurácii. Každý však nejako začína a Callie sa zamestná v kuchyni prestížneho vidieckeho klubu ako umývačka riadu. Spriateli sa so šéfkuchárkou Gloriou, ktorá ju  ochotne zaúča do práce. Keď Callie náhodou stretne Davida Manninga, dávneho priateľa z detstva, ktorého bohatá rodina je členom klubu, dozvie sa o ich každoročnom zvyku. Vždy na Vianoce sa v klube koná súťaž v tvorbe ľadových sôch a expertka Callie môže Davida zasvätiť do ich tvorby. Poháda sa pritom so šéfkou Gloriou, ktorá ju nechce uvoľniť z práce. Hoci si tvorba ľadových sôch vyžaduje studené prostredie, medzi Davidom a Callie aj v mrazivom vzduchu preskočí iskra a rozdúcha ich vzájomné sympatie, keď sa spoločne pripravujú na sochársku súťaž ako dvojčlenný tím. Keď Callinu kuchársku a sochársku vášeň umocní ešte aj vášeň ľúbostná, rodiaci sa cit k Davidovi jej napokon pomôže vytvoriť z ľadu skutočné majstrovské sochárske dielo.

The Seventh Dwarf (The Seventh Dwarf) 2015

Letící kůň (Letiaci kôň) 2015

Povídka Letící kůň poodhaluje paradoxy v životě Eduarda Kirchbergera, jenž napsal pod jménem Karel Fabián román Letící kůň (1961) o dozvucích války v Koreji a řadu dalších próz. Kirchberger byl za války v odboji, byl vyslýchán gestapem a vězněn. Po Únoru se pokusil emigrovat, ale to se mu nepodařilo, a tak využil amnestie a vrátil se. Spolupracoval s StB. Nesnášel lhaní a bez publikování si nedokázal představit život. – Snímek kombinuje fotografie, dokumenty, čtené záznamy z výslechů a dobové archivní záběry se scénami provedenými kreslenou animací. Videohovor Kirchbergerových dvou dcer po Skypu je ztvárněn animační technikou rotoskopie (tj. překreslováním natočeného materiálu).

Scorpions Forever (Scorpions, naposledy a napořád) 2015

Historie nejvýznačnější německé rockové kapely na pozadí jejího rozlučkového turné… Po několika dekádách na světových pódiích se německá kapela Scorpions rozhodla podniknout rozlučkové turné. Zároveň to byl prostor ohlédnout se za bohatou kariérou hardrockové skupiny. Dokument tak díky vzpomínkám všech členů kapely nabízí fanouškům kompletní historii německé legendy od úplných začátků až do chvíle posledního plánovaného koncertu rozlučkového turné. Nicméně už na konci samotného dokumentu členové Scorpions připouští, že i po skončení turné úplný konec kapely nenastane.

Extrémní antarktická výprava (Extreme Mission in Antarctica) 2015

Poznejte, co všechno je potřeba zvládnout, aby byla úspěšně vybudována výzkumná stanice v Antarktidě… Korejský ledoborec Araon vyplouvá nejprve do přístavu Christchurk, na Novém Zélandu, kde dotankuje palivo a poté bude rozrážet ledové kry do zálivu Terra Nova. Ledoborec Araon musí prorazit cestu pro nákladní loď, která převáží stavební materiál a těžké stroje, aby mohla začít výstavba korejské výzkumné stanice Jang Bogo. Nákladní loď BBC Danube nedokáže držet krok s ledoborcem Araon a Danube několikrát v ledu uvízla, ale do cíle nakonec nákladní loď materiál dopravila. Za nejtěžší část celého projektu je považována vykládka materiálu a těžkých strojů, ale tato část dopadla úspěšně a všechen náklad byl dopraven na místo výstavby výzkumné stanice těsně pře Vánoci. Během první fáze výstavby byly udělány povrchové úpravy a postaveny základy budovy. V druhé fázi výstavby představila Korea unikátní polární technologii, kde hraje klíčovou roli tvar stanice, povrch budovy i použité materiály. Korejská výzkumná stanice Jang Bogo je rozdělena na výzkumnou a obytnou část. V obytné části jsou pokoje, jídelna, klinika a tělocvična. Ve výzkumné části jsou umístěny laboratoře, biologické, geologické, biofyzické a laboratoře na výzkum meteoritů. Stanice Jang Bogo, byla slavnostně otevřena 12. února 2014 a Korea se stala desátou zemí na světě, jejíž stanice stojí na obou pólech….

Saints & Strangers E1 (Boj o prežitie: Dobytie Ameriky E1) 2015

Dobrodružný film z čias kolonizácie Ameriky opisuje osudy, radosti i trápenia 101 mužov, žien a detí, ktorí nastúpili na loď Mayflower na jednosmernú cestu do Nového sveta. Polovica z týchto pútnikov“ boli náboženskí separatisti a druhá polovica dobrodruhovia, ktorí hľadali finančné príležitosti v novej krajine alebo sa pokúšali uniknúť pred svojou starou identitou či kriminálnou minulosťou.

Saints & Strangers E2 (Boj o prežitie: Dobytie Ameriky E2) 2015

Dobrodružný film z čias kolonizácie Ameriky opisuje osudy, radosti i trápenia 101 mužov, žien a detí, ktorí nastúpili na loď Mayflower na jednosmernú cestu do Nového sveta. Polovica z týchto pútnikov“ boli náboženskí separatisti a druhá polovica dobrodruhovia, ktorí hľadali finančné príležitosti v novej krajine alebo sa pokúšali uniknúť pred svojou starou identitou či kriminálnou minulosťou.