Film Noc generálů (The Night of the Generals) 1967 online ke shlédnutí

Film Noc generálů (The Night of the Generals) 1967 online ke shlédnutí

Píše se rok 1942 a v okupované Varšavě dojde k brutální vraždě polské prostitutky, která byla německou agentkou. Svědek, muž z domu, kde k vraždě došlo, slyšel odcházet muže a zahlédl německou generálskou uniformu. Major Grau z německé rozvědky chce vraha vypátrat. Ve Varšavě v té době působí tři generálové. Generál Kahleberge, který nemá čas na soukromý život, ale občas se chová tajuplně a někam zmizí. Dalším je generál von Seidlitz-Gabler, který si užívá života s dámičkami, je velmi opatrný a vždy se přikloní k té straně, která má navrch. Posledním podezřelým je generál Tanz, německý hrdina od Leningradu, který byl poslán do Varšavy, aby se vypořádal s polským odbojem. Tanz působí především jako dokonalý voják plnící rozkazy, ale říká se o něm, že je šílenec a libuje si v zabíjení. Ani jeden z nich nemá na večer vraždy alibi a všichni se snaží Grauovi vyhýbat. Když se Grau přiblíží k rozuzlení případu, je z popudu generála Kahlebergea povýšen a přeložen do Paříže.V červenci 1944 přijíždějí do Paříže i tři generálové, aby ve společné akci zabránili spojencům v ofenzivě. Grau, který se nevzdává svého cíle a chce jen spravedlnost, začne spolupracovat s francouzským inspektorem Morandem. Kahleberge se stane členem užší skupiny, která plánuje spiknutí, jehož cílem je atentát na Hitlera a převzetí moci. Seidlitz-Gabler opatrně čeká, až jak to dopadne. Kahleberge potřebuje vyřadit Tanze a tomu je rozkazem nařízena několikadenní prohlídka Paříže. Jeho dočasným sluhou a průvodcem se stane poručík Hartmann, který válku nenávidí a má poměr s Ulrike, dcerou generála Seidlitze-Gablera. Hartmann zjistí, že Tanz je psychicky nemocný a alkoholik. Tanz v Paříži zabije prostitutku, ale zařídí, aby stopy vedly k Hartmannovi. Doporučí mu, aby z armády dezertoval a zmizel. Tanz se vrací na velitelství. Grau se ho snaží zatknout za obě vraždy dřív, než bude Tanz zadržen spiklenci. Tanz Graua zastřelí. Je zveřejněna zpráva, že Hitler atentát přežil.V roce 1965 dojde v Hamburku k vraždě prostitutky, která je provedením identická s vraždami ve Varšavě a Paříži. Šéfinspektor Morand, který si majora Graua vážil, chce za něj dokončit vyšetřování. Od Kahlebergea, který z Paříže utekl a vzdal se Američanům, se dozví, že Tanze v Paříži doprovázel Hartmann. Morandovi se podaří vypátrat Hartmanna, který žije pod jiným jménem na statku s Ulrike. Seidlitz-Gabler, který je na penzi, řekne Morandovi, že válečný zločinec Tanz, který byl propuštěn z vězení, se za několik dní zúčastní jako host veteránů oslavy výročí jeho divize Nibelungen. Morand s německým inspektorem Hauserem ho na oslavě osloví. Tanz se nepřizná a Morand přivolá Hartmanna, který je rozhodnut proti Tanzovi svědčit. Tanz situaci vyřeší po svém a zastřelí se.

Pokud Vám nefunguje nová zašifrovaná varianta prehrávače, zkuste starou nešifrovanou verzi kliknutím zde. Nešifrovaná varianta nebude fungovat v Google Chrome.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>