Archivy blogu

Lionheart (Lionheart) 1987

Láska není v ceně (Can’t Buy Me Love) 1987

Ronny Miller je nesmělý kluk, který tajně miluje Cindy, nejkrásnější a nejoblíbenější holku v okolí. Jednoho dne se Cindy dostane do svízelné situace a Ronny jí pomůže. Nic ale není zadarmo. Cindy musí předstírat, že s Ronnym chodí, aby mu tak pomohla získat popularitu a obdiv spolužáků. Sláva se od něj zase odvrátí, když se postupně stane nesnesitelně báječným. Někdejší kamarádi ho považují za troubu a i Ronny sám si uvědomí, že popularitu si za peníze na chvilku koupit může, ale lásku v žádném případě.

Horké pronásledování (Hot Pursuit) 1987

Tak jsem se těšil na prázdniny a ty mě opouštíš? Snaživý a vynalézavý student, zodpovědný a pevně stojící na svých nohách. Celý rok se chystá na dovolenou se svojí krásnou kamarádkou směr Karibik. Dan a Lori se na tuto dovolenou velice těšili, ale na poslední chvíli se všechno zamotá a Dan zmešká letadlo. Ani sám neví jak, ocitá se na širém moři na dně ztroskotaného člunu, kde je odkázán na milosrdenství neznámého cizince. Tady začíná napínavé dobrodružství, honička z hotelu do vězení, z ráje do pekla.

Južná pošta (Južná pošta) 1987

Prošedivělý muž prochází krajinou, v níž kdysi dávno žil. Zasní se a vzpomíná na dětství, na první léto po válce. Pro každého je dětství dobou objevování, dobou, kdy se i obyčejná příhoda dokáže v dětských očích proměnit v úžasné dobrodružství. To samé zažíval i pětiletý Ján Jurkovič (P. Zeman) za onoho velmi parného léta. Na své pouti vzpomíná na otce , celníka na nové slovensko-maďarské hranici, a matku . Otec v té době zakročoval proti bandě pašeráků vedených Jozefem Kováčem a často se s ním pouštěl do ostrých střetů. Vybavuje si i své kamarády a své dva dospělé vzory: pomateného starce Mandarína , o jehož minulosti nikdo nic nevěděl, a na chlapa jako horu, bývalého námořníka Bodnára . Vytanuly mu i vzpomínky na holuba Džina, který měl být kouzelný, a kterého brával všude sebou. Dětství Jána bylo na jednu stranu plné krás a dobrodružství, ale jak už to bývá, také plné smutku…

Policejní dohled (Stakeout) 1987

Kriminální komedie, v níž si dva policisté a dobří přátelé kladou neustále zásadní otázky: Je to legální, nelegální, anebo je to zcela jedno? Film vypráví příběh, v němž zločinec Richard Stick Montgomery uteče z vězení. A právě v té chvíli jsou policisté Chris Lecce a Bill Reimers nasazeni na zločincovu někdejší přítelkyni Marii McGuireovou. Oba muži zákona mají vystopovat, zda ji bude Montgomery po útěku kontaktovat. Pod záminkou výměny telefonu se dostane Chris do Mariina domu a zamiluje se do ní až po uši.

Guľaté tajomstvo (Guľaté tajomstvo) 1987

Televízna komédia zo života celkom obyčajného človeka.

Sedmé nebe (Sedmé nebe) 1987

Studentka Slávka Čermáková musí maturovat v náhradním termínu. Její naivně obdivný vztah k lehkomyslnému básníkovi, který podporoval její literární pokusy, nezůstal bez následků a rodiče ji přiměli k interrupčnímu zákroku. Citlivá dívka se s obtížemi vyrovnává s traumatizujícím zážitkem. Povrchní příběh o problémech mladých.

Vytriezvenie (Vytriezvenie) 1987

Pôvodná televízna inscenácia o začínajúcom novinárovi, ktorý v návale práce zabúda na etiku a profesionálnu povinnosť.

Nadine (Nadine) 1987

Na začátku chtěla zpět jen svoje fotografie, ale postupně bylo v sázce víc a víc. Austin v roce 1954 je ospalé texaské město, kde se sotva mohou naplnit sny o zářivé budoucnosti. Nadine Hightowerová ovšem o lepších dnech snít nepřestává, přestože právě teď na tom není zrovna nejlíp. Její manželství s Vernonem, který je majitelem baru, se ocitlo v troskách, a vypadá to, jako by je kromě společného jména už vůbec nic nespojovalo. Jenže právě když se schyluje k rozvodu, se stane podivuhodná věc. Nadine se totiž zaplete do nebezpečné situace, v níž jde o vraždu – a na koho jiného se má obrátit o pomoc než na Vernona? Jí jsou v patách policajti, po něm jdou vrazi – řekněte sami, není ta láska nádherná?

Noční dobrodružství (Adventures in Babysitting) 1987

Sedmnáctiletá Chris Parkerová se rozhodne přijmout místo chůvy na předměstí Chicaga. V té době se její nejlepší přítelkyně Brenda rozhodne utéct z domova. Zcela bez peněz pak prosí Chris, aby pro ni přijela. Ta však nechce své svěřence nechat samotné, a proto se rozhodne vzít je s sebou. Naloží je do auta a vydá se na cestu do neznáma.