Film Svatý bernardýn (Saint Bernard) 2013 online ke shlédnutí

Film Svatý bernardýn (Saint Bernard) 2013 online ke shlédnutí

Již  a  nám ukázali, že nejbizarnější a nejosobitější vize čekají na otištění do filmu ve hlavách tvůrců speciálních efektů. Ze stejného vyšinutého vrhu pochází také autorský projekt . Jeho kariéra v oblasti efektů, masek a vytváření filmových monster začala na šestém díle , dvojce , jedněch a filmech chrliče brakových fantazií . Své dovednosti pak tříbil pod vedením velmistra efektů a stal se dvorním spolupracovníkem krále video-hnusu  i ústředním maskérem série . Ale spolupracoval také se sochařem a videoartistou na jeho avantgardní sérii The Cremaster Cycle. Ve vlastní tvorbě kráčí Bartalos ve šlépějích svého inspiračního vzoru,  . Svatý bernardýn tak představuje snové vyprávění, které se namísto klasických konvencí řídí absurditou a antilogikou šílenství. Snímek, pojednávající o rozpadu psychiky nadaného dirigenta, má podobu celovečerního ambientního videoklipu poskládaného ze surrealistických výjevů. Působí pak jako blouznivé leporelo sestavené z toho nejbizarnějšího a nejgrotesknějšího z, , , i . Tato delikatesní laskomina pro vyznavače filmových podivností, ale i rukodělné kreativity a fantasmagorických vizí navíc vyráží dech svou neutuchající obrazotvorností a neustálou nepředvídatelností.

Pokud Vám nefunguje nová zašifrovaná varianta prehrávače, zkuste starou nešifrovanou verzi kliknutím zde. Nešifrovaná varianta nebude fungovat v Google Chrome.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>