Archivy blogu

Střecha nad hlavou (Střecha nad hlavou) 1987

V televizní hře z roku 1987 se zaplétají osudy dvou věkově i charakterem různých osobností. Student Pavel nemá kde bydlet a tak mu starší osamělá důchodkyně nabídne, aby se k ní přístěhoval. Dáma žije ve svém domku sama, nemá děti a Pavel zalže, že je sirotek a tak se snadno dohodnou. Jenže stará paní začne mladíkovi brzy mluvit do života. Vadí jí především jeho dívka, která pracuje jako servírka. Pavla si oblíbila jako vlastního a chce mu dokonce odkázat i svůj domek. Jenže v téhle komedii se hraje trochu nefér na obou stranách. Když k dámě přijde otec hledat svého syna Pavla, dojde k překvapivému rozuzlení, se kterým předem zúčastnění nepočítali…

Mistr Pleticha a pastýř Jehňátko (Mistr Pleticha a pastýř Jehňátko) 1987

Pyšný na svou neomylnost, sebejistý svými úspěchy ve všem, nač sáhne, boháč, který nemá stále dost a neštítí se podvodu, takový je advokát mistr Pleticha. A přece ho přelstí prostý ovčák Jehňátko. Soudní přelíčení, kde dochází k měření sil mezi Pletichou a Jehňátkem, si vychutnal nejen vítěz pře, ale také všichni, kteří vychytralému mistrovi porážku přejí.

Kdo je ta holka (Who’s That Girl?) 1987

Nikky Finnová (Madonna) je po 4 letech propuštěna z věznice, byla neprávem odsouzena za vraždu svého přítele. Louden Trott (Griffin Dunne) dostal za úkol od svého budoucího švagra, pro kterého pracuje, dovézt Nikky na zastávku autobusu a dohlédnout na to, že odjede z města. To by ovšem nebyla Nikky, bláznivá, divoká vášnívá a s kouzlem osobnosti. Je rozhodnuta očistit své jméno. Pro Loudena, klidného spořádaného právníka je Nikky jako uragan, nakonec přistoupí na to, že jí pomůže, také mu nic jiného nezbývá. Vyjde na jevo, že pravým vrahem Nikkyna přítele je právě Loudenův nastávající švagr. Ze svatby, která se ten den měla konat, kdy si Louden měl brát jeho dceru Wendy teda sejde hned ze dvou důvodů..první tušíte a druhým je, že se Louden za ten den bláznivě zamiloval do Nikky…Film přesně na tělo mladé, bláznivé a sexy Madonně. Je to prostě ztřeštěná komedie, u které se každý zasměje. :)

Porušený slib (Broken Vows) 1987

Hlavní postavou příběhu je katolický kněž, otec Josef McMahon, který se jednoho večera stane svědkem vraždy mladého muže, který je ubodán k smrti neznámým mužem. Poskytne umírajícímu, který místo aby označil svého vraha mluví o marnosti pomsty, poslední útěchu a pod vlivem tohoto zážitku se rozhodne o mrtvém dozvědět víc. Zjistí, že šlo o muže známého pod jménem Stuart Chase, který ovšem žil pod několika dalšími jmény a zlomil srdce několika ženám, které pak opustil. Společně s Chaseho zhrzenou milenkou Nim Fitzpatrick se McMahon rozhodne pustit do pátrání po vrahovi. Hlavním podezřelým se brzy stává Dan Phelan, jehož manželka byla jednou z Chaseho ctitelek, ale pátrání McMahona a Nim přivede také do galerie, jejíž majitelka Gene Drumm se marně pokoušela svými penězi koupit Chaseho lásku. Současně je s každým setkáním McMahon stále více přitahován k Nim, až nakonec podlehne jejímu koketování a poruší svůj slib celibátu. Další den je sice připraven se kát a přestože se Nim pokouší ve vztahu pokračovat, McMahon odmítá, ale současně začíná uvažovat o své budoucnosti. Jeho láska k Nim přitom není jedinou pochybností, přidává se k ní také řada dalších pochyb o katolické církvi a jeho poslání kněze.

Šťastný Nový rok (Happy New Year) 1987

Dva staří známí Nick a Charlie jsou nepoučitelní zlodějíčci, kteří se chystají na další ze svých kousků a tentokrát hodlají vykrást luxusní klenotnictví na Floridě. Precizní mozek celé operace Nick promýšlí plán na sekundy přesně a chce, aby vše proběhlo zcela bezpečně a bez komplikací. Součástí jeho plánu je také vydávání se v přestrojení za senilního bělovlasého boháče nebo za jeho švagrovou a kupuje pro svou smyšlenou manželku, resp. sestru, která je momentálně v nemocnici a její stav se postupně zhoršuje, drahé dárky. Tímhle si vytipovává, co by se dalo ukrást, a navíc si získává důvěru majitele . Během obhlídky terénu si Nick všimne krásné majitelky starožitnictví Carolyn , která sousedí s tímto obchodem, a zcela zoufale se do ní zamiluje. Doslechne se, že touží po krásném stolku z období Ludvíka XVI., který se mu podaří získat a prodat jí ho se ziskem. O peníze mu však v tomto případě tolik nejde, jako jít s Carolyne na obchodní večeři“. Blíží se Štědrý den a Nick s Charliem jsou poté ke Carolyne pozváni na hostinu, kde je ostatní hosté otravují svým povýšeneckým chováním a oba odcházejí. Carolyne však Nickovi zavolá, že by chtěla Štědrý večer trávit jen s ním… Romantickou krimikomedii Šťastný Nový rok natočil oscarový režisér a jedná se o remake stejnojmenného francouzsko-italského režiséra s a v hlavních rolích. Claud Lelouch se také na americké verzi svého snímku podílel jako scénárista a v úvodu si zahrál i malou cameo roli.

Sherlock Holmes: Znamení čtyř (The Sign of Four) 1987

Za známým detektivem Sherlockem Holmesem a jeho přítelem a kolegou doktorem Watsonem přichází slečna Mary Morstanová. Její otec byl za potlačování povstání původního obyvatelstva v roce 1856 u města Agra důstojníkem britské královské armády v Indii. I když mu na malárii zemřela manželka a plnoletou Mary poslal zpět do Anglie, sám zde zůstal, aby získal plnou penzi. Své dceři však psal pravidelně každý týden. V létě 1881 ji otec konečně oznámil, že na konci roku do Londýna určitě přijede. Na smluvenou schůzku 3. prosince ale nepřišel. Pak už ho nikdo nikdy neviděl. Od té doby jí každý rok ve stejný den poštou přichází krabička s nádhernou perlou. Neví ale, proč a od koho je. Letos místo balíčku přišel dopis s podivným pozváním. Mary chce, aby Holmes s Watsonem šli na schůzku s ní. Věří, že odhalí nejen záhadného dárce perel, ale i tajemství zvláštní mapy podepsané čtyřmi muži, kterou našla v zavazadlech svého otce…

Dámská jízda (Dámská jízda) 1987

Televizní komedie Víta Olmera z roku 1987, film Dámská jízda, nabízí zajímavý pohled na život ženy v domácnosti, která se snaží proniknout mezi autory televizních her. Je to především příběh s příjemnými hereckými výkony Jitky Molavcové, Jiřiny Bohdalové, Jiřího Menzela a Jiřího Schmitzera.

Summer School (Summer School) 1987

Ako volajú na strednej škole Ocean Front High tvora, ktorý rozbíja okuliare, nenávidí domáce úlohy a žije len pre letné prázdniny? Učiteľ! Stredoškolský učiteľ Freddy Shoop (MARK HARMON) má na leto veľké plány. Sníva o leňošení na Hawaji. Svoje dovolenkové cesty však musí zrušiť, pretože mu pridelia vyučovanie angličtiny na Letnej škole! Zástupca riaditeľa Phil Gil (ROBIN THOMAS), ktorý je za Letnú školu zodpovedný, mu navyše pridelí doučovanie najväčších blbcov a flákačov, ktorí sa celý rok ulievali, a ktorí zásadne nemajú pred akademickými kapacitami žiaden rešpekt! Nadšením teda neoplýva žiadna zo zúčastnených strán. Našťastie, Freddyho skvelý, žartovný a nekonvenčný prístup vzbudí u študentov neslýchaný zápal, ba dokonca rozdúcha na oboch stranách aj veselé iskierky úprimných vzájomných sympatií

Dobrodruh (Renegade) 1987

Luke se toulá po amerických silnicích ve svém starém džípu s přívěsem, ve kterém s sebou vozí svého milovaného koně. Při svých toulkách má spoustu problémů nejen s policisty, kteří v hrdinovi vidí potenciální problémy své poklidné služby, ale také dva nesympatičtí řidiči kamionu, kterým neustále kříží cestu. Luke si však dokáže poradit v každé situaci. Jednoho dne se ujme čtrnáctiletého Matta, jehož otce dostal do vězení bohatý podnikatel Lawson, aby se mohl zmocnit jeho pozemku. Luke se rozhodne pomoci Mattovu otci i dalším starousedlíkům, které se Lawson pokouší vyštvat z jejich pozemků. Navíc Luke zjistí, že má s Lawsonem nevyřízené účty ještě z dřívějších dob.

Když v ráji pršelo (Když v ráji pršelo) 1987

Mladá pražská rodina Kadlecových se přestěhuje z Prahy do opuštěného šumavského mlýna, jenže úmysl vybudovat tam nový domov i příjemný penzion s výletní restaurací naráží na naprostou nezkušenost. Stejně nezkušená jako hrdinové se však zdá i být režisérka Magdalena Pivoňková, jejíž inscenační jistota občas pokulhává.