Archivy blogu

Jak se princ učil řemeslu (Jak se princ učil řemeslu) 1987

Prince, který je přesvědčený, že daleko větší smysl než dlouhé rokování v královské radě má pořádná práce, hned tak v pohádce nenajde. Princ Viktor dokázal zvládnout nejrůznější řemesla, jako např. zahradničení, krejčování, truhlaření a navíc, když se na zámku ztratila královská koruna, osvědčil se také jako bystrý detektiv. Jistě budete souhlasit s tím, že takový princ se jistě stane dobrým panovníkem a v jeho zemi se bude dobře žít.

Lepší prima den (Lepší prima den) 1987

Talentovaný osmnáctiletý student Radek Klán se chce věnovat pantomimě. Ve středu jeho zájmu je pantomimické představení, jež právě zkouší v amatérském souboru, a půvabná dívka Renata. A to vše k nelibosti matky, která by byla raději, kdyby se připravoval k blížící se maturitě. Člověk míní a život mění. Brzy se totiž Radek ocitne ve zcela jiném prostředí. Stane se pacientem doktorky Koutné, která má podezření na těžké onemocnění. I zdánlivé maličkosti tak najednou nabývají mimořádného významu… Televizní film z roku 1987 natočila podle scénáře režisérka , která do hlavních rolí obsadila (Radek Klán), (doktorka Koutná), (Radkova matka) a (dívka Renata).

Motovidla (Motovidla) 1987

Pohádka o rozpustilých vílách a veselce, která se přece jen konala.

Paví pírko (Die Pfauenfeder) 1987

V tmavej noci sa nad drevenou kolískou s práve narodeným chlapčaťom skláňajú tri sudičky. Každá z nich mu želá čosi iné – ale všetky spolu sa zhodnú, že keď dospeje, stane sa vládcom krajiny. On, syn chudobného uhliara žijúceho hlboko v lesoch. Len čo sa to dozvie kráľ, prikáže dieťa zabiť.

Hádání s Hadovkou (Hádání s Hadovkou) 1987

Tři bratři se jednoho dne vydali do světa hledat si nevěsty. Sedli však na lep babě Hadovce a jejím třem dcerám – jedovatým houbičkám – Vláknici , Vohnivce a Třepenitce .…

Hráčské doupě (House of Games) 1987

Život úspěšné psycholožky Margaret Fordové plynul spořádaně, snad až nudně. Všechno se změnilo od chvíle, kdy se jí jeden pacient přiznal, že hodlá spáchat sebevraždu, neboť není schopen uhradit dluh z hazardu. Doktorka navštívila jeho věřitele Mika v Domě her a požádala o smazání dluhu. Mike souhlasil, měl však podmínku: Margaret mu bude přihrávat v chystané partii karet a spolehlivým švindlem mu pomůže oškubat protivníka. Všechno proběhlo přesně podle plánu, ale Mike přesto prohrál. Margaret považuje za svou povinnost nabídnout, že mu ztrátu vyrovná. Následující dramatické události jí však otevřou oči a ona konečně pochopí, že všechno je docela jinak…

Úsmev diabla (Úsmev diabla) 1987

Do malého mesta prichádza policajný vyšetrovateľ kapitán Kren, aby vyriešil prípad lúpeže klenotov zo starej hrobky šľachtickej rodiny Ujváryovcov. Ubytuje sa v miestnom hoteli, kde sídli aj televízny štáb, nakrúcajúci filmovú verziu Offenbachovej opery Hoffmanove poviedky. V priebehu ďalších dní spoznáva komplikovaný vzťah starnúcej opernej hviezdy Martiny a krásnej mladej herečky Oľgy, ktorej Martina vo filme prepožičiava svoj hlas. Obe ženy sa len ťažko vyrovnávajú s vlastnou životnou situáciou. Speváčka Martina so starnutím a postupným strácaním krásy a mladá herečka Oľga so žiarlivosťou.

Víkend za milión (Víkend za milión) 1987

Odlehlá chata se stane dějištěm napínavého dramatu: dvojice kriminálníků, kteří přepadli vůz převážející peníze na výplaty, vnikne do víkendového obydlí. Tamní obyvatele zajmou a drží je jako rukojmí, kteří je mají chránit před dotírajícím policejním obklíčením. Režiséru Dušanu Trančíkovi však více než o napínavý kriminální příběh s dvojnásobnou vraždou jde o portrét společenských neduhů, zvláště bezohlednosti a maloměšťáctví. V jedné z hlavních rolí se představí maďarský herec János Bán, proslavený zejména Menzelovou komedií Vesničko má středisková.

Hanojský Hilton (The Hanoi Hilton) 1987

Za války ve Vietnamu dostanou američtí váleční zajatci v hanojském vězení Hoa tvrdou lekci z umění přežít, ale nakonec obstojí, aniž by ztratili svou důstojnost. Vynikající film se skvělými účinkujícími.

Extrémní předsudek (Extreme Prejudice) 1987

Jack Benteen, hrdina tohoto moderního westernu je mírumilovným, spravedlivým šerifem. Ale pak se v jeho městě objeví skupina dokonale vycvičených vojáků, kteří oficiálně neexistují. Z jeho nejlepšího přítele se stane úhlavní nepřítel. Žena, kterou miluje, ho zradí. A on musí znovu sáhnout po zbrani…