Archivy blogu

Nekonečný boj (Operace rekrut) 2015

Seržant Harris a seržant Mason se setkávají během rekrutování a výcviku nových členů americké armády. Zatímco Harris se výběru vojáků věnuje již léta, Mason sem přichází poté, co byl zraněn během nasazení. Rád by se vrátil do akce, zjišťuje však, že válka se nutně nemusí odehrávat na bojištích.

Scooby-Doo a plážová příšera (Scooby Doo and the Beach Beastie) 2015

Vodní monstrum ohrožuje hotel strýčka Daphne Sandyho na Floridě. Čtyři přátelé, Daphne, Velma, Shaggy a Fred, který si jede léčit pocuchané nervy z fobie ze sítí, se snaží přijít záhadě na kloub. Na první pohled se zdá, že prospěch z toho má majitel sousedního hotelu. Do toho se pes Scooby zakouká do pohledné fenky. Jak tohle dopadne a co za tím vším vězí?

Pořád tančím (Lift Me Up) 2015

Po tragické ztrátě manželky zůstala Johnu Donelsonovi na výchovu šestnáctiletá nevlastní dcera. Musí se naučit stát se otcem, než Emma zahodí všechno, co pro ni její matka kdy chtěla. Moc si s dcerou nerozumí a svou bezradnost ukrývá za přísností. Emma miluje tanec a chce se dostat do soutěže. Je tady však i střední škola a tu jí John nedovolí zanedbávat. Mezi nimi to skřípe čím dál víc, až se Emma sbalí a odstěhuje k biologickému otci. I to jí pomůže k osobnímu růstu a k zjištění, že všechno není takové jak se na povrchu zdá být. Návrat domů jí dodá novou sílu a pocit sounáležitosti zase odvahu splnit si svůj sen.

Kateri (Kateri) 2015

Sirota Kateri sa dozvedá o Ježišovi Kristovi od francúzskych katolíckych misionárov, ktorí prišli do indiánskych dedín Mohawkov po ukončení krvavých bojov medzi indiánskymi kmeňmi. Kateri známa ako Ľalia Mohawkov“ sa stáva jednou z najhorlivejších konvertitiek svojho ľudu. Zomiera ako 24 ročná v roku 1680. V roku 2012 bola ako prvá indiánka vyhlásená za svätú.

Zero Tolerance (2 Guns: Zero Tolerance) 2015

Dvaja bývalí členovia paramilitantných špeciálnych jednotiek sa vydávajú na cestu pomsty naprieč Bangkokom. Peter , ktorému zabijú dcéru. Pri pátraní za pravdou a odplatou nechávajú za sebou spúšť a množstvo mŕtvych tiel.Film nakrútil začínajúci thajský režisér a objavia sa v ňom aj známi britskí herci špecializujúci sa na bojové umenia, a .

Thirst (Thirst) 2015

Když se skupina samorostlých mladých lidí ocitne v pouštním výcvikovém táboře, odkud není možnost navázat komunikaci s vnějším světem a odkud není kam uprchnout, ukáže se, že mají jednou naději na záchranu života: budou o něj muset bojovat.

A Christmas Reunion (Vôňa Vianoc) 2015

Na úradníčku z Madison Avenue, Amy , čaká neobvyklé vianočné prekvapenie, keď po svojej tete Linde zdedí pekáreň v jej rodnom meste. Skutočné prekvapenie však nastáva, keď sa dozvie, že druhú polovicu pekárne teta odkázala jej dávnemu expriateľovi Jackovi . Nevyriešené osobné záležitosti medzi nimi opäť vyplávajú na povrch, pretože obaja bývalí partneri sa vracajú domov, aby spoločne riadili pekáreň a zorganizovali tradičnú súťaž v pečení vianočných koláčikov…

Batkid začíná (Batkid Begins) 2015

Dokumentární film popisuje příběh malého chlapce, který onemocněl rakovinou a jehož přáním bylo stát se Batmanem. Americké San Francisco se díky více než dvanácti tisícům dobrovolníků proměnilo na město Gotham City. Malý Miles se jako Batkid na jeden den stal pomocníkem Batmana a spolu s ním zabránil vykradení banky, zachránil ženu přivázanou k tramvajovým kolejím a překazil řádění zloducha zvaného Tučňák. Za to, že Batkid vyčistil město od padouchů, obdrží od starosty na slavnostním ceremoniálu zlatý klíč od města. V závěru dokumentu divák sleduje výpovědi protagonistů, kteří se onoho velkého dne zúčastnili.

Je těžké ji svést (Roald Dahl’s Esio Trot) 2015

Je těžké ji svést je nevinná romantická komedie v hlavní roli s a .Pan Hoppy žije sám v krásném bytě v Londýně. Je to hodný, ale plachý pán. Má dvě velké lásky – květiny a jednu ženu, o které nikdo – kromě něj – nic neví. Potkali se před 5 lety ve výtahu, když se stěhovala do třetího patra. On sám bydlí o patro výš. Její jméno je Lavinia Silverová . Dlouhou dobu nikoho neměla, až si tam najednou nastěhovala milence – Alfieho. Podaří se panu Hoppymu svést Lavinii a žít s ní krásný život až do smrti?

Ice Sculpture Christmas (Ľadové Vianoce) 2015

Callie Shawová je mladá umelkyňa, ktorá tvorí sochy z ľadu, ale tajne sníva o kariére šéfkuchárky v dobrej reštaurácii. Každý však nejako začína a Callie sa zamestná v kuchyni prestížneho vidieckeho klubu ako umývačka riadu. Spriateli sa so šéfkuchárkou Gloriou, ktorá ju  ochotne zaúča do práce. Keď Callie náhodou stretne Davida Manninga, dávneho priateľa z detstva, ktorého bohatá rodina je členom klubu, dozvie sa o ich každoročnom zvyku. Vždy na Vianoce sa v klube koná súťaž v tvorbe ľadových sôch a expertka Callie môže Davida zasvätiť do ich tvorby. Poháda sa pritom so šéfkou Gloriou, ktorá ju nechce uvoľniť z práce. Hoci si tvorba ľadových sôch vyžaduje studené prostredie, medzi Davidom a Callie aj v mrazivom vzduchu preskočí iskra a rozdúcha ich vzájomné sympatie, keď sa spoločne pripravujú na sochársku súťaž ako dvojčlenný tím. Keď Callinu kuchársku a sochársku vášeň umocní ešte aj vášeň ľúbostná, rodiaci sa cit k Davidovi jej napokon pomôže vytvoriť z ľadu skutočné majstrovské sochárske dielo.