Archivy blogu

Andròn – The Black Labyrinth (Andron – The Black Labyrinth) 2015

The Hexecutioners (The Hexecutioners) 2015

Malison a Olivia pracujú pre spoločnosť, ktorá od svojich zamestnancov požaduje, aby poskytovali asistenciu pri eutanázii. Keď sú obe mladé ženy spoločne vyslané do priestorov starého statku, v ktorom si má tamojší vlastník siahnuť na život, zdá sa, že všetko prebehne podľa zaužívaných pravidiel. Lenže nie vždy je všetko tak, ako si to človek predstavuje. Neubehne dlhý čas a obe ženy si čoskoro uvedomia, že tentoraz ani zďaleka nepôjde o rutinnú prácu.

Fresno (Addicted to Fresno) 2015

Cesta vzhůru (Hory, má panenko) 2015

Cesta vzhůru vypráví o umanutosti, o zdolávání vlastních a obecně lidských limitů, ale také o kompromisech a ceně, kterou mohou mimořádné osobní výkony stát. Radek Jaroš si jako první Čech a teprve patnáctý člověk na světě splnil horolezecký sen a zcela unikátně za přítomnosti kamery vystoupil na poslední z nejvyšších hor světa K2, která mu chyběla do tzv. Koruny Himálaje. Film se tak pro diváka stává mimořádnou příležitostí absolvovat společně s Radkem a jeho horolezeckými přáteli Miskou a Trávou strastiplnou cestu na osmitisícový vrchol a stát se na malou chvíli doslova součástí expedice na K2. Štíty velehor jsou najednou dostupnými i pro ty, kteří hory sice obdivují, ale něco podobného by nikdy sami nepodnikli. Diváci tak mohou díky filmu autenticky prožívat obavy i úlevu hlavních hrdinů, pocítit tíhu každého kroku i dechu v nepředstavitelné nadmořské výšce a snad i nakonec porozumět majestátné kráse, za jejíž dotek se mnohdy platí tou nejvyšší cenou. Na rozdíl od horolezeckých filmů jsou součástí děje další paralelní postavy mimo expedici, rodinní příslušníci Radka Jaroše. Film sleduje jejich mnohdy zoufalou snahu vypořádat se s vlastním strachem o někoho blízkého, pochopit ho anebo se alespoň s nepochopením jeho nebezpečné záliby pokoušet vyrovnat. V Cestě vzhůru nejde o pouhou dokumentaci historického úspěchu českého horolezectví, ale též o širší pohled na lidské zdolávání extrémních překážek, a to nejen ve fyzickém slova smyslu.

Zvědavý George – Zpátky do džungle (Curious George 3: Back to the Jungle) 2015

Zvídavý George se vydává na epickou výpravu do vesmíru, ale havaruje v africké džungli. To vede k nezapomenutelné cestě s několika novými zvířecími kamarády.

Alfa a Omega: Rodinná dovolená (Alpha and Omega: Family Vacation) 2015

Když si Kate a Humphrey vezmou svá mláďata na svou první rodinnou dovolenou, prožije naše vlčí rodinka zábavné dobrodružství plné akcí, smíchu a něžných okamžiků.

Skuteční Angry Birds (The Real Angry Birds) 2015

Hra Angry Birds je u dětí velmi oblíbená. Jak ale vypadají boje o přežití, hledání potravy a výchova mláďat u skutečných divokých ptáků?

Detektiv z kuchyně: Otrávené menu (The Gourmet Detective) 2015

Charismatický kulinářský expert Henry Ross se vyzná ve všem, co souvisí s jídlem. Jeho rozsáhlé znalosti a vášeň pro kuchařské umění mu přinesly důvěru a respekt v gastronomických kruzích San Francisca. Shodou okolností se ocitne uprostřed vyšetřování vraždy prominentního investigativního novináře, který byl otráven na slavnostní večeři v restauraci. Policie je toho názoru, že Henryho cenné kontakty a znalosti by mohly usnadnit vyšetřování, a tak je přidělen k ruce policejní detektivky Maggie Priceové . Ani jeden z nich zpočátku není touto spoluprací nadšen. Postupem času si ale začnou budovat vzájemný respekt a dostávají se k odhalení pravdy.

Detektiv z kuchyně: Zdravé místo k umírání (The Gourmet Detective: A Healthy Place to Die) 2015

Okouzlující kulinářský expert Henry Ross a krásná a inteligentní policejní detektivka Maggie Priceová se opět setkají a spojí své síly při řešení vraždy v pětihvězdičkové restauraci. Henry je tam jako host na gastronomické konferenci a Maggie zde tráví nucenou dovolenou. Musí společné rozmotat komplikovanou síť tajemství kolem zmizení kontroverzní novinářky a vyřešit vraždu.

A Perfect Vacation (Awaken) 2015

Billie sa prebudí na neznámom ostrove. Vydá sa do džungle, aby zistila, kde sa nachádza. Na ceste narazí na skupinu ľudí, ktorých prenasledujú vojaci so zbraňami a chcú ich zabiť. Spolu so nimi sa jej podarí utiecť, ale vzápätí sa od nich dozvie, že ostrov nie je možné opustiť. Je totiž pod kontrolou skupiny vplyvných obchodníkov s orgánmi, ktorí si neželajú, aby správy o nich toto miesto opustili.